Muži A: FK Újezd nad Lesy - SK Union Vršovice 3:1 (2:0)

FK Újezd nad Lesy - SK Union Vršovice 3:1 (2:0)
Branky:  34. 37. 73.  P.Kovář

sestava FK Újezd: Blažek - Moudrý. Chumlen, Kučera, Veselovský (84.Novák) - Hlubuček, Cikhart (79.Příhoda), Kodr, Bednář- Kovář (90+1 Bouška), Křelina (76. Valenta)

Dvě penalty a tři body pro Újezd

Souboj dvou sousedů v tabulce se stejným počtem získaných bodů a dokonce i stejným skóre vyzněl nakonec pro fotbalisty Újezda. Jejich dvoubrankové vedení zařídil během prvního poločasu střelecký dobře naladěný Kovář. Lakatošova kontaktní branka po změně stran dala hostům určitou naději, ale Kovář svou třetí trefou v zápase výhru domácích definitivně pojistil.

Vydatná přeháňka, která se nad Újezdem přehnala před zahájením
a pak i v průběhu prvního poločasu hru obou celků nijak neovlivnila. Před velice slušnou návštěvou se hrál od úvodních minut rychlý fotbal s potřebným nasazením. Akce se v rychlém sledu střídaly na jedné i druhé straně.

Už po pěti minutách si připsal první vydařený zákrok domácí gólman Blažek, když včasným vyběhnutím zmařil šanci Humplovi a následnou Kaiserovu dorážku pak stačil jeden z domácích obránců uklidit do bezpečí.

Domácí odpověděli rychlým průnikem Veselovského, po kterém se tlačil do zakončení Hlubuček, jenže vybíhající teprve sedmnáctiletý gólman Vorel (jinak syn bývalého ligového brankáře Michala) byl u balónu dříve a nebezpečí zažehnal.

Chvíli na to, po další akci hostujícího Krivosheeva, se dostal k odraženému míči Lakatoš, prudce napřáhl
a přestože to hodně klouzalo, Blažka v bráně nijak nevyděsil. Ani domácí nezůstávali se střelbou pozadu. Po Bednářově nezištné přihrávce se poprvé dostal do zakončení Kovář, ale střela mu vůbec nesedla.

Vše si však vynahradil ve 34. minutě, kdy si všiml povyběhnutého gólmana a napálil balón tak, jak mu přišel na nohu. Tečovaná střela k překvapení jeho i všech domácích příznivců se zatočila do sítě a domácí šli do vedení - 1:0.

Po dalších třech minutách měli domácí výhodu rohového kopu a zahráli ho znamenitě. Kovář takovým dloubáčkem přistrčil balón ke Kodrovi a ten jej naservíroval před branku. Tam dotírajícího Křelinu poslal
na trávník Lakatoš a sudí Tomšů viděl tento zákrok jako penaltový. Jako správný kapitán si postavil balón Kovář a přízemní střelou k pravé tyči zvýšil na 2:0.

Ve 39. minutě se mohlo skóre ve prospěch domácích ještě jednou změnit, když po hezkém Kovářově vysunutí postupoval Kodr zcela sám k brance, jenže v rozhodujícím okamžiku mu střela vůbec nesedla.

V závěru poločasu se ještě dvěma velmi nebezpečnými centry prezentovali hosté, v obou případech však nenašly své adresáty. Do kabin pak mnohem spokojeněji odcházela jedenáctka domácích s dvěma góly navrch.

Do druhého poločasu nastoupili hosté mnohem aktivněji se snahou nepříznivý stav ještě zvrátit. Měli častěji míč na svých kopačkách, častěji se pohybovali i na polovině soupeře, ale vše většinou končilo před šestnáctkou domácích. A nebo tak, jako v 58. minutě, kdy Krivosheev vysunul dlouhým pasem za obranu Kaisera, jenže ten zachytil balón až v autu za brankovou čárou.

V 60. minutě měli domácí jedinečnou příležitost z přímého kopu přímo z hranice vápna. Kovářovi se podařilo zakroutit balón kolem zdi, ale ten nakonec těsně minul bližší tyč Vorlovy svatyně. Z rychlého protiútoku vzápětí udeřili hosté. Vršovický špílmachr Krivosheev zatáhl míč po levé straně, zpětnou přihrávkou našel u vápna nabíhajícího Lakatoše, který pak tvrdou přízemní střelou snížil na 2:1.

A nechybělo mnoho, aby po dalších čtyřech minutách svítila na ukazateli remíza. Rychlonohý Humpl ukázal záda domácí obraně, dostal se až před povyběhnutého Blažka, lobem ho přehodil, jenže míč nakonec minul vzdálenější tyč jeho brány.
Rozhodující okamžik zápasu přinesla 73. minuta, kdy po sprinterském souboji Křeliny a Protivínského si hostující obránce pomohl ve vápně nedovoleným zákrokem a sudí Tomšů podruhé ukázal na značku pokutového kopu. Znovu si připravil balón Kovář a ani napodruhé nezaváhal. Polovysokou střelou k pravé tyči zvýšil opět na rozdíl dvou branek. Přestože Vorel vystihl směr jeho střely, byl na balón krátký.

V samém závěru mohl ještě z ostrého úhlu ohrozit hostující bránu Hlubuček, ale Vorel mu skvělým zákrokem vytěsnil střelu na roh.

Újezd nad Lesy - Vršovice 3:1 (2:0)
Branky: 34. , 37. z penalty a 73. z penalty Kovář - 61. Lakatoš. ŽK: 89. Bednář - 32. Turek, 37. Lakatoš,
51. Protivínský. Rozhodčí: Tomšů - Tikal, Les. Diváků: 250.
Újezd nad Lesy: Blažek - Moudrý, Kučera, Chumlen, Veselovský (84. Novák) - Hlubuček, Cikhart
(79. Příhoda ), Kodr. Bednář - Kovář (90+1. Bouška), Křelina (76. O. Valenta). Trenér: Milan Šafr.
Vršovice: Vorel - Minařík, Protivínský, Kaiser, Špulka - Jeřábek (78. Ursacher), Tomaides (84. J. Valenta), Krivosheev, Lakatoš (73. Joun) -Turek (50. Bažant), Humpl. Trenér: Jaromír Tomaides.

Hlasy trenérů
Milan Šafr (Újezd nad Lesy): „Soupeř mě nepřekvapil, byl rychlý, důrazný. Od začátku se hrálo nahoru, dolů. Dobře jsme zvládli standardní situaci, hlavně za toho stavu 1:0. První gól byl trochu šťastný, ale říkám kdo nevystřelí, tak gól nedá. Potom standardní situace, nám to trochu vyšlo, možná ten Jakub Křelina mohl dávat gól hned. Druhou půli si myslím, že jsme se začali trochu bát, úplně zbytečně. Byli jsme zbytečně pasivní, soupeř chtěl asi víc a my jsme jim to umožnili. Pak soupeř začal odcházet a rozhodl ten průnik Kuby Křeliny. Za stavu 2:1 měl soupeř šanci na vyrovnání a zápas by byl víc otevřený. Za stavu 3:1 bylo rozhodnuto. Sestavu jsme zase lepili. Máme pět zraněných hráčů. Rozhodl týmový výkon.”

Jaromír Tomaides (Vršovice): „Prohráli jsme, co k tomu říct. Dneska by tomu možná slušela i remíza,i když to je o dva góly. Dostat dva góly z penalty, to nemá cenu hodnotit. Za stavu 2:1 jsme šli sami na gólmana. Je to ale mladý kluk a má proti sobě Blážu. I když je to kluk, který mu dal doma dva góly, když jsme prohráli 3:2. Furt je tam, ale nějaký respekt. Máme mladý tým a myslím si, že kluci neodehráli špatné utkání, ale trošku nám chybělo.”

Nejlepší hráč Újezda nad Lesy: Petr Kovář.
Nejlepší hráč Vršovic: Jakub Kaiser.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Petr Kovář (Újezd nad Lesy).