Celkový počet hlasů: 14

"A" - tři body ze Zličína dle webu PFS + FOTO...

Komentář z webu PFS (autor Lubor Mírek):

Dvouminutový blackout Zličína a tři body si odvezl Újezd

25. září 2016 11:33 » Domácí ve slátané sestavě sice šli po půlhodině hry do vedení, ale nakonec zůstali bez bodů. Vybrali si slabou chvíli v rozpětí mezi 53. a 55. minutou, kdy dvakrát chybovali před vlastní brankou a soupeři doslova nabídli dva góly. Újezd se tak dostal lacino k dvoubrankovému náskoku. Ten už ale z dalších šancí navýšit nedokázal. V závěru se musel po parádní ráně domácího Jíry strachovat až do konce dvouminutového nastavení.

Zápas začali aktivněji hosté z Újezda a už ve 4. minutě se ocitl ve slibné pozici Otopal. Střílel však nepřesně. Domácí odpověděli rovněž nepřesnou střelou Minaříka. V 9. minutě si Zličín připravil výhodu přímého kopu. Žák těsně minul pravou tyč branky Lukeše. Ve 20. minutě pohotově střílel domácí M. Šindelář, ale našel jen rukavice připraveného Lukeše.

Ve 23. minutě se dostal k velké příležitosti hostující Mustedanagič. Blahovec jeho střelu jen ztlumil a ta přelétla těsně přes břevno. To hosty mrzelo ve 31. minutě. Přišlo zaváhání ve vlastní šestnáctce, k odraženému míči se dostal Konečný a po zemi obstřelil Lukeše - 1:0.

Radost domácích byla jen osmiminutová. Snop vypálil zpoza šestnáctky, míč otřel o jednoho z obránců a ten zapadl přesně k levé tyči za Blahovcova záda. Za remízového stavu 1:1 se šlo k poločasové přestávce.

Čtyři minuty po půli měli velkou příležitost domácí. Po rohu hostů se dostali k rychlému protiútoku. Konečný přihrávkou přes šířku hřiště našel Valouška, jeho střelu až nadvakrát zkrotil Lukeš.

Pak přišel blackout domácích. V 53. minutě zaváhal stoper Krejčí a Fišer poslal hosty do vedení. Za dvě minuty další chyba domácí defenzívy a technická střela Snopa končí ve síti Zličína potřetí.

Domácí se z těchto dvou těžkých úderů oklepávali je těžko. Dvě hlavičky Konečného zlikvidoval Lukeš. Navýšit náskok Újezda mohl Mustedanagič, ale jeho střelu skvěle vyrazil Blahovec. Korekce výsledku ze strany domácích přišla příliš pozdě. Na začátku 89. minuty se bez rozpaků do míče opřel mladíček Jíra a Lukeš se po něm jen ohlédl - 2:3.

Ani dvouminutové nastavení už domácím vyrovnání nepřineslo. Ke gólu nevedl ani přímý kop v posledních sekundách, když centrovaný míč ukryl v rukavicích Lukeš.

FC Zličín - Újezd nad Lesy 2:3 (1:1)
Branky: 31. Konečný, 89. Jíra - 39. a 55. Snop, 53. Fišer

ŽK: 75. Valoušek - 90+1. Mustedanagič

Rozhodčí: Gothard - Fazekaš, Toman.

Diváků: 70.

Zličín: Blahovec - Horák, Krejčí, Žák, M. Šindelář - Paterman (67. Karabin), Valoušek, Müller, Vagner - Konečný (83. Jíra), Minařík. Trenér: Marek Müller.
Újezd nad Lesy: Lukeš - Znamenáček, Daníček, Příhoda, Šimek (71. M. Kovář) - Otopal (81. Cikhart), Fišer, Snop, Veselovský (77. Moudrý) - Bartoněk, Mustedanagič (90+1. Kohout). Trenér: Milan Šafr.

Hlasy trenérů:
Martin Hořejší (Zličín): „Po poločase 1:1 jsme chtěli do druhé půle vlítnout, dát gól a rozhodnout to, abychom se uklidnili. Bohužel se to nepovedlo a to po našich dvou chybách, kdy jsme soupeřovi dvakrát nabídli balón. Dvakrát vystřelil a dostali jsme dva góly. Už jsme stačili výsledek jen korigovat a k bodům to nevedlo. Co se dá dělat. Musíme jít do dalších zápasů na sto procent a body získat někde jinde.”
Milan Šafr (Újezd): „Nemyslím si, že jsme sehráli špatné utkání. Hřiště nebylo moc rovné, to nám v počátku dělalo problémy. Od začátku jsme domácí převyšovali, bohužel jsme si zase nechali dát hloupé góly, jak je v poslední době naším zvykem. Když ten druhý v závěru, kdy to pak bylo zbytečně nervozní. Místo toho, abychom zápas rozhodli z mnoha šancí, kterých jem měli nezpočet. Kdyby jsme něco dali, tak jsme se zklidnili. Byla tam zbytečná nervozita v předfinální a finální fázi. Jsem spokojený, uhráli jsme tři body, což jsme chtěli. Musím ale říct, že po tom, kdy jsme třicet minut dominovali a pak inkasovali, to mohlo dopadnout jinak. Soupeř to mohl zavřít a při troše štěstí naše šance přečkat.”

Nejlepší hráč Zličína: Richard Valoušek.
Nejlepší hráč Újezda: David Snop.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Lukáš Žák (Zličín).