SG Újezd - SG Junior 6:1 (1:0)

Branky: Dlabal 2, Brabec, Chumlen, Hladík, Mareš

Sestava: Dráb - Mora, Mareš, Krejčí, Mareček - Mruvčinský, Dlabal, Němeček, Kurucz - Chumlen, Brabec - střídal Zeman, Hladík, Beránek, Fučík

Komentář:
První jarní kolo k nám zaválo tradičního soupeře z Junioru, se kterým jsme na podzim ztratili jediné body v soutěži.

A hned úvod zápasu naznačil, že soupeř přijel do Újezda nabuzen a díky našemu laxnějšímu začátku spálil 2 ložené šance, když dokonce netrefil prázdnou bránu. My jsme se tradičně po zimě rozjížděli pomalu, protože pro některé naše hráče byla zimní přestávka opravdu přestávkou. Takže jsme se k pořádnému ohrožení branky soupeře dostali až kolem 20-té minuty, ale nic z toho nebylo. Z trápení nás vytrhnul takovou nemastnou neslanou střelou Dlába, který po závaru prostřelil i gólmana a vedli jsme - 1:0. Branka nás měla uklidnit, ale to se nestalo a soupeř neustále směrem dopředu byl velmi nepříjemný a několikrát nás musel podržel Mára, zejména při samostatném úniku vyrazil střelu zázračně na roh. A když spálil svojí šanci na úplném konci i Zéma, šli jsme do druhé půle pouze s hubeným jednobrankovým náskokem.

Na konci prvního poločasu se soupeři zranil útočník, což nám začalo hrát do karet. Soupeř již nebyl tak nebezpečný a pro nás se otvírala okénka v jeho obraně. Po pěkné kombinaci trefil Michal Brabec tyč. Uklidňující druhý gól dal pak po samostatném úniku Fanda - 2:0 a pak po jeho přihrávce přidal uklidňující branku Vlasta - 3:0. Vypadalo to na pohodový závěr, ale soupeř se stále nevzdával a povedenou střelou za vápnem snížil na 3:1. Naštěstí tato branka nakopla spíše nás a tak jsme do konce zápasu přidali ještě 3 branky na konečných 6:1.

Výsledek pro soupeře řekl bych krutý. Fotbal se hrál na SG nadprůměrný, v náš prospěch rozhodla větší efektivita, počet střídajících hráčů , dobrý výkon brankáře a dobře oblečený trenér :-)

Vítězství doufám potvrdíme příště při zápasu s nováčkem z Jinočan.

-----------------------------------------------------------------------------

7.kolo

SG Újezd - SG Jinočany 5:3 (3:2)

Branky: Brabec 2, Dlabal, Mareš, Němeček

Sestava: Dráb - Kurucz, Mareš, Krejčí, Fučík - Mruvčinský, Dlabal, Zeman, Scherks - Němeček, Brabec - střídal Beránek

Komentář:
Tak jestli jsem minule mluvil o kvalitním utkání, tak zápas ze soupeřem z Jinočan nabídl ještě o kousek lepší podívanou a dramatické okamžiky před oběma brankami.

Soupeř dorazil pouze o 10-ti borcích, ale ze začátku to rozhodně nebylo na jeho výkonu znát. My totiž začali zřejmě pod tímto dojmem velmi vlažně a soupeř se nejdříve zastřeloval, aby následně udeřil - 0:1. Obdržená branka nás rozhodně nenakopla k lepším výkonům, ale přesto se nám po pěkné akci podařilo Michalem Brabcem vyrovnat - 1:1. Tato branka nás naopak nakopla a začali jsme soupeře tlačit, ale paradoxně do vedení šel z brejku opět soupeř - 1:2. Otřepali jsme se celkem rychle a když se ve vápně dobře zorientoval Dlába tak jsme vyrovnali - 2:2. Po této brance jsme zlepšili konečně i obranou hru a do poločasu se ještě ve vápně prosadil Palko a tak jsme šli do kabin za příznivého stavu 3:2.

Ve druhé půli již soupeřům začaly docházet síly a tak jsme se do šancí dostávali přeci jen snadněji než půli první. Navíc hned v úvodu nás uklidnila parádní Němova střela do šibenice - 4:2. Soupeř se ale nevzdával a tak jsme museli řešit několik ošemetných situací i před naší bránou, kde několik dobrých zákroků předvedl Mára v bráně. Definitivní klid přinesl ze samostatného úniku Michal Brabec - 5:2. V úplném závěru zápasu jsme ještě dovolili soupeři snížit na konečných 5:3.

Prospali jsme neuvěřitelně prvních 20 minut a kdyby soupeř odskočil na rozdíl 2 branek, asi bychom měli problémy. Naštěstí jsme pak zapnuli na vyšší obrátky a zápas otočili. Každopádně soupeři děkujeme za kvalitní zápas.