FK Újezd nad Lesy - SK Ďáblice 6:1 (3:1)

Sobota 19. listopadu 2016 (tráva Újezd nad Lesy)

FK Újezd nad Lesy - SK Ďáblice 6:1 (3:1)

góly: 8´a 31´Snop, 18´, 49´ a 74´Mustedanagič, 85´Cikhart - 12´Dafčík

sestava FK Újezd nad Lesy:
Hlubuček - Šimek, Daníček, Příhoda, Veselovský - Moudrý, Otopal, Kodr, Kohout - Snop, Mustedanagič (83. Cikhart)

připraveni na střídání: Pecho, M.Kovář, Foltman, Chumlen, Fišer a Replyuk

Článek k tomuto zápasu ze stránek fotbalpraha.cz:

Bahenní bitvu vyhrál domácí Újezd

Jeden ze dvou zápasů závěrečného podzimního kola Pražská teplárenská přeboru, který se hrál na přírodní trávě, byl ten na Újezdě. Domácí tým přivítal v důležitém souboji dvou týmů ze spodní části tabulky soupeře z Ďáblic a za vytrvalého deště ho na neustále se zhoršujícím trávníku rozstřílel 6:1.

Fotbalisty přivítalo chladné a deštivé počasí. Ďáblický brankář Chrobok musel být od začátku hodně ve střehu, protože hned ve třetí minutě jej vystrašil jeden z domácích hráčů, když vybojoval míč a z dálky s ním parádní střelou orazítkoval břevno.

Gólovou radost si ale domácí užili jen o pár minut později. Po autovém vhazování přišel přesný centr na Snopa a ten nezaváhal - 1:0.

Jak rychle hráčům Újezdu spadlo vedení do klína, tak stejně tak rychle o něj přišli, když vystřelil Dafčík, brankář trochu podklouzl a míč skončil v síti - 1:1.

Na to, že se hrálo na tak mokrém a těžkém terénu, padalo hodně gólů. Už v sedmnácté minutě totiž domácí opět vedli. Po pěkném centru z pravé strany si na míč naběhl Mustedanagič a přesnou střelou k tyči nedal Chrobokovi šanci - 2:1.

Hosté působili v utkání trochu zakřiknutým dojmem a k zakončení se už příliš nedostávali. Naopak na fotbalistech v domácích dresech byla vidět chuť ze hry a potvrzovali tak, že herně to vůbec není špatné, narozdíl od bodového zisku, který v tabulce mají.

Další gól přinesla třicátá minuta. Po chybě kousek od půlící čáry míč proklouzl až ke Snopovi, který povedeně technicky přehodil vyběhnuvšího Chroboka - 3:1.

Hosté by se v té době už určitě raději viděli někde v suchu a teple, ale ještě několik hořkých pilulek jim bylo souzeno spolknout. Jedna z nich hned krátce po návratu z vyhřáté šatny do sobotní dopolední zimy. To dostal míč do běhu Mustedanagič a tváří v tvář brankáři zamířil přesně k tyči - 4:1.

Postupem času byl terén čím dál tím více náročnější. Domácí si udržovali svoji převahu a nechtěli připustit žádné zdramatizování. V 73. minutě pak přilétl před ďáblickou branku další centr a Mustedanagič to trefil zblízka nekompromisně - 5:1.

Autor hattricku poté v 83. minutě za potlesku diváků vystřídal a trenér Šafr poslal na hřšitě Cikharta. Poslat někoho na závěrečných sedm minut na hřiště za takového stavu a takového počasí snad byla trenérova pomsta, ale Cikhartovi to vůbec nevadilo a naopak po dvou minutách pobytu na hřišti po rychlé akci pečetil přesnou střelou na konečných 6:1!

Újezd nad Lesy - Ďáblice 6:1 (3:1)
Branky: 18. 49. a 74. Mustedanagič, 8. a 31. Snop, 85. Cikhart - 12. Dafčík
ŽK: 36. Otopal - 26. Kudláček, 55. Mošnička, 69. Průša
Rozhodčí: Gotthard - Multerer, Plzák
Diváků: 80

Újezd: Hlubuček - Moudrý, Daníček, Příhoda, Šimek - Veselovský, Otopal, Kodr, Kohout - Mustedanagič (83. Cikhart), Snop. Trenér: Milan Šafr

Ďáblice: Chrobok - Pokorný, Mošnička, Průša, Kurčík - Davídek, Máj, Křivánek, Dafčík - Fiala, Kudláček (46. Jiroušek). Trenér: Martin Průša

Milan Šafr (Újezd):
„Před zápasem jsem měl veliké obavy o terén, ale chtěli jsme hrát a zakončit sezonu dobrým výsledkem. Na hřišti se nám na podzim tolik nedařilo, propadávali jsme v koncovce a v situacích, které ty zápasy rozhodovaly. Po pěkných akcích jsme dali góly a spadl z nás výsledkový tlak. Užili jsme si to a po zápase to bylo cítit. Bodově jsme na tom byli stejně, tak jsme rádi, že jsme výsledkově nepovedenou půlsezonu zakončili takovým vítězstvím.”

Martin Průša (Ďáblice): „Konečný výsledek odpovídá dění na hřišti. Nepřizpůsobili jsme se soupeři v agresivitě a proto prohráli. Byl to slabý výkon. Musíme v zimě potrénovat a pak se uvidí.”

Nejlepší hráč Újezdu: Stanislav Kodr
Nejlepší hráč Ďáblic: Ondřej Mošnička
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Ajdin Mustedanagič (Újezd)

Michal Káva

Fotogalerii z tohoto zápasu od Ondřeje Hanuše najdete ZDE.