Muži A: SK Horní Měcholupy - FK Újezd nad Lesy 2:0 (0:0)

Sobota 6.5. 2017 10:15 hod Horní Měcholupy

SK Horní Měcholupy - FK Újezd nad Lesy 2:0 (0:0)

Sestava FK Újezd nad Lesy: Blažek – Cikhart (75. Chumlen), Daníček, Příhoda, Šimek – Veselovský (59. Hlubuček), Kodr, Snop, Fišer – Matoušek, Mustedanagič

Fantastický brankář Blažek nestačil, Újezd neudržel tempo Horních Měcholup

Dlouho držel brankář Jaromír Blažek bodovou naději pro Újezd nad Lesy na hřišti Horních Měcholup. Bývalý reprezentant chytal výtečně, ale trpěliví domácí ho nakonec přeci jen dvakrát překonali, i když se to do 68. minuty zdálo jako takřka nemožný úkol. V atraktivním zápase udržel Újezd tempo Horních Měcholup jen poločas a kousek, pak odpadl.

Snaha byla enormní, ale trefit branku, to byl pro Újezd na začátku utkání „neřešitelný“ problém. Balony létaly do ochranné sítě, kterou dokonce málem překopl kanonýr Mustedanagič – krásně se uvolnil na hranici pokutového území, ale následná koncovka nabrala nečekaný směr i výšku. Újezd byl od úvodu hodně aktivní, chtěl Horní Měcholupy zaskočit. Když to nešlo ze hry, zkusil to Snop technicky z přímého kopu přes zeď, ale jeho dobrý pokus u tyče vyrazil brankář Řemínek.

To Horní Měcholupy solidně kombinovaly, ale hrály jen po vápno. Za zmínku stojí jen pohotová rána Kolínského z otočky, jinak mohl Blažek v klidu pozorovat dění před sebou.

V akci byl až po 15 minutách, ale rovnou se po něm žádalo plné nasazení: Dukův roh byl parádní, Vejrova hlavička z pár metrů ještě lepší. Za normálních okolností jasný gól, jenže ne ve chvíli, kdy sebou Blažek mrštil k zemi a na brankové čáře míč vyrazil. Málokdo na stadionu chápal, jak TOHLE mohl 44letý gólman chytit. „Jak se takhle rychle dostal dolů? To by jiný brankář v přeboru neměl,“ prohodil domácí kouč Jakub Slezáček a ještě chvíli kroutil hlavou.

A ve 21. minutě se mohl ukroutit. Za dlouhým míčem běžel útočník Kolínský, Blažek vystartoval z branky, ale byl u balonu o něco později, šel do skluzu, jímž Kolínského zastavil v rohu pokutového území. Rozhodčí Gunitš však penaltu nepochopitelně neodpískal, Kolínský navíc musel kvůli zranění ze souboje vystřídat…

A tak mohl jít do vedení Újezd. Aktivní Snop se nejdřív pokoušel obstřelit brankáře, jenže při své snaze těsně minul i branku. Když po chvíli střílel z pěti metrů, zamířil správně, jenže Řemínek vytáhl bravurní reflex. Pokračovalo se bez branek, ale nuda to v Horních Měcholupech rozhodně nebyla.

Blažek vyrazil u tyče technickou ránu Svobody, bez gólu ustál i chvíli, kdy mu Slajchrt pár vteřin před poločasem udělal kličku, ale následně netrefil z mírného úhlu opuštěnou branku. Podařilo se mu to až ve 47. minutě – to Blažka zblízka prostřelil, jenže asistent rozhodčího signalizoval ofsajd.

Újezd přestával být nebezpečný. Střelec Mustedanagič byl neviditelný, a tak zkusil trenér Šafr hru hostů oživit střídáním: na hřiště šel brankář Hlubuček, jenž po příchodu zkušeného Blažka nastupuje v poli. Jeho nástup na trávník přinesl úsměvnou chvilku. Blažek právě vykopával balon a volal na Hlubučka: „Hned tě vyzkouším!“ Míč opravdu nasměroval ke svému kolegovi, ten však zůstal po vzdušném souboji stát se zutou kopačkou v ruce.

Blažek dál držel pro Újezd příznivý výsledek. Byl jistý a bezchybný. Neprostřelil ho Duka po pěkné akci plné narážeček, Hájek na něj šel sám ze strany, zkoušel mu míč propasírovat mezi nohama, ale získal jen roh.

V 67. minutě bylo rušno v pokutovém území Horních Měcholup, kde se šteloval k zakončení Matoušek, ale po souboji s obráncem skončil na zemi. I tenhle zákrok vypadal penaltově, sudí Gunitš už měl píšťalku v ústech, ale nefoukl. Hosté se rozčilovali, jen Blažek mírnil emoce – sám lavičku Újezdu upozornil na situaci z prvního poločasu…

Za minutu už přeci jen inkasoval. Po famózní kolmici Duky se na něj řítil z levé strany Slajchrt a tentokrát našel skulinku – 1:0 pro Horní Měcholupy. Ty mohly přidat rychle pojistku, jenže Gračko při pokusu o lob Blažkovi nasměroval míč jen k nohám, Slajchrt zakončil brejk tří na jednoho střelou, již přesouvající se Blažek lapil. Až v 80. minutě neměl nárok na parádní ránu Svobody, který si počkal na odražený míč po rohovém kopu.

Horní Měcholupy – Újezd nad Lesy 2:0 (0:0)
Branky: 68. Slajchrt, 80. Svoboda. ŽK: 60. Šimek (Újezd). Rozhodčí: Gunitš – Šaróka, Bočok. Diváků: 100.
Horní Měcholupy: Řemínek – Ráža (90. Grozdanič), Vejr, Valeš, Žitný – Gračko, Svoboda (84. Nguyen Anh), Hájek, Duka, Bláha (88. Dejmek) – Kolínský (25. Slajchrt). Trenér: Jakub Slezáček.
Újezd nad Lesy: Blažek – Cikhart (75. Chumlen), Daníček, Příhoda, Šimek – Veselovský (59. Hlubuček), Kodr, Snop, Fišer – Matoušek, Mustedanagič. Trenér: Milan Šafr.

Hlasy trenérů:

Jakub Slezáček (Horní Měcholupy): „Bylo to od nás velmi dobré utkání. Když ale budu upřímný, trochu jsem se ho obával, protože jsme přišli kvůli trestu o kapitána Holíka a Klír je pořád zraněný. Kluci to však bez nich zvládli velice dobře – jak herně, tak do počtu šancí. Jen to jejich proměňování - Jarda Blažek tam měl fantastické zákroky. Pokud si dobře vzpomínám, tak Újezd měl jednoznačnou tutovku, když Řemínek vychytal Snopa, my měli sedm, možná osm situací, které mohly skončit brankou. Výsledek mohl být pro nás ještě lepší, ale i tak jsme spokojení. Když jsem se díval do zápisu, tak soupeř měl výrazně vyšší věkový průměr. Byl to souboj generací a jsem rád, že zvítězil fotbal.“

Milan Šafr (Újezd nad Lesy): „Z pohledu diváka to musel být pěkný zápas, který přinesl spoustu šancí. Na přebor to bylo nadstandardní utkání. V první půli jsme byli důstojným soupeřem, měli jsme dost šancí, stejně jako soupeř. Druhou půli už jsme trochu opustili systém a styl hry z první půle, ačkoliv jsem na to upozorňoval - že musíme vydržet aspoň do 75. minuty, abychom tady měli šanci na úspěch. Soupeř nás pak potrestal, druhý gól to rozhodl. V současném stavu Horní Měcholupy nemůžeme porážet standardně, tak jednou z pěti zápasů. Mají větší hráčskou kvalitu než my, soupeř byl lepší. My se přizpůsobili tempu jen do 60. minuty, pak už to bylo slabé.“

Nejlepší hráč Horních Měcholup: Tomáš Vejr.
Nejlepší hráč Újezdu nad Lesy: Jaromír Blažek.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jaromír Blažek (Újezd nad Lesy).