Muži A: FK Újezd nad Lesy - ABC Braník 0:3 (0:3)

Neděle 17.9. 2017 16:30 hod Újezd nad Lesy

FK Újezd nad Lesy - ABC Braník 0:3 (0:3)

sestava FK Újezd: Hlubuček - Veselovský (66. Bednář), Chumlen (57. Matoušek), Kučera, Šimek - Konejl, Kodr, Příhoda, Vávra - Kovář, Křelina (67. Soroka)

Braník přednášel na Újezdě lekci z produktivity

Domácí Újezd se musel obejít bez brankáře Blažka, třikrát trefil brankovou konstrukci, neproměnil penaltu a prohrál s Braníkem 0:3. To bylo školení z produktivity. Lekce v podání hostů trvala školních pětačtyřicet minut. Po první půli to bylo totiž 0:3. Po poločasové přestávce už Braník v poklidu svůj náskok hlídal.

Vše začalo ve 26. minutě. Ztráta míče domácích ještě před půlí, následný centr do jejich vápna a Neveršil hlavou usměrnil míč přesně k tyči - 0:1. Za šest minut se k přímému kopu z pravé strany postavil kapitán Braníka Cvrček, našel centrem přesně hlavu Pechače a bylo to 0:2.

Za čtyři minuty se do šestnáctky hostů dostal Křelina a Kudláček jej podle názoru sudího zastavil faulem. Újezd dostal výhodu pokutového kopu a mohl se dostat do kontaktu. Po střele Kováře se Kudláček vrhl
k  levé tyči, ale Kovářův pokus jej trefil do nohy a bylo po naději domácích.

Navíc přišla 41. minuta. Před domácí branku přilétl další centr z levé strany, k odraženému míči se dostal Mráz a pohotově jej uklidil do sítě Újezda potřetí.

Druhý poločas už na tomto stavu nic nezměnil. Braník si odvezl tři body.

Újezd nad Lesy - Braník 0:3 (0:3)
Branky: 26. Neveršil, 32. Pechač, 41. Mráz. Ve 36. minutě neproměnil domácí Kovář penaltu.
ŽK: 61. Šimek, 80. Kodr - 57. Vasylčuk, 60. Cvrček. Rozhodčí: Zelený - Gotthard, Lafata. Diváků: 150.
Újezd nad Lesy: Hlubuček - Veselovský (66. Bednář), Chumlen (57. Matoušek), Kučera, Šimek - Konejl, Kodr, Příhoda, Vávra - Kovář, Křelina (67. Soroka). Trenér: Milan Šafr.
Braník: Kudláček - Pechač, Zelenka, Vybíral, Vasylčuk (67. Kodytek) - Mácha (79. Habětín), Mráz, Cvrček, Louč (72. Pekárek), Novák (83. Kryštof) - Neveršil (85. Camara). Trenér: Martin Vališ.

Hlasy trenérů
Milan Šafr (Újezd): „Zápas, kdy dáme tři tyčky a neproměníme ani penaltu... Soupeř vystřelí třikrát na bránu a vše mu tam spadne. Neříkám, že neměl kvalitní zakončení, ale to, co soupeř dal, nám tam prostě nespadne. Po poločase jsem neměl klukům co vytknout a prohrávali jsme 0:3. Stává se to, smolně jsme prohráli už na Dukle. Poplácávají nás trenéři, že hrajeme dobře, ale to je k ničemu, když máme málo bodů. Dobrý pocit můžu mít z toho, že náš mladý kádr bez zkušených hráčů, kteří by to rozhodovali, hraje dobře. Pohled na tabulku je ale jednoznačný. Říkal jsem jim, že bych radši aby hráli fotbal, na který se nebude dát dívat, ale vyhráli jsme 1:0. Bohužel, ani tentokrát se to nenaplnilo. Uvidíme další zápasy. Hráli jsme dobře jako tým, těžko vyzdvihnout jednoho hráče.”

Martin Vališ (Braník): „Na Újezdě se hraje vždy těžce, domácí hrají silový soubojový fotbal. Byl to vyrovnaný zápas s šancemi na obou stranách. Nám se povedlo dvě využít a rychle jsme šli do vedení 2:0. Rozhodující moment byla přísná penalta proti nám, na tom se shodli i diváci okolo, kterou zneškodnil gólman a my do poločasu přidali třetí gól. Újezd ve druhém vrhl vše do útoku, nějaké šance měl, ale obrana si s tím poradila. Těžké utkání a spokojenost se třemi body.”

Nejlepší hráč Újezdu: nikdo.
Nejlepší hráč Braníku: Tomáš Pechač.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jan Kudláček (Braník).

Lubor Mírek a Michal Káva