Muži A: FK Újezd nad Lesy - SK Zbraslav 2:1 (2:0)

Neděle 28.5.2017 17:00hod Újezd nad Lesy

FK Újezd nad Lesy - SK Zbraslav 2:1 (2:0)

Branky: 7. Chumlen, 21. Fišer

Sestava FK Újezd nad Lesy:Blažek - Znamenáček, Daníček, Snop, Šimek - Fišer (89. Moudrý), Kodr, Cikhart, Veselovský (62. Matoušek) - Chumlen (78. Valenta), Mustedanagič

Zbraslav ani na Újezdě na body nedosáhla

V duelu dvou sousedů v tabulce měl v prvním poločase jednoznačně navrch domácí Újezd, kdy si také pohodlně zajistil dvoubrankové vedení. Zbraslavi se podařilo Kaštilovou brankou hned po změně stran snížit a v závěru nechybělo mnoho, aby dokonce vyrovnala. Navíc od 52. minuty dohrávala bez vyloučeného Štengla, který musel po druhé žluté kartě předčasně opustit trávník.

Domácí vstoupili do utkání velmi aktivně a už po sedmi minutách šli do vedení. U zrodu akce byl Znamenáček, který z pravé strany prudce odcentroval a před brankou číhající Chumlen bez velkých potíží poprvé překonal hostujícího Činovce - 1:0.

Neuběhly snad ani dvě minuty a Činovec musel znova zasahovat, tentokrát po Snopově přímém kopu,
který hlavou šikovně prodlužoval Veselovský. Pak po akci Veselovského s Kodrem se dostal do šance Mustedanagič, už se chystal přehodit povyběhnutého Činovce, ale zastavila ho píšťalka sudího Tomana.

V 18. minutě se asi deset metrů před vápnem dostal k míči Chumlen, prudce napřáhl a orazítkoval pravou šibenici Činovcovy brány. Po dalších třech minutách už, ale byl soustavný tlak domácích korunován druhou brankou. Postaral se o ni Fišer, který využil nedorozumění v obraně hostů a prudkou přízemní střelou zvýšil na - 2:0.

Z ojedinělého útoku hostů se ve 29. minutě dostal do zakončení Štengl, ale jeho dělovka se nakonec mezi tyče Blažkovy brány nevešla. Vzápětí se na druhé straně potřetí zatřepetala síť v hostující bráně po střele Kodra, jenže se radoval předčasně, neboť před tím si sklepl balón rukou.

Hosté s přibývajícím časem začali stále častěji vystrkovat růžky a ve 33. minutě málem udeřili.
Do nebezpečné střelecké pozice se dostal Kaštil, jenže pozorný Blažek mu střelu z několika kroků
bravurně zneškodnil. Pak to z ostrého úhlu zkoušel táhlou střelou Konečný, ale i s jeho pokusem
si domácí gólman snadno poradil.

A když se pak v závěru poločasu zase na druhé straně dvakrát zaskvěl Činovec při střelách Chumlena
a Mustedanagiče, zůstal stav stejný jak po úvodních jednadvaceti minutách.

Za to hned po výměně stran nastala změna. Ve 49. minutě se parádně protáhl kolem pravé postranní čáry Kaštil, s míčem se dostal až do vápna a přízemní střelou z ostrého úhlu přesně na zadní tyč snížil na rozdíl jediné branky.

Hosté neměli co ztratit a bojovali dál. Po dalších dvou minutách se dostal do zakončení Kovacs, ale Blažek byl tentokrát připraven. Důležitý okamžik přinesla 52. minuta, kdy hostující Štengl úmyslně zahrál rukou
a protože už v prvním poločase jednou napomenut byl, uviděl druhou žlutou kartu a zápas pro něho předčasně skončil.

Početní převahu mohli domácí využít hned po pěti minutách, kdy z pravé strany přesně odcentroval Kodr, jenže hlavička Mustedanagiče nakonec skončila na levé tyči hostující brány.

Ani oslabení hosté nebyli bez šancí. Po Kudrnově přihrávce pálil prudce nad Kaštil. Vzápětí měli hosté výhodu rohového kopu a Žižkova pohotová hlavička jen těsně minula horní břevno domácí brány.

Deset minut před koncem se po přihrávce střídajícího Valenty dostal do jedinečné šance Daníček,
ale skvělý Činovec mu stačil nohou střelu vyrazit. Neujala se ani Snopova jedovatá rána z přímého kopu.

V hektickém závěru pak mohlo udeřit jak na jedné tak i na druhé straně. Nejdříve se střídající Matoušek
z úhlu dostal až před Činovce, ale zblízka ho neprostřelil. Z rychlého protiútoku hostů se v čisté ložence objevil Konečný, ale Blažek čaroval a vytěsnil balón za brankovou čáru do bezpečí.

Tři body tak nakonec zůstaly na újezdském pažitu a domácí si mohli připsat devátou výhru v soutěži. Naopak Zbraslav po sedmé v řadě naplno nebodovala a naposledy se z vítězství radovala 9. dubna
v souboji s Hájemi.

Újezd nad Lesy - Zbraslav 2:1 (2:0)
Branky: 7. Chumlen, 21. Fišer - 49. Kaštil. ŽK: 60. Chumlen a Cikhart, 65. Snop, 87. Šimek - 37. Štengl,
59. Kocourek, 71. Sýkora. ČK: 52. Štengl (Zbraslav). Rozhodčí: Toman - Maiello, Šaróka. Diváků: 120.
Újezd nad Lesy: Blažek - Znamenáček, Daníček, Snop, Šimek - Fišer (89. Moudrý), Kodr, Cikhart, Veselovský (62. Matoušek) - Chumlen (78. Valenta), Mustedanagič. Trenér: Milan Šafr.
Zbraslav: Činovec - Souček, Vodička, Žižka, Štengl - Konečný, Kudrna, Čumpelík, Kocourek - Kovacs
(68. Sýkora), Kaštil. Trenér Martin Vnouček.

Hlasy trenérů
Milan Šafr (Újezd nad Lesy): „Vítězství se nerodilo lehce. Byly to opět nervy. Ačkoli o půlce hráče upozorňujeme, že to je 2:0, tak to svádí k podcenění. Nejvíc, co se mě nelíbilo, bylo proměňování šancí. Dvakrát nastřelená tyč, dalších nejméně pět vyložených šancí, hráči to neřešili dobře. Pokud bychom je proměnili a bylo to 3 nebo 4:0, tak by bylo po zápase. Bohužel, to se nestalo a soupeř mohl ještě
v poslední minutě vyrovnat. Soupeř se v průběhu také dostal do několika šancí. Branka na 2:1 nás znervózněla na tolik, že se nám přestalo dařit. Na každý gól se hodně nadřeme. Šance mě mohou těšit, ale produktivita byla mizerná. Hráli v devíti v plném bloku a my to nedokázali překonat. Pro diváka to mohl být pěkný zápas, ale pro trenéra jsou to nervy. Tři body jsou doma a to je hodně důležitý.”

Martin Vnouček (Zbraslav): „Byly to dva rozdílné poločasy. První poločas jsme se snažili nakopávat balóny, i když jsem to po klukách nechtěl. Souboje jsme ve vzduchu prohrávali. Soupeř měl hodně šancí, mohl rozhodnout už v prvním poločase. Druhou půli už jsme neměli co ztratit, kluci to dali na zem, povedlo se pár akcí, docela hezkých. Dali jsme hezký gól z brejku. Ke konci jsme měli šanci na vyrovnání, nakonec z toho byl roh. Sýkora je po zranění a pomalu se rozehrává.”

Nejlepší hráč Újezd nad Lesy: Ajdin Mustedanagič.
Nejlepší hráč Zbraslavi: Viktor Vodička.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jan Chumlen (Újezd nad Lesy).