Muži A: SK Uhelné sklady - FK Újezd nad Lesy 1:0 (1:0)

23.9. 2017 10:30 hod Košíře

SK Uhelné sklady - FK Újezd nad Lesy 1:0 (1:0)

sestava FK Újezd: Blažek - Veselovský (77. Hlubuček), Příhoda, Kučera, Šimek - Konejl, Kodr, Bednář (46. Křelina), Vávra - Kovář, Soroka (86. Cikhart)

Utrápeně, ale přece. Uhelné sklady poprvé v sezoně vyhrály

Fotbalisté Uhelných skladů jako poslední tým v Pražská teplárenská přeboru vymazali nulu z kolonky výher. Povedlo se jim v to v zápase s Újezdem nad Lesy, v němž soupeře přetlačili těsně 1:0. Premiérové tři body týmu v tomto ročníku zajistil kapitán Zilvar, který se prosadil minutu před poločasem. I přes výhru jsou Uhelné sklady stále na 16. místě tabulky, ale s minimálním odstupem na celky před sebou. Podívejte se na nejzajímavější okamžiky zápasu a komentáře z obou stran.

„Bylo to ubojované vítězství, neřekl bych, že jsme byli nějak extra lepší. Potřebovali jsme tři body, protože jsme se dostali do situace, ve které být nechceme. Hráči jezdili a jsem rád, že jsme to zvládli,“ říkal Robert Hlavica, trenér Uhelných skladů.

S těmi se počítalo na špičce tabulky, tak jako v předchozích sezonách, ale překvapivě se trápí na dně. „Jsem šťastný, že jsme konečně vyhráli, hrozně jsme to potřebovali,“ uvedl střelec Lukáš Zilvar. „Můžeme být spokojení jen se třemi body. S hrou ne, bylo to dost utrápené. Doufám, že jsme to zlomili a budeme stoupat tabulkou nahoru.“

Uhlíři mají pět bodů a situace už je pro něj příznivější. Jejich poslední soupeř z Újezdu se po třetí porážce v řadě bez vstřeleného gólu propadá, drží 11. pozici, ale na Uhelné sklady má už jen dva body k dobru.

„Jsme tam, kde jsem jako trenér být nechtěl. Nejsme schopní proměňovat šance. Chtěli jsme být co nejdál od sestupových vod, ale po těch třech zápasech to vypadá, že se k nim mílovými kroky blížíme,“ hodnotil Milan Šafr, trenér hostů. „Soupeř využil jednu šanci, my jsme své neproměnili. Odešlo nám třicet gólů v podobě Mustedanagiče, který je vážně zraněný s křížovým vazem a Snopa, který odešel. Snažíme se je nahradit, ale nejsme schopní se koncentrovat, nebo naopak uvolnit.“

Ofenziva Újezdu patří k nejhorším: v sedmi kolech pouze pět gólů, to je bída. „Bohužel to byl třetí zápas, kdy byla herní převaha i šance na naší straně, ale nedáváme góly, to je bolest této sezony,“ ví Petr Kovář, útočník Újezdu. „Umíráme na šance a pak se dostáváme do křeče.“

Uhelné sklady - Újezd nad Lesy 1:0 (1:0)
Branka: 44. Zilvar. ŽK: 41. Sainer, 56. Zilvar – 90.+1 Kovář. Rozhodčí: Hlaváček - Tikal, Jeřábek. Diváků: 60.
Uhelné sklady: Borský - Pártl, Mareš, Sainer, Majerčin - Belán (64. Gondek), Šafránek, Hrazdíra, Steinocher - Zilvar (90. Hájek), Klán (89. Švorčík). Trenér: Robert Hlavica.
Újezd nad Lesy: Blažek - Veselovský (77. Hlubuček), Příhoda, Kučera, Šimek - Konejl, Kodr, Bednář (46. Křelina), Vávra - Kovář, Soroka (86. Cikhart). Trenér: Milan Šafr.

Nejlepší hráč Uhelných skladů: Josef Mareš.
Nejlepší hráč Újezdu nad Lesy: Lukáš Vávra.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Adam Borský (Uhelné sklady).

Autor: Martin Karger