A-tým: FK Újezd nad Lesy - TJ Sokol Cholupice 2:0 (0:0)

Neděle 26.3. 2017 15:00hod (Újezd nad Lesy)

FK Újezd nad Lesy - TJ Sokol Cholupice 2:0 (0:0)
branky: 70. Kodr, 74. Mustedanagič

sestava FK Újezd nad Lesy:

Článek ze stránek PFS http://www.fotbalpraha.cz

Blažkova premiéra v Újezdě, tři body a čisté konto

Až ve třetím jarním kole se poprvé do branky Újezda nad Lesy postavil internacionál Jaromír Blažek. A hned z toho byl tříbodový zisk a první vychytaná nula. Natěšení domácí fanoušci se tak dočkali. Hosté z Cholupic drželi naději na bezbrankovou remízu sedmdesát minut. Pak inkasovali první branku, za čtyři minuty druhou a bylo hotovo.

Cholupice přijely do Újezda bez veterána Škody a od začátku dávaly najevo, že budou především bránit. Dopředu nebyly nebezpečné a vytrvale odolávaly tlaku domácích. Ti se nakonec prosadili až v závěrečné dvacetiminutovce.

V 70. minutě přišlo autové vhazování z pravé strany, rychlý centr před branku, kde se míč odrazil ke Kodrovi, který jej bez váhnání po zemi napálil k tyči - 1:0.

Uplynuly další čtyři minuty, když hosté na pravém rohu šestnáctky faulovali Chumlena. Přímý kop nacentroval před branku Snop a na malém vápně nekrytý Mustedanagič trknul míč za záda Vančáta podruhé a bylo hotovo.

Cholupice tak dál marně čekají na první jarní bod a krčí se na samém dně tabulky. Újezd zarovnal bodový zisk na číslo dvacet a lehce si vydechl.

Újezd nad Lesy - Cholupice 2:0 (0:0)
Branky: 70. Kodr, 74. Mustedanagič. ŽK: 8. Mustedanagič, 50. Daníček, 89. Veselovský - 68. Srba,
87. Chytka. Rozhodčí: Laštovička - Tomšů, Hlaváček. Diváků: 200.
Újezd nad Lesy: Blažek - Bartoněk, Daníček, Příhoda, Šimek - Matoušek (58. Valenta), Snop, Kodr, Veselovský - Chumlen (83. Cikhart), Mustedanagič. Trenér:Milan Šafr
Cholupice: Vančát - Habart, Chytka, Srba (80. Špaček), Zavadil - Sopr - Vondra (75. Pýcha), F. Janoušek (65. Bera), Burda, Neveršil - Szatmari (55. Marunčiak). Trenér: Luboš Vondra.

Hlasy trenérů

Milan Šafr (Újezd nad Lesy): „Nervozní zápas. Chtěli jsme konečně bodovat a to se nám nakonec povedlo. Soupeř jen bránil. Čekali jsme až ho takzvaně otevřeme a klukům musím poděkovat, že to dokázali. Po prvním gólu už jsem věřil, že to zvládneme a vyhrajeme. Šancí jsme měli dost, ale především předfinální fázi jsme neřešili dobře. Za tři body jsme moc rádi.”

Luboš Vondra (Cholupice): „Jeli jsme do Újezda s úmyslem bodovat. Po dvou porážkách jsme ani jiný úmysl nemohli mít. Hráli jsme ze zataženého bloku s cílem rychlého přechodu do útoku. Domácí nás zatlačili, ale po patnácti minutách se to vyrovnalo. Hrálo se od vápna k vápnu, bez větších šancí. Chyběl nám vykartovaný Šmejkal a zraněný Škoda. Sedmdesát minut jsme odolávali, a pak jsme dostali gól po takové nevinné akci a za pár minut druhý. Tím bylo po zápase. Trápí nás koncovka. Do šancí se moc nedostáváme a když se do ní dostaneme, řešíme to špatně a gól nedáme. Domácí nebyli o tolik lepší, byli důrazní a to nám chybělo.”

Nejlepší hráč Újezda nad Lesy: Stanislav Kodr.
Nejlepší hráč Cholupic: Lukáš Srba.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: David Snop (Újezd nad Lesy).

Lubor Mírek