Celkový počet hlasů: 14

FK Újezd nad Lesy - Admira Praha B 3:3 (0:1)

Neděle 6. listopadu 2016 (tráva Újezd nad Lesy)

FK Újezd nad Lesy - Admira Praha "B" 3:3 (0:1)

góly: 68´Mustedanagič, 83´Cikhart, 88´Snop - 16´Hochman, 61´Štefan, 65´Zolotuchin

připraveni na střídání: Lukeš a Replyuk

Článek k tomuto zápasu ze stránek fotbalpraha.cz:

Újezd nad Lesy smazal tříbrankové manko za dvacet minut

V souboji dvou týmů z dolní poloviny tabulky měla blízko k vítězství rezerva Admiry, která v 65. minutě vedla proměněnou penaltou už o tři branky. Domácí Újezd však nesložil zbraně a během závěrečných dvaceti minut nepříznivý stav srovnal. Dopomohl mu k tomu i hostující Lupínek, který musel jedenáct minut před koncem zápasu po druhé žluté kartě předčasně opustit trávník.

Na vodou nasáklém terénu začaly oba týmy svižně a s potřebným nasazením. Hned z první akce hostů se dostal do zakončení Šindelář, jenže hlavou mířil vedle. Vzápětí na druhé straně mohl otevřít skóre domácí Kohout, ale Hybeš si s jeho pohotovou dorážkou poradil.

Přesto se na úvodní branku dlouho nečekalo. V 16. minutě po rychlé akci hostů se prodral středem Hochman, dostal se až do vápna, kde si s jeho první střelou Hlubuček poradil, ale na opakovanou dorážku už byl krátký a hosté vedli 0:1.

Po dalších dvou minutách mohlo být s domácími ještě hůře, když Hochman ideálně naservíroval balón za obranu Stejskalovi, jenže ten tváří v tvář domácímu gólmanovi zazvonil jen na vzdálenější tyč jeho brány. V závěru úvodní půlhodiny se přilepila smůla i na kopačky domácím. Po přihrávce Snopa si Mustedanagič všiml povyběhnutého gólmana hostů, chtěl ho obstřelit, jenže míč nakonec skončil na levé tyči a pak v gólmanově náruči.

Další velkou gólovou příležitost si domácí vypracovali těsně před odchodem do kabin, kdy po Snopově přímém kopu hlavičkoval ve skrumáži Příhoda a balón zatřásl břevnem Hybešovy brány.

Úvodní minuty druhého poločasu naznačily zjevnou snahu domácích o brzké vyrovnání. A neměli k němu daleko. Ve 47. minutě po dobře rozehraném rohu proletěla hlavička Veselovského těsně nad břevnem. Vzápětí ukázal záda hostující obraně rychlonohý Mustedanagič, avšak z úhlu pozorného Hybeše neprostřelil. V 51. minutě se po dlouhém autovém vhazování Znamenáčka dostal před šestnáctkou k odraženému míči Veselovský, ale Hybeš si s jeho skákavou střelou poradil.

Hosté počáteční tlak domácích ustáli a v 61. minutě z bleskového útoku udeřili podruhé. Zolotuchin našel křížnou přihrávkou na pravé straně nabíhajícího Štefana, ten prudce napřáhl a pohotovou střelou zvýšil na 0:2. V 65. minutě, při další rychlé akci hostů, zasáhl jeden z bránících hráčů balón ve vápně rukou a hosté měli výhodu penalty. K té se postavil Zolotuchin a bezpečně ji proměnil. Na ukazateli svítilo 0:3 a hosté mohli hrát v pohodě.

Domácí se však s takovým stavem nechtěli smířit a přepnuli ještě na vyšší obrátky. Neuběhly snad ani tři minuty, když Snop téměř u rohového praporku vybojoval zdánlivě ztracený míč, přesným obloučkem našel ve vápně nabíhajícího Mustedanagiče a ten pohodlně snížil na 1:3.

Stejný hráč měl vzápětí další příležitost ke skórování po vysokém centru Fišera, jenže hlavou mířil jen do připravené náruče Hybeše. V 73. minutě se zase na druhé straně po uličce Šindeláře dostal do šance Stejskal, avšak Hlubuček včas vyběhl a šanci mu zmařil.

Důležitý okamžik pro další vývoj zápasu přinesla 79. minuta, kdy musel po druhé žluté kartě odstoupit ze hry hostující kapitán mužstva Lupínek. Hosté se i v deseti dostali do zakončení a v 81. minutě Hlubuček jen s velkou námahou vytěsňoval nebezpečnou střelu Másilka.

Byla to asi jedna z posledních akcí hostů, protože pak začali na velkém prostoru úřadovat domácí. V 83. minutě měli výhodu rohového kopu a Snop ho rozehrál moc dobře. Na jeho točený centr si nejvýše naskočil střídající Cikhart a nezadržitelně hlavou snížil na 2:3.

V 88. minutě byl těsně před vápnem hostů faulován pronikající Mustedanagič a domácím se tak naskytla jedinečná příležitost k vyrovnání. Exekutor snad všech standardních situací Snop zachoval chladnou hlavu a parádní ránou kolem zdi srovnal na 3:3.

Tlak domácích pokračoval i po vyrovnávací brance a nechybělo mnoho, aby s velkou chutí hrající Snop v poslední minutě stav zápasu otočil. Jeho rána snad ze dvanácti metrů proletěla nad břevnem Hybešovy brány. V nastaveném čase pak Fišer dopravil balón za Hybešova záda, ale radost mu překazil zvednutý praporek asistenta.

Admira si ziskem jednoho bodu i nadále jedenáctou příčku udržela a Újezd nad Lesy se díky lepšímu skóre posunul hned za svého soupeře na místo dvanácté.

Diváků: 80

Újezd nad Lesy: Hlubuček - Znamenáček, Otopal, Příhoda, Veselovský (55. Cikhart) - Moudrý (63. Křelina), Kodr, Snop, Kohout (77. M. Kovář) - Fišer, Mustedanagič

Trenér: Milan Šafr

Admira B: Hybeš - Lupínek, Kvapil, Fric - Jerhot, Marek - Štefan, Hochman (75. Másílko), Šindelář, Zolotuchin - Stejskal (88. Slabý)

Trenér: Tomáš Čedík

Hlasy trenérů
Milan Šafr (Újezd nad Lesy):
„Mužstvo se dostalo do výsledkové krize, která vyústila i v tu nervozitu. V prvním poločase jsme nastřelili soupeře při odkopu, ten se dostal do úniku, vstřelil první gól a zase jsme trošku znervózněli. Přestože jsem v poločase říkal, že je dost času výsledek zvrátit , tak jsme si v rozmezí pěti minut nechali dát dva rychlé góly. Nás ten obrat ze stavu 0:3 na 3:3 může nakopnout, můžeme se odrazit od výsledkového dna. Nemyslím si, že naše poslední výkony byly tak špatné, jak se to projevilo bodově, kdy jsme ze šesti zápasů získali pouze bod. Mužstvo je nezkušené a oslabené o zraněné hráče. Chybí Daníček, Petr Kovář, v útoku pak Matoušek a Pepa Šimek, což se jedná o klíčové hráče, které momentálně nemáme. Musíme s tím, ale nějak pracovat, probudit kluky, kteří zkušenosti sbírají pomalu a nás to stojí body. Soupeř z minima vytěžil maximum. V koutku duše jsem věřil, že můžeme stav změnit. Zápas byl bláznivý a nás mrzí, že jsme nezískali tři body, které jsme s Admirou chtěli získat. Vzhledem k průběhu utkání nakonec musím být spokojený s bodem.”

Tomáš Čedík (Admira B): „Pro mě to byl od začátku vyrovnaný zápas se šancemi na obou stranách. Domácí měli v první půli tři tyče. My jsme proměnili jednu akci. Na těžkém terénu to byl rychlý fotbal a mělo to i kvalitu. V druhé půli nás domácí zatlačili, my to ubránili a pak jsme přidali další dvě branky. Bohužel pro rozhodčí je špatné to, že nechtějí odpískat dvě penalty za sebou i když byla ta druhá ruka jednoznačná. Pak jsme se nechali zbytečně vyloučit. Rozhodčí nás svým rozhodováním dostávali pod tlak. Dostali jsme další dvě branky a bylo to 3:3. Z mého pohledu to bylo zbytečné.”

Nejlepší hráč FK Újezd nad Lesy: David Snop
Nejlepší hráč Admiry B: Patrik Zolotuchin
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: David Snop (Újezd nad Lesy)