Útočníci 351 (33%)
Realizační tým 437 (41%)
Celkový počet hlasů: 1060

MZ Přebor FK Újezd nad Lesy - SK Union Vršovice 2:0 (1:0)

Dnes, 10.9. 2017 jsme začali novou sezónu 2017/2018 a hned jsme přivítali na naší zelené travičce mužstvo z Vršovic, které si určitě myslí na příčky nejvyšší. Hrajeme Pražský přebor a všichni víme, že to nebude procházka růžovým sadem. Soupeř působil sebevědomě, my jsme složili jedenáctku z ročníků 2004, 2003, 2002 a pár nás bylo i 2001. Nikdy jsme spolu v tomto složení nehráli, ale odhodlání hory přenáší, asi jako láska.K něčemu, k někomu ne, to bych o tom musel něco vědět...A tak jsme v 17 hodin začali hru. Soupeř mohl tušit, že se asi úplně tak bát nebudeme, kopali jsme jako první roh. Potom se hra ustálila a soupeř byl aktivnější, snažil se jít do brejků. v pohodě bránil, ale i my jsme ukazovali své silné stránky. Ve 31, minutě jsme ale udeřili my. Z ničeho nic. Adam krásně ( jako vždy) nakopl míč na dlouhou přihrávku, Dominik prodloužil na Honzu Heteše a ten poslal míč Davidovi mezi dva dotírající obránce. Ale nebylo jim to nic platné, David otvírá skóre a my vedeme 1:0. Soupeř jako by ožil. Začal tlačit a dostávat se do šancí, my bránili a faulovali v nebezpečné blízkosti našeho vápna. Co ale nedokázala odvrátit obrana, to chytil náš brankář. Tímto vyslovuji převelikou pochvalu Mikimu, protože ač ročník 2004, podržel naše kluky na výtečnou!!Soupeř měl více ze hry, ale koncovka u něj byla bezzubá. S jednogólovým vedením jsme vstupovali do druhého poločasu. Soupeř byl rozhodnut skóre obrátit, my zase udržet. Soupeř se do nás zakousl, my odoláváme díky výborné obraně a nechybujícímu brankáři. Ve 48. minutě však bereme soupeři vítr z plachet. David dostává nezištnou přihrávku od Dominika do běhu a vedeme 2:0!!! Nervozita stoupá, sedících diváků je pramálo. Kluci cítí vítězství a dělají možné - nemožné, jen aby zabránili soupeři skórovat. Soupeř kope již bůh ví kolikátý roh, náš val podporovaný gólmanem odolává, síly ubývají, soupeř snad nezná únavu. Už se hraje jen na naší půlce.... V 75. minutě vychytává Miky jasnou gólovku a potom se usazujeme na několik minut u soupeře a získáváme tolik potřebný čas.... Rozhodčí nastavuje dvě minuty, jedny z nejdelších...., potom přichází hvizd a my s můžeme radovat z velmi cenných bodů za první i možná nečekané vítězství!!! Vítězství bez obdržené branky! Snad se nedá ani hodnotit - super parta na hřišti svou vůlí po vítězství slaví úspěch! Pochvala pro všechny bez rozdílu! Pokud budeme hrát i takto nadále, nemusíme se určitě za naši hru stydět i v případě prohry, hlavně vydržet!!Díky moc za předvedenou hru a díky mladším ročníkům za pomoc.Určitě bych ještě jednou pochválil Mikiho v brance a Davida, který se tentokrát nemýlil. Ale těžko někoho vyzdvihovat, vítězství patří právem všem, kluci - díky!! Branky - David 2x