Muži B: SK Kunratice – FK Újezd nad Lesy B 5:1 (1:0)

Neděle 25. března 2018 od 13:30 hod (UMT Mikulova)

SK Kunratice – FK Újezd nad Lesy "B" 5:1 (1:0)

sestava FK Újezd nad Lesy "B":
Dráb - Bartakovič, Daníček (K), Krejčí, Borovička - Polák, Zeman, Foltman, R.Čermák (46´ Váňa) - Novotný, Křelina

připraven na střídání: Podlipný Daniel

branky: 12´ Alba, 47´ Vala, 67´ Vostárek, 79´ a 81´ Sklenář – 70´ Křelina

Do jarní části sezóny vstoupil B tým se stejnými problémy, s jakými se potýkal v podzimní části. Marodka a celkový nedostatečný počet hráčů, spolu se souběhem s „A“ mužstvem, zapříčinil, že v prvním zápase jarního kola nám musela vypomoci řada hráčů újezdské gardy, tací, co dokonce kariéru hráče dávno ukončili, a završil to vypůjčený brankář, protože našeho brankáře Pecha si po zranění Blažka stáhl „A“ tým.

V zápase, který se hrál v neutrálním prostředí na Mikulově umělé trávě, se rozdíl sestav projevil hned od prvních minut. Kunratice s výrazně omlazeným týmem byly od začátku jednoznačně lepší. Herní převahu přetavily do několika dobrých příležitostí, ale v těchto chvílích nás několikrát podržel brankář. Dařilo se nám srdnatě odvracet útoky Kunratic a za záda našeho brankáře prošla v prvním poločase pouze jedna střela.

Druhou půli, jsme chtěli navázat nadále úspěšnou obranou a pokusit se proměnit nějakou ze standartních situací, či využít rychlého Křeliny při brejkové situaci. Vstup do poločasu nám však vůbec nevyšel a rychle jsme inkasovali. Po obdrženém gólu jsme Kunratice na chvíli zatlačili a vytvořili si i několik šancí. Tu největší po centru Křeliny do malého vápna neproměnil Polák. Kunratice nás vzápětí potrestali třetím gólem. V útoku aktivní Křelina se sice dokázal v 70.minutě prosadit a vykřesat naději za stavu - 1:3, ale Kunratice po krátkém zaskočení nepřipustili obrat a do konce utkání přidali ještě další dvě branky.

Ve značně zdevastované sestavě, jsme tak bohužel do jarního boje o záchranu vstoupili porážkou 1:5.