ČAFC Praha - FK Újezd nad Lesy 3:0 (2:0)

Sobota 12. listopadu 2016 (UMT ČAFC)

ČAFC Praha - FK Újezd nad Lesy 3:0 (2:0)

góly: 10´Kaliba, 24´ a 67´Mašlej

sestava FK Újezd nad Lesy:

připraven na střídání: Lukeš

Článek k tomuto zápasu ze stránek fotbalpraha.cz:

Čafka v souboji s Újezdem potvrdila roli favorita

A připsala si čtvrté vítězství v řadě. Přestože byl samotný průběh zápasu vyrovnaný, o šťastné výhře domácích nakonec rozhodly dvě perfektně proměněné standardní situace v úvodní půlhodině. Krátce po změně stran mohli hosté zápas ještě zdramatizovat, ale Snop nařízenou penaltu neproměnil. A když pak Mašlej svým druhým gólem poslal domácí celek do tříbrankového vedení, bylo o zisku bodů na záběhlické umělce definitivně rozhodnuto.

Za chladného zimního počasí začala obě mužstva s chutí a potřebným nasazením. Hned v 5. minutě musel hostující Daníček jen s velkým vypětím odvracet nebezpečný centr Jerieho na roh. O pět minut později došlo těsně před šestnáctkou hostů k ostrému střetu Otopala s domácím Chvátalem, po kterém měli domácí výhodu přímého kopu. K míči se postavil T. Kaliba a parádní trefou ke vzdálenější tyči otevřel skóre - 1:0.

Hosté odpověděli rychlým útokem a vyrovnání viselo ve vzduchu. Po dlouhém autovém vhazování Znamenáčka se dostal na malém vápně k odraženému míči Snop, jenže v jasné šanci mu z kopačky sklouzl a bylo po naději. I v dalším průběhu byli hosté častěji u míče, avšak střelecké pokusy Kodra, Snopa i Mustedanagiče ke gólu nevedly. Naopak ve 24. minutě zahřmělo na opačné straně. Po Daníčkově faulu na pronikajícího Chvátala měli domácí další výhodu standardní situace. Tentokrát si balón připravil Mašlej a nádhernou střelou přes zeď k levé tyči zvýšil na 2:0.

Po dalších dvou minutách se po Lukášově nezištné přihrávce objevil v čisté ložence Chvátal, jenže z voleje bránu prudce přestřelil. Ve 30. minutě se na hranici šestnáctky dostal k odraženému míči domácí Ulrich, prudce napřáhl a Hlubuček jen zázrakem vytěsnil střelu z levé šibenice na roh. Pět minut před pauzou měli i hosté výhodu přímého kopu z nebezpečné vzdálenosti, avšak Snopova dělovka jen prosvištěla kolem levé tyče do zámezí.

Do druhého poločasu nastoupili hosté s jedinou změnou, když Fišera nahradil Kohout. A začali ještě odvážněji než v prvním poločase. Už po třech minutách měli jedinečnou šanci ke snížení náskoku. Na pravé straně domácího vápna byl poslán k zemi pronikající Snop a sudí Hlavnička posoudil zákrok jako penaltový. Balón si připravil sám postižený, jenže skvělý Drahorád mu směr přízemní střely vystihl a ránu bravurně vyrazil.

V 50. minutě byl těsně před šestnáctkou hostů faulován Mašlej a gólman Hlubuček byl v dalším ohrožení. Ukázalo se, že domácí mají na přímé kopy hned celou řadu vynikajících exekutorů. Tentokrát to zkusil Jerie a točenou střelou přes zeď zazvonil na levou tyč hostující brány.

Hosté hráli dál aktivně i za nepříznivého stavu. V 59. minutě se po Snopově rohu nevešla mezi tyče domácí brány pohotová hlavička Daníčka. O čtyři minuty později se zase po rychlé akci hostů dostal do zakončení Kohout, avšak Drahorád na čáře čaroval a střelu mu zlikvidoval.

V 67. minutě pak bylo úsilí hostů definitivně otupeno. Ulrich dlouhým pasem za obranu vysunul kupředu Mašleje, ten se dostal až do vápna a pohodlně přidal třetí gól domácích.

Hosté si přesto v závěru vypracovali ještě jednu gólovou příležitost, když po ideální Snopově uličce postupoval Mustedanagič sám na domácí bránu, ale Drahorád famózním zákrokem čisté konto udržel.

ČAFC - Újezd nad Lesy 3:0 (2:0)
Branky: 10. T. Kaliba, 24. a 67. Mašlej
Ve 49. minutě neproměnil Snop (Újezd) penaltu
ŽK: 43. Snop, 49. Cikhart (oba Újezd)
Rozhodčí: Hlavnička - Hlaváček, Šmakal
Diváků: 40

ČAFC: Drahorád - Přibyl, Snopek (68. Poláček), T. Kaliba, Ulrich (86. Mašek) - Jerie, Souček (61. Nováček), Varjan, Lukáš - Mašlej, Chvátal. Trenér: Zdeněk Herink

Újezd nad Lesy: Hlubuček - Moudrý, Daníček, Příhoda (74. M. Kovář), Znamenáček - Fišer (46. Kohout), Otopal, Kodr, Cikhart - Snop, Mustedanagič. Trenér: Milan Šafr

Hlasy trenérů
Zdeněk Herink(ČAFC Praha): „Já jsem spokojený hlavně s výsledkem, protože soupeř to byl nepříjemný, nebyl to tak jednoduchý zápas, jak to výsledkově vypadá. Můžu hovořit o tom, že i štěstí nám dnes přálo, protože za stavu 2:0 chycená penalta, pak další šance. Zápas byl otevřený, soupeř s tím chtěl něco udělat, taky to bylo vidět herně. Dnes se nám povedli standardní situace, ještě jsme tam měli ze standardky tyč. Jinak máme velké absence, chyběl Nagy, Micka, Fitzel, Honza Kaliba a Lukáš Zahradník. Dávali jsme to dohromady a naštěstí se nám povedlo proměňovat standardní situace, ale soupeř byl nebezpečný. My jsme byli efektivní a podržel nás gólman, hlavně v druhém poločase. Byla to zásluha brankáře, že jsme tu nulu udrželi.”

Milan Šafr (Újezd nad Lesy): „Zápas byl vyrovnaný, troufnu si říci, že jsme měli možná o jednu šanci i víc. Je to o těch rozhodujících okamžicích, které nezvládáme a proto jsme tam, kde jsme. Nemyslím, že bychom herně propadali , ale nemáme tam hráče, kteří zvládají ty krizové okamžiky a ty rozhodující momenty. Proto jsme stále na bodech, na kterých jsme a pokud to nezlepšíme, tak ty body sbírat nebudeme. Umělka dokáže smazat ty rozdíly, ale my jsme se přizpůsobili.”

Nejlepší hráč ČAFC: Ivo Drahorád.
Nejlepší hráč Újezda nad Lesy: Stanislav Kodr.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Miroslav Mašlej (ČAFC).

Václav Kozel