FK Újezd nad Lesy B 1:1 Spartak Kbely

Újezdský „B“ tým se na začátku nové sezóny v 1.B třídě představil před domácím publikem proti Spartaku Kbely. Po neúspěšné snaze zachránit působení v 1.A třídě si chtělo „Béčko“ napravit reputaci dobrým výsledkem v úvodním utkání. Do sezóny jsme vstoupili se značně omlazeným týmem, který podpořili především bývalí dorostenci.
Již první minuty zápasu však naznačily, že nová sezóna v nižší třídě nebude o nic lehčí. Míč jsme na kopačkách drželi jenom chvilku, pak jsme však balón ztratili a nepokryli si díru v obraně. Soupeř našel dobrou kolmicí volný prostor mezi obránci a hostující Čéška hned ve 2‘ minutě otevřel skóre zápasu – 0:1.
Naštěstí nás brzký gól psychicky neovlivnil. Následujících pět minut jsme Kbely přehrávali a za pouhé čtyři minuty jsme si vypracovali gólovou příležitost. Po skvěle zahraném trestném kopu u levé lajny naběhl na zadní tyč Pekárek a nikým neatakovaný dokázal placírkou uklidit míč k bližší tyči – 1:1.
Po krušném začátku se hra trochu uklidnila a přesunula se do středu hřiště. Nás i soupeře trápila přesnost ve finální fázi, k zakončení jsme se příliš nedostávali.
Největší šance hostů přišla v polovině první půle. Na trestný kop si na malém vápně hosté dobře naběhli a ve vzduchu nás převýšili, ale gólovou hlavičku z bezprostřední blízkosti dokázal reflexivně vytěsnit Pecho.
Naše největší šance přišla vzápětí, když po centru z pravé strany a souboji na zadní tyči míč propadl až k dobíhajícímu Bednářovi, který však v dobré pozici zamířil jen těsně kolem pravé tyče.
Druhý poločas na ten relativně zajímavý první bohužel v ničem nenavázal. S postupem času jsme začali v utkání ztrácet a nedokázali jsme se dostat do žádné zajímavé pozice. I v obraně se otevřely díry. Soupeř šel několikrát do přečíslení a dvakrát dokonce úplně sami na brankáře. Pecho se však pokaždé vyznamenal, nebo se nám podařilo situaci uhasit ještě před vápnem.
Remízový stav tak zůstal až do závěrečného hvizdu. Druhý poločas nebyl z naší strany rozhodně nejpovedenější, ale za dobrý výkon v první půli jsme si jeden bod zasloužili.

Střelci:
Újezd nad Lesy: Pekárek 6'