Muži A: SK Motorlet Praha - FK Újezd nad Lesy 2:0 (0:0)

neděle 15.10. 2017 15:30hod Jinonice

SK Motorlet Praha - FK Újezd nad Lesy 2:0 (0:0)

sestava FK Újezd:  Blažek - Vávra, O. Kučera, Příhoda, Veselovský - Soroka, Kodr, Kovář, Hlubuček (82. Bouška) - Konejl, Křelina (66. Bednář)

Rezerva Motorletu zlomila Újezd v posledních deseti minutách

Po třech porážkách v řadě se mladíci z Jinonic opět dočkali tříbodového zisku a z jejich kabiny zněl vítězný chorál. Rozhodla o tom šťastná ruka trenéra Mikuše. Ten ve druhém poločase poslal na hřiště dva nové hráče, Homolu a Zítku, a ti se během čtyř minut v závěrečné desetiminutovce postarali o obě branky.

Už ve třetí minutě byli domácí blízko gólu. Hlavičku L. Kučery zázračně vyrazil Blažek a Duchovu dorážku srazil Příhoda na roh. V 16. minutě Eppert našel přesným obloučkem ve vápně Zdychince, ten v akrobatické pozici pálil nad branku. S Bužíkovou přízemní střelou si poradil snadno Blažek. Ten vytáhl další báječný zákrok ve 35. minutě. Po Kubištově kolmé přihrávce se na něj hnal osamocený Bužík, trefil však jen nohu veterána v brance Újezda. K dorážce se ještě dostal Tylšar, ale míč pořádně netrefil a ten skončil
v rukavicích Blažka.

Hosté byli sice v poli aktivní, ale v koncovce naprosto bezradní. Až v závěru první půle musel dvě nebezpečné situace před svou brankou řešit domácí brankář Malík. Mimochodem o třiadvacet let mladší než Blažek.

Po přestávce nechal dvakrát vyniknout Malíka Soroka. Poprvé utěšenou střelou z dálky, podruhé z přímého kopu. V poslední čtvrthodině se k náporu nadechli domácí a obrana Újezda přestala stíhat.

V 83. minutě jí po levé straně pláchnul Vašulka, našel ve vápně Homolu a ten nasměroval svou střelu přesně k levé tyči branky Blažka. Za čtyři minuty hosté zahrávali rohový kop. Centrovaný míč Kováře vyboxoval do pole Malík. Tam se jej zmocnil Eppert a upaloval k brance soupeře, Před vápnem přihrál Zítkovi, který zachoval klid a přesnou ranou po zemi překonal Blažka podruhé.

A bylo rozhodnuto. Tři přeborové body zůstaly v Jinonicích a Újezd se vracel přes celou Prahu s prázdnou. Na výhru čeká už šest kol.

Motorlet B - Újezd nad Lesy 2:0 (0:0)
Branky: 83. Homola, 87. Zítka. ŽK: hráno bez karet. Rozhodčí: Les - Gotthard, Toman. Diváků: 39.
Motorlet B: Malík - Eppert, Filip, L. Kučera, Vašulka - Valín (64. Homola), Tylšar, Zdichynec (90. Scharf), Kubišta - Bužík (59. Zítka), Duch. Trenér: Zdeněk Mikuš.
Újezd nad Lesy: Blažek - Vávra, O. Kučera, Příhoda, Veselovský - Soroka, Kodr, Kovář, Hlubuček (82. Bouška) - Konejl, Křelina (66. Bednář). Trenér: Milan Šafr.

Hlasy trenérů
Zdeněk Mikuš (Motorlet B): „Osobně si myslím, že to bylo vyrovnané utkání, jak v poli, tak i na šance. Chvilku jsme byli lepší my, chvilku soupeř. Na obou stranách byli vynikající brankáři, kteří dokázali všechny šance likvidovat. Nám se podařilo až v závěru zužitkovat dvě rychlé akce a to rozhodlo.”

Milan Šafr (Újezd nad Lesy): „Pořád se musím opakovat. Jsme hodně slabí směrem dopředu, předevšímv aktivitě. Na druhou stranu musím říct, že soupeř byl dneska prvních dvacet minut excelentní, jasně dominoval. My jsme do zápasu nevstoupili dobře. Potom jsme se vzchopili a připravili si i nějaké šance.
Po přestávce jsme začali dobře, ale jen do toho gólu. Pořád čekáme na to, až dostaneme gól a je po zápase. Dopředu nejsme bohužel vůbec nebezpeční. Standardky, střely, všechno řešíme špatně. Proto furt máme osm bodů a nejsme schopní nějak to navýšit. To už trvá šesté kolo.”

Nejlepší hráč Motorletu B: Luboš Kučera.
Nejlepší hráč Újezdu: Jaromír Blažek.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Luboš Kučera (Motorlet B).

Lubor Mírek