Muži A : FK Újezd nad Lesy - FC Zlíčín 3:0 (1:0)

Neděle 23.4.2017 17:00hod Újezd nad Lesy

FK Újezd nad Lesy - FC Zlíčín 3:0 (1:0)

Branky: 47. a 55. Snop, 13. Mustedanagič

Sestava FK Újezd nad Lesy: Blažek - Šimek, Daníček, Kodr - Znamenáček (46. Hlubuček), Fišer, Chumlen, Veselovský, Snop, Cikhart (71. Valenta), Mustedanagič (85. Moudrý)

Článek ze stránek PFS http://www.fotbalpraha.cz

Výhru Újezda nad Lesy režírovali Snop s Mustedanagičem

Chladný nedělní podvečer svedl k souboji Újezd nad Lesy se Zličínem. Hosté se za celý zápas obtížně dostávali před branku Jaromíra Blažka a zimní posilu Újezdu s reprezentačními zkušenostmi příliš nezaměstnali. Na druhé straně byli velice aktivní Snop s Mustedanagičem, kteří zařídili všechny tři branky zápasu. Zejména dva zásahy Snopa po přestávce definitivně zlomily odpor Zličína.

Utkání začalo za nepříznivých větrných podmínek a deště. Zpočátku se zdálo, že právě počasí odradí spoustu fanoušků. Nakonec se kolem žlutého klandru za ustupujícího deště postupně sešla zhruba stovka diváků.

Štěstí měli ti, kteří stihli dorazit do 13. minuty, kdy se udála první zajímavá situace ve vápně hostujícího brankáře Blahovce. Od začátku zápasu aktivní Snop si naběhl na přihrávku do vápna a už se zdálo, že je v dobré střelecké pozici. Chvíli před zakončením byl ovšem přistrčen Horákem a rozhodčí odpískal penaltu. Té se chopil kanonýr Mustedanagič a pohodlně - téměř do středu branky - proměnil.

Právě Mustedanagič byl i nadále při chuti, když se o pár minut později prokličkoval z hranice vápna a brankové čáry i s trochou štěstí až k Blahovcovi, kterého však z úhlu nepřekonal.

Zbytek poločasu už mnoho vzruchu nepřinesl. Útočné pokusy končily buď vedle branky, nebo v rukavicích obou brankářů. Zličín navíc oslabilo zranění, když v 35. minutě musel odstoupit Horák.

Aby toho nebylo málo, hosté zažili nepovedený vstup do druhé půle. Už ve 47. minutě dostal Snop za obranu skákavou přihrávku, čehož využil a vybíhajícího Blahovce přehodil – 2:0.

Netrvalo dlouho a domácí definitivně rozhodli. Od začátku druhého poločasu hrál náhradní brankář Hlubuček, který díky působení Blažka v Újezdě nastupuje v poli. A právě on vyslal v 55. minutě do další šance Snopa, který potvrdil střeleckou formu – 3:0.

Do konce zápasu většinou držel míč Zličín, ale jeho snaha byla omezená pouze po vápno. Na hranici šestnáctky hosté často o míč přicházeli a domácí vyráželi do brejků. Protiútoky zakládal dlouhými výkopy a výhozy i brankář Blažek. V 80. minutě sklidil uznání za přesný pas až na druhou polovinu hřiště a směrem k divákům s úsměvem prohodil: „Konečně se mi to povedlo.“

Újezd nad Lesy – Zličín 3:0 (1:0)
Branky: 47. a 55. Snop, 13. Mustedanagič z penalty. ŽK: 15. Cikhart, 32. Znamenáček – 65. Valoušek, 77. Müller. Rozhodčí: Kučera – Kalcovský, Chustecki. Diváků: 100.
Újezd nad Lesy: Blažek - Šimek, Daníček, Kodr - Znamenáček (46. Hlubuček), Fišer, Chumlen, Veselovský, Snop, Cikhart (71. Valenta), Mustedanagič (85. Moudrý). Trenér: Milan Šafr.
Zličín: Blahovec – Horák (35. Müller), Zahálka (74. Krejčí), Vágner, Skála - Gröbl, Žák, Valoušek, Šindelář – Horálek, Kokeš (46. Bous). Trenér: Martin Hořejší.

Hlasy trenérů
Milan Šafr (Újezd nad Lesy): „Získali jsme důležité tři body. Soupeř za stavu 3:0 už trochu rezignoval, takže se zápas dohrával v klidu. Pomohla nám proměněná penalta, ale uklidnilo nás to až moc. Na 15 minut jsme vyklidili pole a přestali hrát. Se závěrem první půle jsem spokojený nebyl. Ale ve druhém poločase jsme dali jasně najevo dominanci. Kdybychom byli přesnější v předfinální a finální fázi, tak jsme zápas mohli vyhrát i výraznějším rozdílem. Příští týden nás čeká souboj s lídrem soutěže (Motorlet B), takže jsme rádi, že jsme zápas se Zličínem zvládli a vítězstvím se uklidnili.“

Martin Hořejší (Zličín): „Z naší strany to bylo takové chudé, nebyla vidět vůle a větší chuť. Újezd vyhrál, protože chtěl víc. My jsme ani nevystřelili na branku. Když se na hřišti nebudeme víc rvát, nebudeme dávat góly a nebudeme bohužel vyhrávat. Připadá mi, že nechce celý tým, a to je bohužel málo. Během zápasu jsme ještě museli střídat zraněné hráče, což nám také nepomohlo. Na kolena nás hodně srazil druhý gól, který přišel hned na začátku druhého poločasu. Stále máme vše ve vlastních rukách, ale kdo ví, jak dlouho ještě.“

Nejlepší hráč Újezdu: David Snop.
Nejlepší hráč Zličína: Jan Šindelář.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Ajdin Mustedanagič (Újezd nad Lesy).

Matěj Setíkovský