Sportovní klub Zbraslav – FK Újezd nad Lesy 2:1 (0:1)

Neděle 30. října 2016 (tráva Zbraslav)

Sportovní klub Zbraslav – FK Újezd nad Lesy 2:1 (0:1)

góly: 49´Konečný, 76´Mandlík - 45´Snop

ČK: 82´Konečný - 78´Daníček, 82´Bartoněk

sestava FK Újezd nad Lesy:

připraveni na střídání: Lukeš, Moudrý, M. Kovář a Zeman

Článek k tomuto zápasu ze stránek fotbalpraha.cz:

Na Zbraslavi tři góly, tři vyloučení a tři body pro domácí

Samotný zápas moc fotbalové krásy nenabídl. Nechyběly mu ale ani góly, ani emoce. Hosté šli v první minutě nastavení úvodního dějství do vedení. Domácí čtyři minuty po přestávce vyrovnali a v 76. minutě vývoj utkání otočili. V závěru pak ještě přišly tři červené karty, jedna pro domácí, dvě pro hosty.

Patnáct minut se na hřišti nedělo nic zajímavého. Pak vymyslel akci domácích Král, našel volného Konečného, který poslal do úniku Štočka. Ten sám proti Hlubučkovi neuspěl. Pokus o přehození mu brankář hostů ztlumil a k dorážce už domácího útočníka nepustil.

Blízko gólu byli i hosté. Přečíslení čtyři na dva rozjel Mustedanagič, posunul míč Snopovi, kterému střela ale nesedla a Činovec jí stačil nohou vykopnout. Ve 23. minutě nasadil k velkému sólu domácí Král. Prošel přes půl hřiště přes několik obránců, dostal se až do vápna, branku však svou levačkou těsně minul.

Druhá polovina první půle byla v režii hostů. Snop pálil z dálky mimo. Po chybném odkopu Štengla přišlo další přečíslení hostů, které zakončil Mustedanagič střelou přesně do náruče Činovce. Ten se při tomto zákroku zranil. Zápas sice dochytal, ale byl viditelně handikepován.

V další rychlé akci hostů se Snop prosadil přes Štengla, centrem našel volného Veselovského, ten ale hlavou mířil přesně do rukavic Činovce. Vzápětí centroval Veselovský, Mustedanagič míč hlavou jen lehce lízl mimo pravou tyč domácí branky.

V avizované minutě nastavení dostali hosté výhodu, rozjeli rychlou akci po pravé straně. Přetažený míč doleva Mustedanagič posunul Snopovi, který jej z hranice vápna nasměroval přesně k pravé tyči - 0:1.

Ve 49. minutě se k míči metr před vápnem dostal domácí Konečný, při pokusu o střelu podklouzl, ale dal míči takovou faleš, že ten přelétl Hlubučka a zapadl mu za zády do sítě. Od této chvíle se fotbal ze hřiště vytratil. Nepřesné nakopávané míče, nepřesné kombinace. Nic co by stálo za zaznamenání.

Až v 61. minutě z této mizérie vybočilo sólo domácího Krále, jeho střela však branku těsně minula. Král předvedl i další průnik, který zastavil Daníček za cenu žluté karty. A v 76. minutě přišel druhý gólový úder domácích. Střídající Mandlík si naběhl na míč za obranu a přesným lobem přehodil vybíhajícího Hlubučka.

Za dvě minuty Daníček fauloval Kocourka a po druhé žluté kartě předal kapitánskou pásku a šel do kabin. O čtyři minuty později zahrávali domácí rohový kop a v nastálých zmatcích v šestnáctce se vzájemně poškorpil domácí Konečný s Bartoňkem z Újezda a oba následovali Daníčka předčasně do šaten.

V devíti mohli hosté překvapivě vyrovnat. Mustedanagič ale Činovce z pár kroků neprostřelil a vyražený míč Snop nezkrotil a odrazil se od něj zpět do rukavic domácího brankáře. To bylo vše. Na výsledku nic nezměnilo ani tříminutové nastavení.

Zbraslav - Újezd nad Lesy 2:1 (0:1)
Branky: 49. Konečný, 76. Mandlík - 40+1. Snop
ŽK: 26. Štengl, 67. Král - 9. Bartoněk, 73. Daníček
ČK: 82. Konečný - 78. Daníček, 82. Bartoněk
Rozhodčí: Bočok - Gunitš, Multerer

Diváků: 100

Zbraslav: Činovec - Souček, Novák, Žižka, Štengl - Štoček (55. Hrubý), Kudrna, Král (90+3. Pyszny), Kocourek - Konečný, Kaštil (60. Mandlík)

Trenér: Martin Vnouček

Újezd nadl Lesy: Hlubuček - Znamenáček, Daníček, Příhoda, Kodr - Kohout (69. Replyuk), Snop, Bartoněk, Veselovský (84. Cikhart) - Fišer, Mustedanagič

Trenér: Milan Šafr.

Hlasy trenérů
Martin Vnouček (Zbraslav):
„Vůbec to nebyl jednoduchý zápas. Přijel soupeř, který většinu bodů, které má, tak udělal venku. Dával hodně gól. Na to jsme se připravili a hlavně je nechtěli zbytečně pouštět do nějakých brejků. Bohužel jsme v nastavní inakasovali, když jsme si to nepokryli před vápnem. V první půli jsme měli šance, takže nás to mohlo mrzet. Se štěstím jsme krátce po přestávce vyrovnali. Vytořili jsme si nějaký tlak a po šťastném střídání se Honza Mandlík dostal do brejku a hezky přehodil brankáře. Za vítězství jsme pochopitelně rádi.”

Milan Šafr (Újezd nad Lesy): „Ani tak nejsem zklamaný, jako spíš otrávený. Co mi si necháme dávat za góly je trestuhodné, hloupé. Místo toho, abychom si říkali, že hrajeme některé fáze zápasu dobře a byli přitom čtvrtý pátý zápas bez vítězství, tak to se prostě něco musí změnit. Navíc nám rozhodčí vyloučí dva hráče, nemyslím si, že by to bylo na dvě červené, ale to už nelze změnit. Nechali jsme si dát opět hloupé góly se soupeřem, který byl k poražení. To se pořád opakuje.”

Nejlepší hráč Zbraslavi: Michal Žižka
Nejlepší hráč Újezda: nikdo
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: David Konečný (Zbraslav)

Lubor Mírek

Fotogalerii z tohoto zápasu od Ondřeje Hanuše najdete ZDE.