A-tým: TJ Sokol Královice - FK Újezd nad Lesy 1:1 (1:0)

TJ Sokol Královice - FK Újezd nad Lesy 1:1 (1:0)
branky: 47.Chumlen

Hlubuček - Borovička (56.Moudrý), Daníček, Příhoda, Šimek - Cikhart (82.Kohout), Kodr, Snop, Veselovský - Chumlen (90.Kovář M.), Mustedanagič

Královice nedaly penaltu a s Újezdem jen remizovaly

Ani druhé jarní vystoupení nedotáhli fotbalisté Královic do vítězného konce. Po bezbrankové plichtě v minulém kole na Zličíně dokázali zremizovat i domácí zápas s Újezdem nad Lesy. Sice šli od 25. minuty Formáčkovou brankou do vedení, ale hostům se podařilo krátce po změně stran vyrovnat. Když pak autor vedoucí branky Formáček neproměnil nařízenou penaltu, byla remíza na světě.

Hosté přijeli do Královic bez trenéra Milana Šafra, který je pracovně zaneprázdněn. Mužstvo tak z lavičky vedl rekonvalescent Petr Kovář. Ten ani v druhém utkání nemohl v brance představit novou posilu Jaromíra Blažka, který doléčuje zranění. Jinak už byl ale plně k dispozici zrekreovaný gólman Hlubuček.

Po opatrném začátku se o první vzruch postaral v 8. minutě hostující Cikhart, který dlouhou přihrávkou za obranu vyslal kupředu Chumlena, jenže vybíhající Pompa byl u míče dříve a šanci mu zmařil. Vzápětí to na druhé straně středem rozjel Formáček, pak levačkou prudce napřáhl, avšak Hlubučka v brance nepřekvapil.

V 18. minutě mohl po centru Malíka otevřít skóre Pospíšil, ale balón se z jeho hlavy mezi tyče Hlubučkovy brány nevešel. To se povedlo až o sedm minut později. Randa se po rozehraném rohu se Šmídem znova dostal k míči, pak jej lehce načechral před branku, kde Hlubuček stačil Formáčkovu hlavičku jen reflexivně vyrazit, ale na jeho opakovanou dorážku už byl krátký. Mírná převaha domácích tak byla korunována vedoucí brankou.

Po deseti minutách měl další velkou příležitost ze standardní situace Randa, ale jeho střela nakonec skončila jen na vrchní síti hostující brány. Ve 39. minutě se po akci Krejči a přesné přihrávce Formáčka objevil v nadějné šanci Tylšar, avšak balón mezi tyče hostující brány neusměrnil.

A když vzápětí nezužitkoval svou velkou šanci ani Formáček mohli udeřit na druhé straně hosté. Po rozehraném přímém kopu Snopa a zpětné Šimkově přihrávce se ve vápně dostal k odraženému míči Veselovský, jenže dobře postaveného Pompu neprostřelil. Do kabin tak odcházeli domácí s jedním gólem navrch.

Do druhého poločasu nastoupili hosté řádně nažhaveni a s jedinou snahou o brzké vyrovnání. A na to opravdu dlouho nečekali. Už po dvou minutách měli výhodu rohového kopu, ten zprava rozehrál Snop
a nabíhající Chumlen nezadržitelně hlavou srovnal na 1:1.

Hostům po vyrovnávací brance jakoby narostla křídla a během dalších pěti minut měli jedinečnou možnost zápas dokonale otočit. Mohl se o to postarat s chutí hrající Mustedanagič, který nejdříve po Snopově přihrávce neprostřelil v jasné šanci Pompu a vzápětí po centru Cikharta minula jeho hlavička snad
o milimetry vzdálenější tyč domácí branky.

Naopak v 63. minutě se mohlo měnit skóre ve prospěch domácích. Hostující Šimek zastavil ve vápně pronikajícího Pospíšila a to jen za cenu nedovoleného zákroku. Nařízenou penaltu však zkušený Formáček neproměnil, jeho střelu Hlubuček skvělým zákrokem zneškodnil.

O tři minuty později bylo zase horko před domácí bránou, když po ideálním vysunutí Veselovského postupoval Mustedanagič sám na Pompu, ale ten stačil v posledním okamžiku vytěsnit balón k rohovému praporku.

Poslední velkou příležitost ke vstřelení branky měl domácí Pospíšil , který obešel už i vybíhajícího Hlubučka, jenže míč mu odskočil od kopačky a jeden z bránících hráčů mu ho ukopl do bezpečí.

V samotném závěru dostali domácí svého soupeře pod tlak, vynutili si řadu standardních situací,
ale dobře organizovaná hostující obrana na čele s vynikajícím Hlubučkem v bráně odolala.

Stínem jinak slušně vedeného zápasu bylo nešťastné zranění domácího Duchka v závěru utkání. Musel být odvezen k ošetření do nemocnice.

Královice - Újezd nad Lesy 1:1 (1:0)
Branky: 25. Formáček - 47. Chumlen. V 63. minutě neproměnil domácí Formáček penaltu. ŽK: 10. Randa, 43. Krejča - 29. Borovička, 86. Chumlen, 90. Veselovský. Rozhodčí: Rod - Kučera, Chustecki. Diváků: 121.
Královice: Pompa - Pešek, Hyský, Záhorec, Malík (72. Duchek, 87. Slováček) - Krejča, Šmíd, Randa, Tylšar - Pospíšil, Formáček. Trenér: Martin Hyský.
Újezd nad Lesy: Hlubuček - Borovička (56. Moudrý), Daníček, Příhoda, Šimek - Cikhart (82. Kohout), Snop, Kodr, Veselovský - Chumlen (90. M. Kovář), Mustedanagič. Trenér: Petr Kovář.

Hlasy trenérů
Martin Hyský (Královice): „Jsem zklamaný z výkonu i z výsledku. Začali jsme celkem slušně, pak jsme se sami rozhodili, byli jsme hrozně nepřesný, začali jsme dělat zbytečné fauly a pustili jsme soupeře do strašně moc standardek a to jak rohů, tak kopů ze strany. Začalo to tam být trochu nebezpečný. Ze hry jsme soupeře do ničeho nepustili, z naší strany to bylo ale málo. Po dlouhé době jsme byli na velkém hřišti, na trávě, tak jsem říkal klukům, že to nebude jednoduché. Kazili jsme až moc. Druhou půli jsme začali špatně, dostali jsme hned branku ze standardky, po rohu. Soupeř si pak vytvořil další dvě gólovky.
My měli penaltu i závary před brankou. Na penaltu byli určeni tři nebo čtyři. Eda si to vzal a nedal. To se stane. Mě víc mrzí, že po penaltě nějaký tlak byl, ale velkou šanci jsme neměli. Rozhodně jsme dnes dva body ztratili.”

Petr Kovář (Újezd nad Lesy): „Dnešní zápas 1:1, asi zasloužená remíza. My to bereme jako s pokorou. Odvážíme si odsud bod, po Hájích jsme si trošku spravili chuť. Prvních dvacet minut jsme byli trošku nervóznější, pak jsme se trošku zvedli, byli jsme silnější na míči než soupeř a škoda jen, že jsme to nevyústili gólem. Do druhého poločasu jsme vstoupili tak, jak jsme končili v prvním poločase, hned po přestávce se nám podařilo skórovat , Chumlen po rohu dal krásný gól. Pak hned měl dvě šance Mustedanagič, mohli jsme to strhnout na svoji stranu a dát na 2:1. Bohužel, nestalo se tak a jak se říká nedáš , dostaneš mohli jsme z penalty dostat gól. Takže nakonec 1:1 bereme a jsme rádi za bod. Musíme dál takhle pokračovat. Po Hájích, kdy jsme nepředvedli optimální výkon, tak dnes musím klukům poděkovat za dnešní bojovnost, protože terén opět nebyl nakloněn fotbalové hře, ale kluci to odmakali.”

Nejlepší hráč Královic: Jiří Šmíd.
Nejlepší hráč Újezda nad Lesy: Daniel Hlubuček.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jan Daníček (Újezd nad Lesy).