V závěru údeřil Milan Fišer a z Vršovic si odvážíme tři body !

Sobota 1.4. 2017 10:30hod (Vršovice)

SK Union Vršovice - FK Újezd nad Lesy 2:3 (2:2)

Branky: 2x Mustedanagič. Fišer

Sestava FK Újezd nad Lesy:
Blažek - Veselovský(Moudrý), Daníček, Příhoda, Šimek - Fišer, Snop(Cikhart), Kodr, Valenta(Kohout) - Chumlen(Znamenáček), Mustedanagič

Článek ze stránek PFS http://www.fotbalpraha.cz

Vršovice dvakrát vedly, výhru ale slavil Újezd

Přesto, že všichni čekali na velké nedělní derby, tak ve Vršovicích to fotbalem žilo už v sobotu dopoledne. Na hřiště místního Unionu přijel Újezd nad Lesy, který si také po pětigólové přestřelce odvezl plný bodový zisk po vítězství 3:2.

Jako první střelecky zahrozil hostující Fišer, který patřil v zápase k těm nejaktivnějším hráčům. Několik desítek fanoušků bylo zvědavo, jak si povede sparťanská legenda v brance Újezdu, Jaromír Blažek. Ten kapituloval už v osmé minutě, kdy nedosáhl na střelu na zadní tyč, kterou do sítě dorazil Šimr - 1:0.

Hosté hrozili zejména z pravé strany, a to po centrech Fišera a zakončování Mustedanagiče. Tato spolupráce poprvé zafungovala v patnácté minutě, ale vršovický brankář Havelka, který nahradil absentujícího Mahu, míč na brankové čáře vyrazil. Ihned z protiútoku se vytáhl Blažek, který dobře
vyběhl proti Lakatošovi.

Blažek měl v úvodu plné ruce práce. V devatenácté minutě ho prostřelil Kaiser, míč už letěl do branky,
ale na poslední chvíli ho vykopl nad břevno.

Srovnáno bylo ve 22. minutě, kdy za domácí obranu zaběhl Snop, míč poslal před branku a tam ho zblízka do sítě uklidil Mustedanagič - 1:1.

I v hodně horkém počasí se hrál běhavý a útočný fotbal, během kterého padalo dost gólů. Ten třetí v pořadí si připsal domácí Humpl, když ve 33. minutě překvapil nenápadnou střelou všechny, včetně újezdského brankáře - 2:1.

Hosté ještě do poločasu stihli znovu vyrovnat. Běžela 40. minuta a Vršovice kapitulovaly ze standardky,
které jinak zvládají bravurně. Tentokrát jim propadl míč na volného Mustedanagiče a ten nabídkou nepohrdnul - 2:2.

Uběhla jediná minuta a újezdský útočník byl blízko hattricku. Blažek zkušeně bleskově rozehrával míče
a po jedné takové situaci Fišer dobře našel Mustedanagiče, který Havelku tentokrát nepropálil.

Druhý poločas byl už o něco opatrnější a fotbalisté obou klubů mysleli i více na obranu. Do přečíslení
se dostali hráči jednoho i druhého týmu, ale nerozhodný stav platil až do závěrečných minut.

Hosté nebezpečně zahrozili v 83. minutě, kdy se parádním zákrokem blýskl Havelka, úplně osamocený Chumlen poté v ideální pozici hlavičkoval těsně nad. To byla veliká šance, ale Újezd to nakonec mrzet nemuselo, protože v 88. minutě rozhodl o své výhře. Nejprve se do rychlého protiútoku dostali domácí,
ale před šestnáctkou míč ztratili, toho hosté využili také k rychlé akci, míč si potáhl Fišer a křížnou střelou na vzdálenější tyč zápas rozhodl - 2:3!

Vršovice - Újezd nad Lesy 2:3 (2:2)
Branky: 8. Šimr, 34. Humpl - 23. a 40. Mustedanagič, 88. Fišer. ŽK: 83. Špaček - 42. Mustedanagič,
68. Daníček, 86. Kohout. Rozhodčí: Maiello - Gunitš, Zloch. Diváků: 67.
Vršovice: Havelka - Lakatoš (59. P. Tomaides), Minařík, Protivínský, Špulka - Humpl, Kaiser, Krivosheev, Janout (84. Valenta) - Šimr, Špaček. Trenér: Jaromír Tomaides.
Újezd nad Lesy: Blažek - Veselovský (75. Moudrý), Snop (52. Cikhart), Příhoda, Šimek - Fišer, Daníček, Kodr, Valenta (71. Kohout) - Mustedanagič, Chlumen (92. Znamenáček). Trenér: Milan Šafr.

Hlasy trenérů

Jaromír Tomaides (Vršovice): „Co k tomu říct... prohráli jsme doma. Od sedmé minuty vedeme, můžeme se uklidnit, ale po chybách dostaneme zbytečné góly. Pak jdeme dva na jednoho, nevyřešíme to... Zklamání.”

Milan Šafr (Újezd): „Zápas plný zvratů. Začali jsme dobře, ale pak jsme Vršovické pustili do vedení. Soupeř hrál důrazně a měl i několik dalších šancí, ale podařilo se nám srovnat. Pak přišel další hloupý gól, ale prosadili jsme se ze standardky, které teď hodně trénujeme a dali na 2:2. Ve druhé půli nikdo nechtěl moc vylejzat. Domácí se dostali jednou do úniku, jejich kapitán nám svou rychlostí zatápěl. My měli převahu ze standardních situací. Asi by byla spravedlivější remíza, ale jsem rád, že se k nám přiklonilo štěstí. Velká spokojenost, chtěli jsme si odvézt aspoň bod a máme tři.”

Nejlepší hráč Vršovic: Martin Humpl.
Nejlepší hráč Újezda: Ajdin Mustedanagič.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Milan Fišer (Újezd).

Michal Káva