FK Újezd nad Lesy B 2:1 TJ Sokol Písnice

Po prvních třech utkáních jsme měli na kontě sedm bodů a díky zápasu s Hájemi i vysoké skóre 17:4. Ve čtvrtém zápase jsme na domácím hřišti hostili v odloženém zápase soupeře z 1.kola Sokol Písnici, nováčka 1.B třídy.
Jako dosud neporažený tým jsme měli velkou motivaci zvítězit i v tomto utkání a posunout se vstříc vrcholu tabulky. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a s chutí.
Hned v páté minutě se po pravé straně probil až do vápna Pekárek a přihrávkou před bránu vybídl svátečního střelce Zemana, aby otevřel skóre. Náš stoper, který se před brankou soupeře zčistajasna objevil, si s lehkou situací poradil – 1:0.
Rychle vstřelená branka posílila nás útočný apetit. Hned vzápětí dvakrát do vápna prošel Křelina, kde jsme se rázem ocitli v přečíslení. V obou případech se snažil vrátit zpětnou nahrávkou na střelu, ale ani jednou přihrávka bohužel neprošla.
O malou chvilku později si Křelina prohodil pozice a byl to on, který zakončoval vrácený balón. Krásně si naskočil a vystřihl parádní nůžky, k nimž bohužel nepřidal razanci, takže brankář neměl příliš mnoho práce tento pokus zastavit.
Po prvních patnácti minutách, kdy jsme jasně převažovali, se do hry dostali hosté. Srovnali s námi tempo a pustili se do útočných manévrů. Hráči Písnice často měnili pozice a byli neustále v pohybu a naší obraně dělalo problémy hostující hráče uhlídat.
První výrazné okno se v obraně objevilo v 15. minutě, kdy hostující útočník proklouznul za obranu a šel sám na brankáře Pecha. Ten však stačil včas vyběhnout a zakončení vytěsnil na rohový kop.
Bohužel dobrý pohyb ve vápně a ještě lépe kopnutý roh znamenal Urbanovu tvrdou střelu z voleje, která zapadla za levou tyčku naší branky – 1:1.
Zápas se vyrovnal i po herní stránce. Písnice ukázala, že je dokáže zahrozit a obrana si musela dávat velký pozor na nebezpečné náběhy.
Směrem dopředu jsme však nijak neskládali zbraně. Kohout pěkně prokličkoval od levé lajny až na hranici vápna, jeho následná střela po zemi však prošla jen těsně kolem levé tyče.
Další šanci měl Borovička, který odražený roh krásně trefil zdálky, ale i jeho střela prosvištěla jen těsně kolem tyče.
Největší šanci první půle jsme měli těsně před jejím koncem. Bednář pronikl po pravé straně a vrátil pod sebe na nabíhajícího Cikharta, který měl dost času si míč připravit a dokonce i zamířit. Bohužel i jeho utažená placírka jen těsně nezamířila mezi tyče.
Písnice měla opticky více ze hry, protože její hráči se dobře pohybovali a častěji byl míč na naší polovině. Dobře hrající obrana je však nepouštěla do nebezpečných zakončení a na šance jsme tak jednoznačně vedli my.
Druhý poločas byl opět, co se šancí týče, v naší režii. Hned v úvodu prošel po levé straně Borovička a posílal do vápna míč na Kohouta, jehož střelu srazil obránce skluzem, jen aby se odrazila k Bednářovi, který však svou střela namířil vedle.
Co se nám dařilo, byly standartní situace, ze kterých se nám dařilo hrozit. Skvěle kopnutý roh Šebesty trefil na zadní tyči nejprve Kohout bohužel prsama a do tyče. Nicméně o chvíli Šebesta znovu zahrával rohový kop a přetažený míč posadil přesně na nohu Kohouta, který trefil z voleje nekompromisně do pravé šibenice – 2:1.
Hostům se stále nedařilo najít recept na naši obranu. Jejich akce jsme rozbíjeli ještě před vápnem a málokdy se dostali až k zakončení. Největší šance hostů tak byla v sedmdesáté minutě tvrdá rána z otočky na hranici vápna, kterou však Pecho dobře viděl a neměl s ní žádné problémy.
S blížícím se koncem zápasu se hra vyostřovala. Přibývalo tvrdých zákroků a ještě více emocí a rozhodčímu se zápas pomalu začal vymykat kontrole.
Šanci přidat uklidňující branku jsme však měli. Borovička skvěle prošel po levé straně a byli jsme v rázem v přečíslení ve třech proti jednomu obránci. Borovička to však vzal na sebe a střela z úhlu mu vůbec nesedla.
O chvilku později z pravé strany do středu efektivně prokličkoval střídající Kny, ale i jeho střela na zadní tyč nenašla cestu do sítě. O chvilku později mohl Kny znovu skórovat, když ho Borovička našel střílenou přihrávkou z levé strany, ale nastavená kopačka neusměrnila prudký míč mezi tyče.
V závěru vybublaly emoce a rozhodčí musel řešit několik tvrdých zákroků. Těsné vedení 2:1 se nám však již uhlídat podařilo a zaslouženě jsme brali tři body za vydřenou výhru.

Střelci:

Újezd nad Lesy: Zeman 5', Kohout 63'