Muži A: FK Újezd nad Lesy - SK Motorlet Praha B 0:1 (0:0)

Sobota 29.4.2017 16:00 hod Újezd nad Lesy

FK Újezd nad Lesy - SK Motorlet Praha B  0:1 (0:0)

Sestava FK Újezd nad Lesy: Blažek - Cikhart (77. Borovička), Daníček, Příhoda, Šimek - Veselovský, Kodr, Snop, Fišer - Chumlen (67. Hlubuček), Valenta.

Článek ze stránek PFS http://www.fotbalpraha.cz

Rezerva Motorletu si připsala další výhru i v oslabení

Na rozbahněném trávníku Újezda nad Lesy to neměl lídr tabulky vůbec lehké. O jeho vítězství, již devátém v řadě, rozhodl jediný gól Laušmana krátce po přestávce. To už hráli hosté bez vyloučeného Machurky, který v závěru prvního poločasu viděl dvě žluté karty a následně tedy červenou během čtyř minut. Závěrečný tlak domácí vyrovnání nepřinesl. Citelně jim chyběl kanonýr Mustedanagič.

Bahnitý terén dělal hráčům od začátku problémy a tak to byl především boj ve středu hřiště bez vzruchu před brankami. Ten první přišel až v 17. minutě, ale domácí Veselovský nedokázal zaváhání Hovorky využít. Na druhé straně po akci Stříbrského zaváhal se zakončením Laušman a střelecký pokus Čáchy v klidu zlikvidoval Blažek.

Ve 24. minutě pálil z přímého kopu domácí Snop a Malík v branec Motorletu vytáhl svůj první skvělý zákrok. Pak se dvakrát blýskl hostující Čácha. Nejdříve připravil palebnou pozici Kalvasovi, ten však mířil mimo branku. Pak, po spolupráci se Stříbrský, zakončoval Čácha sám, ale jeho střela s lehkou tečí skončil rovněž mimo branku.

Po dalším přímém kopu domácích z levé strany doutnal před brankou Motorletu plamínek, ale požár se
z něj nestal. Zmatky dokázala obrana hostů vyřešit. Nový impuls dostala hra v závěrečných pěti minutách první půle. Hostující Machurka během nich pochytal dvě žluté karty a šel spoluhráčům odemknout kabinu
o půlminutky dřív.

Oslabení hosté udeřili tři minuty po přestávce. Do volného prostoru ve středu domácí obrany si naběhl Laušman a s ledovým klidem po zemi poslal míč přesně k pravé tyči Blažkovy branky - 0:1. Pak ještě po faulu na Laušmana střílel z přímého kopu do zdi Čácha a miska vah se pomalu začala naklánět na stranu domácích.

V 58. minutě unikl po pravé straně Veselovský, před brankou našel Valentu, který ale dorážku nezvládl.
V 71. minutě už se fanoušci domácích takřka radovali, ale Malík proti gólové střele Snopa zasáhl zázračně.

V 74. minutě si dal málem vlastní gól Hovorka a po následném rohovém kopu další zmatky před brankou hostů gólem neskončily. Když pálil nad branku ještě Snop, gólový poměr se už nezměnil.

Hosté dvakrát za celý zápas zamířili mezi tyče a odvezli si tři body. Domácí svou porci šancí nevyužili
a proto prohráli. Ten největší rozdíl byl právě v produktivitě obou soupeřů.

Újezd nad Lesy - Motorlet B 0:1 (0:0)
Branka: 48. Laušman. ŽK: 5. Daníček - 31. M. Rajnoch, 41. Machurka, 57. Burýšek, 82. Kundelásek,
87. Sodoma, 90+2. Laušman. ČK: 45. Machurka (Motorlet B). Rozhodčí: Kalcovský - Klička, Fazekaš. Diváků: 70.
Újezd nad Lesy: Blažek - Cikhart (77. Borovička), Daníček, Příhoda, Šimek - Veselovský, Kodr, Snop, Fišer - Chumlen (67. Hlubuček), Valenta. Trenér: Milan Šafr.
Motorlet B: Malík - Burýšek, M. Rajnoch, Scharf, Hovorka - Stříbrský (68. Kundelásek), Čácha, Machurka, Kalvas (79. Sodoma) - Laušman, Zdichynec (85. Eppert). Trenér: Zdeněk Mikuš.

Hlasy trenérů
Milan Šafr (Újezd nad Lesy): „Jsem zklamaný, máme pět vyložených šancí, soupeř má jednu a odváží si tři body. Já nemůžu klukům nic vytknout, možná úvodních deset minut druhé půle. Ačkoliv byl soupeř o deseti, tak mu dovolíme dostat se do šance. Laušman to udělal výborně. My jsme bohužel hráče takového kalibru neměli, abychom zachovali klid v koncovce, proto jsme prohráli. Jinak si nemyslím, že bychom za soupeřem zaostávali, naopak jsme byli lepší. Pro diváka utkání dobrý, hřiště zničený, zklamání z porážky.”

Zdeněk Mikuš (Motorlet B): „Zápas ovlivnil těžký terén. Přesto měl velmi dobrou kvalitu. Nám na tom terénu vázla kombinace, chyběla přesná přihrávka a zbytečně jsme ztráceli míče. Paradoxně nám pomohlo vyloučení Machurky v poslední minutě první půle. Domácí úvod druhého poločasu lehce podcenili a my jsme toho dokázali využít ke vstřelení rozhodující branky. V závěru zápasu nás domácí dostali pod tlak, měli tam velké šance, ale nás skvěle podržel brankář Malík.”

Nejlepší hráč Újezda nad Lesy: Jaromír Blažek.
Nejlepší hráč Motorletu B: Václav Laušman.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Adam Malík (Motorlet B).

Lubor Mírek