Neděle 4. září - 4. kolo Pražská teplárenská přebor Prahy

Hlubuček - Veselovský (Kohout), Daníček, Příhoda, Znamenáček - Moudrý, Bartoněk, Snop, Kovář P., Kovář M. (Fišer) - Mustedanagič (Cikhart)

Všechny výsledky 4. kola Pražská teplárenská přebor Prahy, tabulka:

Komentář z webu PFS od V. Kozla:

Gólový apetit Újezda odskákaly Vršovice

5. září 2016 10:14

» Po přestřelce v Cholupicích v minulém kole pokračoval nováček FK Újezd nad Lesy ve střeleckém snažení i na domácí půdě a odnesl to vršovický Union. Už během prvního poločasu si vypracoval zaslouženě dvoubrankové vedení, které po změně stran ještě navýšil. Střelecky se zaskvěl autor dvou branek Mustedanagič. Výhrou a ziskem sedmi bodů se domácí posunuli na pátou příčku v Pražská teplárenská přeboru a hosté naopak prohrou klesli až na místo čtrnácté.

Po opatrném začátku přišla 7. minuta a první úder ze strany domácích. Ti měli na pravé straně, téměř
u brankové čáry výhodu přímého kopu a Snop jej rozehrál znamenitě. Na polovysoký centr před branku si naběhl Daníček a prudkou dorážkou otevřel skóre - 1:0. Lepší vstup do utkání si tak ani domácí nemohli přát.

Po dvou minutách mohl přidat druhý gól M. Kovář, ale jeho táhlá střela nakonec proletěla těsně nad břevnem. Teprve pak se začali osmělovat i hosté. V končící 11. minutě musel poprvé předvést své brankářské umění domácí gólman Hlubuček, aby vytěsnil pohotovou ránu Špačka.

Po dalších pěti minutách, ale ani on už čisté konto neudržel. A rozhodla o tom také standardní situace.
Tu rozehrál z pravé strany Zukal a před bránou nikým neobsazený Špulka pohodlně hlavou srovnal na 1:1.

Ve 25. minutě mohli hosté zápas dokonce otočit, když na přetažený roh Zukala si šikovně naběhl Protivínský, ale hlavičkoval jen do připravené náruče gólmana domácích.

Domácí přidali na obrátkách a chtěli vyrovnaný zápas rozhodnout co nejdříve. A to se jim také v dalším průběhu během krátké doby povedlo. Ve 29. minutě se po hezké spolupráci Mustedanagiče s P. Kovářem, prvně jmenovaný dostal až před Havelku, ten mu sice první ránu zneškodnil, ale na jeho opakovaný pokus už byl krátký a stav se měnil na 2:1.

Neuběhly snad ani dvě minuty, přišla další rychlá akce domácích, prudká střela Mustedanagiče, kterou stačil Havelka jen vyrazit ke kopačce Moudrého a ten pak dílo zkázy dokončil na velice nadějných 3:1.

V závěru poločasu se do chvilkové převahy dostali hosté, měli výhodu tří rohových kopů, ale nic z nich nakonec nevytěžili.

I do druhého poločasu nastoupili hosté ofenzivně naladěni. A připravili domácím hned v úvodu horké chvilky. Nejdříve Šimr, pohybující se na samém hrotu, svým pokusem zle vystrašil domácího gólmana, když balón poskakoval na konstrukci jeho brány. Vzápětí měl kontaktní gól na kopačce Tomaides, ale Hlubuček mu jeho pumelici zneškodnil.

Na druhé straně mohl v 50. minutě po akci Veselovského s Mustedanagičem zvyšovat Snop, ale v čisté ložence hostující bránu prudce přestřelil.

Jistou naději na příznivý stav mohl hostům vykřesat Špaček, když se v krátké době dvakrát objevil v jasné šanci před domácí bránou, jenže poprvé bránu minul a podruhé zasáhl bravurním zákrokem Hlubuček.

O tom, že tři body nakonec zůstanou v Újezdě nad Lesy pak definitivně rozhodla až závěrečná dvacetiminutovka. V 74. minutě se z ojedinělého útoku domácích dostal k míči Mustedanagič a levačkou prudce ke vzdálenější tyči zvýšil na 4:1.

Po dalších dvou minutách přišla další blesková akce domácích, při které Mustedanagič ideálně uvolnil
P. Kováře, ten se objevil sám před Havelkou a zatloukl pátý hřebíček do vršovické rakve. Tím bylo ostří Unionu nadobro otupeno a nejlepší hráč hostujícího týmu Šimr zaujal opět místo v obranné čtveřici.

V 83. minutě měli hosté po faulu na Tomaidise výhodu přímého kopu takřka z hranice šestnáctky a Zukal prudkou střelou přes zeď udělal kosmetickou úpravu výsledku na konečných 5:2.

Újezd nad Lesy - Vršovice 5:2 (3:1)
Branky: 29. a 74. Mustedanagič, 7. Daníček, 31. Moudrý, 76. P. Kovář - 16. Špulka, 83. Zukal.
ŽK: 18. Veselovský, 86. Kohout - 56. Protivínský. Rozhodčí: Hradil - Gotthard, Bočok. Diváků: 120.
Újezd nad Lesy: Hlubuček - Veselovský (85. Kohout), Daníček, Příhoda, Znamenáček - Moudrý, Snop, Bartoněk, M. Kovář (59. Fišer) - Mustedanagič (80. Cikhart), P. Kovář. Trenér: Milan Šafr.
Vršovice: Havelka - Minařík, Protivínský, Šimr, Špulka - Kaiser, Kučera (68. Bártek), Tomaides, Zukal - Humpl (76. Polan), Špaček. Trenér: Jaromír Tomaides.

Hlasy trenérů
Milan Šafr (Újezd nad Lesy): „První poločas v podstatě stejný výsledek jako v Cholupicích. Hra byla úplně jiná. Byl jsem spokojený, hlavně v těch okamžicích, kdy jsme nechali míč na zemi a přesně kombinovali, tak jsme soupeře přehrávali. Dostali jsme gól ze standardky, které soupeř zahrával velmi dobře. Z toho jsem měl trošku obavy a ty obavy se naplnily. Šimr nám gól nedal, ale dal ho jiný hráč. Vstup do druhé půle byl skoro stejný, jako před týdnem v Cholupicích. My jsme ten zápas mohli rozhodnout na 4:1 mnohem dříve, ale pokud by soupeř dal kontaktní gól na 3:2, tak bychom znervózněli ještě víc. V této chvíli musím vyzvednout gólmana, který nás podržel. Chtěli jsme vyhrát, máme tři body a bylo to po jednoznačném výsledku. Jsem rád, že se nám povedlo dát pět gólů. Některé věci však musíme ještě do příštího zápasu zlepšit.”
Jaromír Tomaides (Vršovice): „Prohráli jsme 5:2 a to se těžko hodnotí. Taktika se Šimrem v útoku, tak to se po přestávce docela povedlo. Za toho stavu jsme tam měli dvě, tři šance, které soupeř proměnil a my je neproměnili. První poločas jsme soupeře pustili. Hned první branka na začátku z trestňáku, na přední tyč. Druhou půli si myslím, že jsme je i trošku zatlačili, než jsme dostali ten čtvrtý gól. Góly dostáváme po individuálních chybách. Jsou to chyby, které se dají těžko natrénovat.”

Nejlepší hráč Újezda nad Lesy: Ajdin Mustedanagič.
Nejlepší hráč Vršovic: Jan Šimr.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jan Daníček (Újezd nad Lesy).