Útočníci 44 (12%)
Realizační tým 60 (17%)
Celkový počet hlasů: 353

MU Pražský přebor SK Libuš - FK Újezd nad Lesy 4:1 (1:0)

Rozkaz zněl jasně, nebyl čas ptát se, kdo je kdo.... A tak jsme si vychutnali první porážku pěkně do dna a hořkého konce. Kam se podělo mužstvo ze zápasu s Vršovicemi? V sobotu jsme se vydali pěkně po obědě na Libuš, kde na nás čekali kluci z místního klubu. Byli jsme trochu namlsaní výhrou z posledního zápasu, Libuš ze dvou zápasů neuhrála ani bod. Ale na někom si chuť spravit musela. Po úvodním hvizdu jsme se mohli ve třetí minutě ujmout vedení a zápas by měl jiný průběh, asi. Ale David neměl tentokrát štěstí a trefil tyčku. Hrajeme více na polovině soupeře, koncovka bezzubá, výkon malátný. Bez myšlenky, bez nápadu. Soupeř nás překvapoval z ojedinělých akcí, škoda, že nemůžu napsat překvapil, protože jsme si ho nehlídali celý zápas.... Ve 20. minutě jsme provedli technický faul v úzkých a z následné akce padl soupeřův první gól. Prohráváme 1:0. Soupeř o poznání ožil, s naším výkonem to ani nehnulo. Ačkoliv jsme měli i my příležitosti z přímých kopů a následných rohů něco se skórem udělat, nezmohli jsme se ani na pořádnou přihrávku. Skončil první poločas a kluci si v šatně stanovili jasné cíle...., ale skutek utek. Na druhý poločas nastoupilo spící mužstvo probouzené častějšími a častějšími útoky soupeře. Ačkoliv jsme mohli opět skórovat, David orazítkoval lehce tyč, neměli jsme tentokrát fotbalového boha a alespoň rozumně pískajícího sudího na naší straně. O naší nemohoucnosti svědčí i to, že první tvrdou ránu na bránu soupeře jsme zplodili až v 55. minutě celého zápasu. Už se nám nějak nechtělo moc hrát, záloha jako vymazaná, obrana nestíhala bránit s chutí hrajícího soupeře a útok bez šikovné přihrávky jako by neexistoval. A tak jsme poslední třetinu zápasu tak nějak vypustili. V 60. minutě se soupeř radoval podruhé, když vstřelil krásnou branku po rohovém kopu. 2:0. A za dalších deset minut jsme už prohrávali 3:0, když jsme nedokázali soupeře před brankou nějak eliminovat. Ve 34. minutě jsme ještě vykřesali malou naději na nějaký zvrat gólem z Davidovy kopačky, když doběhl pomalou střelu domů a snížil na 3:1. Jenomže hned po rozehrávce dal soupeř za minutu gól hned z protiútoku a neděje se zhroutily. Zbývalo už jen pár minut do konce a bylo po fotbale, ne, že by to před tím bylo nějaké jiné, ale teď už to bylo cítit až na tribuny.... 4:1.Takticky zdržující soupeř už nedovolil žádné drama a kosmetické úpravy skóre a my tentokrát po velmi mdlém výkonu prohráli. Nutno říci, bohužel, že tentokrát zaslouženě. Snad se nám co nejdříve podaří setřást nepříjemné pocity z našich hlav a příští zápas bude zase o něčem jiném. Prohrát se dá i se ctí. Těžko hodnotit, celý výkon byl tentokrát z těch hodně slabých, Podíl na něm mají skoro všichni, někdo víc, někdo míň, ale jsme mužstvo a výsledky jsou odrazem celého mužstva. Jednu výjimku bych přece jen udělal - chválím Mikyho v brance, že nás nenechal na holičkách, za jeho srdnatý výkon i v pro něj zdravotně ne úplně ideální situaci. Za góly nemohl a jinak si vše pokryl velmi dobře. Tak příště zase s chutí, ať můžeme odejít s hlavou vztyčenou, jeden zápas nedělá celou sezónu!! Branky: David 1x