A - tým: FK Újezd nad Lesy - FK Dukla Jižní Město 1:3

Neděle 9.4.2017 16:30hod (Újezd nad Lesy)

FK Újezd nad Lesy - FK Dukla Jížní Město 1:3 (1:1)
Branka: 6. Mustedanagič

Sestava FK Újezd nad Lesy :
Blažek - Moudrý (60. Matoušek), Daníček, Snop, Veselovský - Fišer (68.Valenta), Cikhart, Kodr, Borovička - Chumlen, Mustedanagič

Článek ze stránek PFS http://www.fotbalpraha.cz

Dvě penalty Markuziho a Dukla odvezla z Újezda tři body

Ještě v 87. minutě domácí Újezd mohl v duelu s Duklou JM myslet alespoň na bod. Pak ale přišel penaltový faul a Markuzi vývoj utkání otočil. Stejný hráč proměnil penaltu i ve 23. minutě a srovnal skore po úvodním gólu domácího Mustedanagiče. Hosté v nastavení přidali i třetí gól, když Rabenseifer z vlastní půlky upaloval na opuštěnou domácí branku.

Zápas dostal rychlou zápletku už v 6. minutě. Hostující Farkaš za půlkou ztratil míč, když mu ho sebral Mustedanagič. A domácí útočník nasadil k velkému sólu. S míčem se prohnal až k šetnáctce a křížnou střelou po zemi překonal Štěpánka - 1:0.

K vyrovnání se hosté dostali ve 23. minutě. Hruška proklouzl s míčem u nohy do vápna a tem jej nešikovně podrazil Moudrý. Z nařízené penalty poslal Markuzi Blažka k levé tyči a sám zamířil k té pravé - 1:1. To byly klíčové okamžiky první půle. Ta druhá jich přinesla mnohem víc.

Začala pěkně z ostra. Ve 47. minutě vypálil hostující Janoušek a Blažek musel míč vyrážet na roh. Po něm Blažek čelil hlavičce Kotlíka, který však mířil jen do jeho náruče. Za dvě minuty si domácí vybojovali standardní situaci. Míč si k přímému kopu postavil Snop. Jeho dělovka zatřásla břevnem, od kterého se míč odrazil před brankovou čáru a obrana Dukly požár uhasila.

Za dalších pět minut si do volného prostoru na levé straně naběhl Mustedanagič, ale jeho střílenou přihrávku před branku Chumlen nezkrotil. Vzápětí na druhé straně i podruhé Blažek zlikvidoval hlavičku Kotlíka.

Pak se třáslo i břevno domácí branky a dokonce hned dvakrát. Nejdříve do něj zamířil Janoušek z přímého kopu a na brankové konstrukci skončil i míč po hlavičkové dorážce Innemana.

Zápas se lámal v 86. minutě. Centr z levé strany prodloužil za sebe Bičaník na Kotlíka, kterého asi dva metry ve vápně poslal k zemi Veselovský. Markuzi i druhou penaltu proměnil a strhl vedení na stranu hostů.

V tříminutovém nastavení se do šestnáctky Dukly přesunul i brankář Blažek. Míč po přímém kopu vyboxoval Štěpánek před vápno, kde se ho nakonec zmocnil Rabenseifer a měl před sebou otevřenou cestu k opuštěné brance. Jinak, než gólem na 1:3 to nemohlo skončit.

Újezd nad Lesy - Dukla JM 1:3 (1:1)
Branky: 6. Mustedanagič - 23. a 87. obě z penalty Markuzi, 90+3. Rabenseifer. ŽK: 21. Moudrý, 33. Kodr,
87. Snop - 71. Toman, 81. Farkaš. Rozhodčí: Bočok - Havel, Klička. Diváků: 210.
Újezd nad Lesy: Blažek - Moudrý (60. Matoušek), Daníček, Snop, Veselovský - Fišer (68. Valenta), Kodr, Cikhart, Borovička - Chumlen, Mustedanagič. Trenér: Milan Šafr.
Dukla JM: Štěpánek - Markuzi, J. Lafek, Slabý (46. Solař) - Farkaš - Innemann (90+2. Novotný), Janoušek, Vidlička, Hruška - Toman (76. Bičaník), Kotlík (90+1. Rabenseifer). Trenér: Josef Světlík.

Hlasy trenérů
Milan Šafr (Újezd nad Lesy): „Těžko se mi mluví. Dvě minuty před koncem dostaneme gól zase z penalty. Ty zákroky jsem pořádně neviděl, ale určitě jsme do toho šli hloupě. Zápasu by odpovídala remíza. Nebyli jsme určitě horší o to, abychom prohráli 3:1. Každý zápas je jiný, rozhodují chyby a my jsme jich v tomto utkání netakticky udělali víc. Pokud bychom se vystříhali těch dvou penaltových zákroků, tak jsme mohli myslet i na víc než remízu. To nemluvím o břevnu, soupeř ho nastřelil taky, ale kdybychom se dostali do vedení 2:1, věřím, že bychom to dotáhli.”

Josef Světlík (Dukla JM): „Myslím si, že tohle vítězství bylo vydřené. Na těžkém terénu nám moc nešla kombinec, nehrálo se nám jednodušeji. Těsně před zápasem nám vypadl hráč, takže jsme to museli přeskupit. V podstatě nato, na co jsme se chystali, tak jsme to celé překopali. Možná to bylo trošičku vidět, že nám to drhlo. Soupeř byl houževnatý, zodpovědný dozadu. Pro nás to bylo složité. Svou naivitou nás vysvobodil dvěma penaltama. Zvlášť ta druhá byla úplně zbytečná. Zbytek už jsme dohráli takticky. My jsme si oddechli, byť jsme si sem pro tři body jeli, ale vítězství se vůbec nerodilo lehce.”

Nejlepší hráč Újezda: Ajdin Mustedanagič.
Nejlepší hráč Dukly JM: Jan Markuzi.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jiří Janoušek (Dukla JM).

Lubor Mírek