Partisan Prague F.C 2:3 FK Újezd nad Lesy B

Ve druhém utkání sezóny jsme zavítali na hřiště ČAFC, kde hraje svá domácí utkání Partisan Prague. O týmu složeném převážně z Angličanů jsme neměli příliš mnoho informací, proto jsme netušili, co za soupeře nás čeká. Vyhlídky jsme před navíc zápasem neměli právě nejlepší. Sestavu jsme sháněli na poslední chvíli, mělo se hrát na neoblíbeném umělém povrchu, do zápasu nás vedl záskok na pozici trenéra, nezkušený Borovička senior a kapitánskou pásku po chybějícím Daníčkovi pro změnu převzal Borovička junior.
Hned zkraje se ukázalo, že to vůbec nebude lehký zápas. Partisan na nás od začátku vletěl velmi rychle a hlavně důrazně. Přestože věkový průměr Partisanu je neuvěřitelných 30,5! let v prvních minutách to nebylo vůbec znát. Soupeř hrál velmi tvrdě, kolikrát až za hranici faulu, ale rozhodčí nastavil benevolentní metr a spoustu hraničních zákroků tak pouštěl. Chvilku nám trvalo, než jsme se do zápasu dostali, ale po prvních několika minutách už jsme začali pomalu získávat převahu. Byli jsme více na míči a dařilo se nám kombinačně. Snažili jsme se dostávat k centrům po rychlých lajnách nebo střelám po zpětných nahrávkách.
Do vedení jsme se dostali v 15. minutě. Po závaru před brankou se poměrně šťastně ocitl s míčem za zády domácího brankáře Moudrý a otevřel skóre zápasu – 0:1.
Partisan obdržená branka vyprovokovala k ještě důraznější hře, která místy hraničila až se zákeřností. Bylo citelně znát, že Partisanu docházejí s přibývajícími minutami síly a snažili se to dohnat tvrdostí. Do poločasu jsme ještě několikrát ohrozili brankáře, ale spíše jen střelami zpoza vápna. Blízko ke gólu měl akorát Schwan, ale jeho střelu na malém vápně soupeř dokázal ještě zblokovat.
Vstup do druhé půle nám vůbec nevyšel. Po třech minutách jsme se nechali přečíslit a po centru na zadní tyči střílel do odkryté branky úplně nehlídaný Garner – 1:1.
Unavenému soupeři vlila branka pořádnou dávku sil do žil. Začali do nás šlapat velmi tvrdě, místy až surově, především kapitán Partizanu hrál až za hranicí zákěřnosti. Rozhodčímu se následujících deset minut úplně vymklo kontrole. Emoce bouřily na obou stranách.
Naštěstí nás mohl brzy uklidit vstřelený gól. Rychlá akce, kterou založil Pecho, vyústila v sólo únik Borovičky, který si v situaci dokázal poradit a poslal nás do vedení – 1:2. Vzápětí mohl Borovička vstřelit další gól, ale bohužel minul branku.
O chvilku později opět Borovička předběhl všechny obránce a naservíroval zpětnou přihrávku na dobíhajícího Grečla, který se nemýlil – 1:3.
Vstřelené branky byly nejlepší odpovědí na surovou hru soupeře. Zápas se po vyhrocené čtvrthodině trochu uklidnil. Soupeř viditelně ztrácel síly a my jsme se dostali ještě do několika zajímavých šancí. U většiny z nich byl skvěle hrající Borovička, ale v zakončení mu to vůbec nešlo.
Závěr zápasu se nám nepodařilo udržet v klidu. V 72.minutě po naší špatné přihrávce v obraně šel sám na Pecha Garner a svým druhým gólem v zápase snížil – 2:3.
Vstřelená branka Partisan opět trochu oživila, ale už ne tolik, jako ta první. Vyvarovali jsme se zbytečných chyb a snažili jsme se kombinovat s míčem a nepouštět unaveného soupeře do hry. To se nám nakonec podařilo a mohli jsme si tak vychutnat první vítězství v sezóně.

Střelci:
Újezd nad Lesy: Moudrý 15', Borovička 56', Grečl 60'