Muži A: FC Tempo Praha - FK Újezd nad Lesy 2:1 (0:0)

sobota 30.9. 2017 14:30 hod Lhotka

FC Tempo Praha - FK Újezd nad Lesy 2:1 (0:0)
branky: 80.Křelina

sestava FK Újezd: Hlubuček - Vávra, Kučera, Příhoda (59. Bednář), Šimek - Konejl (84. Novák), Soroka (70. Kohout), Kovář, Veselovský - Matoušek, Křelina

První domácí výhru Tempa zařídil kuriozní brankou Gronych

Počtvrté se Tempo představilo svým fanouškům na krásném novém domácím trávníku. A poprvé jim nabídlo radost z výhry. Na vedoucí branku domácích hosté z Újezda zareagovali během minuty. Ale když v 87. minutě nešťastně uklouzl brankář Hlubuček a míč z kopačky Gronycha mu zapadl do branky, už odpověď nenašli. Tři body zůstaly na Lhotce.

Utkání začalo oboustranně opatrně a většina akcí končila nepřesností ještě daleko před brankami. První vážnější okamžik přinesla 20. minuta. Domácí Geissler si navedl míč z pravé strany na střed hřiště, posunul jej Bláhovi, který se rychlou kličkou uvolnil a vypálil. Hlubuček stačil míč vyrazit na roh. Za pět minut se sám Bláha prokličkoval středem hřiště, ale Hlubuček mu i podruhé radost pokazil.

Na straně hostů se poprvé rozhodl vystřelil Matoušek, ale zamířil nad branku. Mezi tyče se nevešla ani střela Kováře.

Velkou šanci domácích měl Frei, který se nenechal chytit do ofsajdové pasti, ale Hlubuček opět skvělým zákrokem hosty podržel. Po rohovém kopu se na zadní tyči dostal k zakončení opět Frei, ale levou tyč branky hostů asi o metr minul.

A tak se mohli v závěru poločasu dostat do vedení hosté. Křelina se prodral do šestnáctky, kde ho lehkým přidržením rozhodil Netušil a následnou střelu dokázal Pacovský vyrazit.

Šance na obou stranách se rodily i po přestávce. V 54. minutě po rohu Kováře pálil nad branku z voleje Křelina. Na druhé straně se hnali do přečíslení domácíc, ale Frei místo přihrávky na volného Geisslera zakončoval sám a nepřesně.

Pak už padaly góly. V 79. minutě roh domácích rozehrál z levé strany Geissler a Klouček před brankou břichem dotlačil míč do sítě - 1:0. Neuplynula nai minuty a před branku Tempa přilétl centr z levé strany. Rybičkou se do něj položil Křelina, míč se odrazil od země a lehkým obloučkem zapadl za záda Pacovského - 1:1.

Rozhodující okamžik zápasu pak přinesla 87. minuta. Střídající Gronych se na levém rohu vápna dostal k míči a nakonec v pádu, takřka zády k brance ho nakopl. Brankář Hlubuček uklouzl a klečíc na kolenou jen bezmocně sledoval, jak mu míč zaplul do odkryté branky.

V 90. minutě ještě Šimek fauloval pronikajícího Geisslera. Sudí Kučera nejdříve ukázal na penaltu, ale pozorný asistent Tomšů jej opravil, k zákroku došlo ještě těsně před hranicí šestnáctky. Následný přímý kop gólem neskončil. Těsnou výhru 2:1 už Tempo i v pětiminutovém nastavení uhájilo.

FC Tempo - Újezd nad Lesy 2:1 (0:0)
Branky: 79. Klouček, 87. Gronych - 80. Křelina. ŽK: 87. Geissler a Gronych - 12. Veselovský, 47. Šimek,
69. Soroka, 90. Kovář. Rozhodčí: Kučera - Tomšů, Polena. Diváků: 150.
FC Tempo: Pacovský - Klajbl (68. Kalina), Kadlec, Schwank, Netušil - Geissler, Barták (90+1. Čech), Šmídek, Bláha (90+3. Štěpánek), Klouček (90+3. Baroch) - Frei (78. Gronych). Trenér: Petr Vanko.
Újezd nad Lesy: Hlubuček - Vávra, Kučera, Příhoda (59. Bednář), Šimek - Konejl (84. Novák), Soroka
(70. Kohout), Kovář, Veselovský - Matoušek, Křelina. Trenér: Milan Šafr.

Hlasy trenérů
Petr Vanko (Tempo): „Po čtvrteční domácí výhře v poháru jsme to chtěli potvrdit. Bohužel jsme přišli o vykartované hráče, máme hodně zraněných. Dneska to kluci odmakali, semkli se. Když si to tak v hlavě promítám, tak šancí jsme měli asi o chlup víc než soupeř. Utkání nabídlo na obou stranách hodně brankových příležitostí. Nakonec jsme to rozhodli šťastným gólem, když jsme tam měli před tím tutovku
na zadní tyči a nedotáhli jsme některá přečíslení.”

Josef Šimek (Újezd, asistent trenéra): „Byl to těžký zápas. Tempo má fotbalový tým, dobře kombinovalo.To malé hřiště jim vyhovuje, dobře zavírají prostrory, dobře se jim presuje. Jsou na o zvyklí. My jsme nehráli špatně, ale šance, které jsme si vytvořili jsme nedali. Góly, které dneska padaly, byly hodně šťastný. Domácí si ty šťastné okamžiky vybrali dva, my jen jeden.”

Nejlepší hráč Tempa: Filip Šmídek.
Nejlepší hráč Újezda: Ondřej Kučera.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Patrik Geissler (Tempo).

Lubor Mírek