Muži A: SK Admira Praha B - FK Újezd nad Lesy 3:1 (2:1)

Neděle 4.6. 2017 18:00hod Kobylisy

SK Admira  Praha B - FK Újezd nad Lesy 3:1 (2:1)

Branky: 4. Snop z penalty

Sestava FK Újezd nad Lesy: Blažek - Znamenáček (46. Veselovský), Daníček, Příhoda, Šimek - Matoušek (71. Hlubuček), Snop, Cikhart, Valenta - Chumlen (46. Fišer), Mustedanagič

Článek ze stránek PFS http://www.fotbalpraha.cz

Rezerva Admiry otočila duel s Újezdem nad Lesy

V netradiční čase od 18:00 a navíc na hlavním stadionu v Kobylisích přivítala rezerva Admiry Újezd nad Lesy, v jehož dresu působí dva bývalí hráči Admiry Snop a Mustedanagič. Domácí už od 4. minuty prohrávali právě zásluhou Snopa, který proměnil penaltu. Ještě do přestávky Admira vývoj zápasu dvěma góly otočila a výhru po přestávce zpečetila třetím gólem

Zápas pro domácí nezačal vůbec dobře. Svou premiéru v přeboru si už ve 4. minutě zkomplikoval mladičký, teprve osmnáctiletý gólman Leon Bater. Jeho faulem na Mustedanagiče ve vápně potrestal sudí Rod žlutou kartou a penaltou. Proto nechattelné bombě Snopa neměl šanci - 0:1.

Na vyrovnání však domácí dlouho nečekali. V 15. ztratili hosté na půlce míč. Domácí rychle zaútočili po pravém křídle, míč prošel podél brankové lajny až na zadní tyč, kde ho propasíroval se štěstím do Blažkovy branky Zolotuchin - 1:1.

A ve 26. minutě už Admira vedla. Hosté rozehráli přímý kop tak nešikovně, že míč skončil daleko vedle tyče. Z rychlého protiútoku se na branku Újezda hnal Ondrůšek. Obránce před ním naví upadl a cesta k brance byla volná. Přesnou střelou k pravé tyči Blažka prostřelil na 2:1.

Ve druhé půli se hosté snažili vyrovnat a odvézt si z Kobylis aspoň bod. Jejich snahu domácí uťali
v 79. minutě. Po faul Jackla na půlce rozehrával přímý kop gólman Blažek. Nic se z něj neurodilo a naopak přišel brejk domácích. Míč se dostal doleva na nabíhajícího Slabého a jeho střela k tyči skončila v místě kam Blažek nedosáhl - 3:1.

S tímto stavem už hosté nedokázali nic udělat a tři body zůstaly v Kobylisích.

Admira B - Újezd nad Lesy 3:1 (2:1)
Branky: 15. Zolotuchin, 26. Ondrůšek, 79. Slabý - 4. Snop z penalty. ŽK: 4. Bater, 77. Jackl - 5. Šimek. Rozhodčí: Rod - Tikal, Váša. Diváků: 30.
Admira B: Bater - Šmidrkal, Jackl, Lupínek, Beníšek - Štefan (85. Štochl) - Ondrůšek, Šindelář, Slabý
(90. Bagagem), Zolotuchin (79. Morgenstern) - Vachoušek. Trenér: František Peřina.
Újezd nad Lesy: Blažek - Znamenáček (46. Veselovský), Daníček, Příhoda, Šimek - Matoušek (71. Hlubuček), Snop, Cikhart, Valenta - Chumlen (46. Fišer), Mustedanagič. Trenér: Milan Šafr.

Hlasy trenérů
František Peřina (Admira B): „Máme tři body a to je důležité. Bylo to težké utkání, jako většina pro nás. Rychle jsme inkasovali branku. Bylo to stejné jako minulý týden, ale tentokrát proti nám stál kvalitnější soupeř. Měli jsme i štěstí při jejich standardkách, které byly hodně nebezpečné. Druhý poločas už byl z naší strany lepší. Zlepšili jsme pohyb, hlavně dozadu. Rozhodla branka z brejku. Výsledek úplně neodpovídá dění na hřišti a celému průběhu hry. Rozhodlo naše nasazení a bojovnost. Kluci si za tím šli, a to je pro mně možná cenější, než kdybychom hráli hezký fotbal a prohráli.”

Milan Šafr (Újezd): „Z mé strany trenéra to byl smolný zápas. Z pohledu diváků atraktivní. Dostali jsme se rychle do vedení. To nás neuklidnilo, stáhli jsme se a naše zkraty v obraně soupeř využil. Nedůrazné dostoupení a nejištěný souboj, to byly příčiny obou gólů. Potom jsme se zvedli. Vytvořili jsme si tři vyložené šance, bohužel je nedali. Soupeře jsme platonicky svírali a ten nás z jednoho brejku potrestal. Dal tři góly, takže vyhrál zaslouženě a musím mu k vítězství pogratulovat.”

Nejlepší hráč Admiry B: Jan Šmidrkal.
Nejlepší hráč Újezda nad Lesy: Dominik Cikhart.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: David Snop (Újezd nad Lesy).

Lubor Mírek