Slátaná sestava, naše chyby a jasné vítězství hostů z Braníka...

Neděle, 18.9.2016 - 6. kolo Pražská teplárenská přebor Prahy

Lukeš - Moudrý (Cikhart), Daníček, Příhoda, Znamenáček - Veselovský (KovářM.), Snop, Otopal, Bartoněk - Mustedanagič, Fišer

Foto z utkání od Pavla Příhody:

Výsledky 6. kola, tabulka z webu fotbal.cz:

Komentář z webu PFS od Václava Kozla:

Braník odvezl z Újezda tři body a stoupá tabulkou vzhůru

Fotbalisté FK Újezd nad Lesy nevyužili výhody domácího prostředí a po prohře s ABC Braník si na svém pažitu připsali již druhou ztrátu bodů. Po vyrovnané úvodní půlhodině šli hosté Pecharovou brankou do vedení. Na další gól hostů po změně stran stačili domácí ještě Daníčkovou trefou odpovědět, ale Cvrčkova dělovka dvanáct minut před koncem jejich naději definitivně rozmetala.

Úvod zápasu byl z obou stran opatrný. Hosté, ale byli přece jen o něco aktivnější a už po pěti minutách se dostali do zakončení. Po přihrávce Pekárka se opřel do míče Cvrček, avšak ten proletěl těsně kolem pravé tyče Lukešovy brány. V 8. minutě pak měli hosté výhodu standardní situace a Cvrčkovu povedenou pumelici snad ze třiceti metrů vytěsnil domácí gólman z pod břevna do bezpečí.

Domácí se na provozní teplotu dostali až po úvodní čtvrthodině a hned to zavánělo gólem. Snopův přetažený centr vracel hlavičkou k malému vápnu Mustedanagič, jenže nabíhajícímu Fišerovi balón v čisté ložence vůbec nesedl.

Ve 22. minutě se pak po hezké spolupráci Otopala s Bartoňkem dostal prvně jmenovaný až před Kudláčka, jenže z deseti metrů hostující bránu minul. Po dalších sedmi minutách mohl otevřít skóre Snop, když se středem prodral až k vápnu, avšak přízemní ránu mu stačil Kudláček vyrazit a následná dorážka Mustedanagiče se mezi tyče nevešla.

A tak ve 32. minutě udeřilo na druhé straně. Pechar přihrál na střed Cvrčkovi a naběhl si za obranu, kam mu Cvrček ideálně míč naservíroval. Zkušený branický špílmachr pak s přehledem prodloužil balón za Lukešova záda a na ukazateli se poprvé změnil stav na 0:1.

Po dalších třech minutách to byl opět Pechar, který z trestného kopu prudce napřáhl a Lukeš v bráně musel vynaložit hodně úsilí, aby dobře mířenou střelu zneškodnil.

V závěru poločasu měl po přesném Snopově centru vyrovnání na hlavě Mustedanagič, ale radost mu zkazil odmávnutý ofsajd asistenta. K poločasové přestávce tak mnohem spokojeněji odcházeli hosté.

Do druhého poločasu nastoupili domácí se zjevnou snahou o brzké vyrovnání. A to jim mohl už po dvou minutách zařídit Musedanagič, když se po Snopově přihrávce řítil středem k brance, ale nakonec mířil vedle pravé tyče do zámezí.

Trest pak přišel po dalších pěti minutách. Na Cvrčkův perfektně rozehraný roh si šikovně naběhl Kučera, který pak hlavou za přispění břevna a hlavy jednoho z bránících hráčů, dopravil balón do sítě na 0:2.

Domácí nesložili zbraně, ani za tak pro ně nepříznivého stavu a bojovali dál. V 58. minutě měli výhodu přímého kopu a ten se jim povedl opravdu dobře. Snop poslal načechraný oblouček do šestnáctky, tam se dostal k míči Daníček a nezadržitelně k tyči snížil na 1:2.

Zápas tak získal nový náboj. Hra byla hodně otevřená, hrálo se nahoru, dolů. V 65. minutě stačil nebezpečný centr Cvrčka odvrátit Příhoda v posledním okamžiku na roh.

V 74. minutě měli domácí výhodu rohového kopu, ale brzy o míč přišli. Šalanda ho pak zatáhl po pravé straně až k vápnu a po jeho centru střídající Mácha pohotově orazítkoval spojnici tyče a břevna Lukešovy brány. O tři minuty později pak po dalším Cvrčkově rohu a dorážce Trávníka skončil míč v domácí síti, jenže pro předchozí provinění nakonec nebyla branka uznána.

S chutí hrající hosté měli v závěru častěji míč na svých kopačkách a na vodou nasáklém terénu se i lépe pohybovali. V 78. minutě pak své zvýšené úsilí korunovali třetí brankou, o kterou se zasloužil nejlepší hráč na hřišti Cvrček. Prošel středem až k vápnu, pak napřáhl a Lukeš si prudkou střelu srazil do sítě - 1:3.

Zaslouženou výhru hostů pak pečetil již v nastaveném čase střídající Beneš. Výhrou a ziskem devíti bodů se Braník posunul z jedenácté příčky až na příčku šestou a Újezd nad Lesy klesl hned za svého přemožitele na příčku sedmou.

FK Újezd nad Lesy - ABC Braník 1:4 (0:1)
Branky: 58. Daníček - 32. Pechar, 51. Kučera, 78. Cvrček, 90+1. Beneš. ŽK: 25. Daníček, 36. Moudrý -
57. Kučera, 61. Kodytek. Rozhodčí: Švorc - Hlaváček, Polena. Diváků: 110.
Újezd nad Lesy: Lukeš - Moudrý (78. Cikhart), Daníček, Příhoda, Znamenáček - Veselovský (56. M. Kovář), Snop, Otopal, Bartoněk - Fišer, Mustedanagič. Trenér: Milan Šafr.
Braník: Kudláček - Pilík, Kučera, Rezek, Kodytek - Pechar - Ceccarelli (64. Mácha), Cvrček (88. Beneš), Pekárek (76. Světlík), Šalanda (83. Habětín) - Trávník. Trenér: Martin Vališ.

Hlasy trenérů
Milan Šafr (Újezd nad Lesy): „Myslím, že dneska přijel do Újezda velmi kvalitní soupeř, s kterýma jsme hráli v přeboru, tak asi nejsilnější. Byli hodně důrazní, hodně rychlí. Nemyslím si, že jsme za nimi tolik zaostávali a že výsledek odpovídá tomu, co se dělo na hřišti. Rozhodly chyby, konkrétně gólmana, kdy nás nepodržel po rohu ani po tom, kdy za stavu 2:1 pustil prudkou ránu na 3:1. Myslím si, že pokud bychom ještě tohle ustáli, tak by to mohlo být dobré. Nemyslím si, že bychom byli až o tolik horší, jak vypadá ten výsledek. My jsme z toho zápasu mohli vytěžit víc. Musím sportovně pogratulovat soupeři a musíme se soustředit na další zápasy.”
Martin Vališ (Braník): „Byl to úplně jiný výkon, než před týdnem, nebo před čtrnácti dny. Kluci makali na sto procent. My jsme se potřebovali chytit po těch ne přesvědčivých výsledcích na venkovních hřištích. Dneska klobouk dolů před klukama, odjezdili to po zadku. Myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli.Soupeř měl nějaké šance, ale my byli lepší. Začátek byl opatrný z obou stran, náznaky šancí byly z obou stran. Pro nás maximální spokojenost a my takhle musíme pokračovat dál.”

Nejlepší hráč Újezda: Jan Daníček.
Nejlepší hráč Braníku: Milan Cvrček.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Milan Cvrček (Braník).