SK Union Vršovice B 0:2 FK Újezd nad Lesy B

Nedělní odpoledne patřilo fotbalu a my jsme k zápasu sedmého kola I.B třídy zavítali na hřiště Unionu Vršovice, kde nás hostila místní rezerva. Tento víkend se nám sešla poměrně mladá sestava doplněná pouze třemi zkušenými veterány – Šimkem, Kohoutem a Novotným, který se vrátil po dlouhé absenci karetního trestu.
Do zápasu jsme vstoupili aktivněji než domácí, kteří působili nervózním dojmem. Mohl to způsobit i fakt, že celý tým rezervy Vršovic je tvořen velmi mladými hráči, kteří sotva vyšli dorost a nemají ještě tolik zkušeností. Obávali jsme se tak především rychlosti dnešního mladého soupeře, ale přestože se soupeř snažil překonávat naši obranu rychlostí hlavně po stranách, s jistotou hrající obranná řada zastavovala rozvíjející se šance ještě před vápnem.
Největší změnou v zápase byl jistě ojedinělý brankářský výstup Hlubučka, který již pomyslně pověsil rukavice na hřebík a místo toho střílí góly za „A“ mužstvo v pozici útočníka. V dnešním zápase tedy nahradil chybějícího Pecha.
Díky dobře hrající obranné řadě však Hlubuček neměl mnoho práce. Šimek s Novotným na pozicích stoperů dobře organizovali hru a soupeři jsme tak povolili jen několik málo střel, z nich žádná nebyla výrazně nebezpečná. Hlubuček si tak zahrál převážně nohama, jak má v poslední době zvykem.
V dnešním zápase nám navíc dobře fungovala podpora záložní řady, především Šebesta si z levé strany chodil pro míče až do hloubi pole a výrazně tak podporoval rozehrávku. Dařilo se nám tak úspěšně kombinovat a držet se více na míči, přestože jsme v prvním poločase neměli tolik výrazných šancí. Několikrát jsme zahrávali dobrou standartní situaci, ale nepodařilo se nám probojovat se k zakončení nebo zakončení nevyšlo, jako v případě Kohouta, který na zadní tyči nepřesně hlavičkoval ve vyloženém postavení skvěle zahraný roh Šebesty. Vyslali jsme také směrem na branku domácích několik ran z dálky, ale většina z nich si nepotykala s přesností.
Prosadili jsme se až v 36. minutě. Šebesta rozehrál rohový kop na roh šestnáctky, kam si seběhl Bouška, a který svou silnější levačkou napálil míč tak dobře, že zapadl až do sítě k pravé tyči. Brankář si sice na míč lehce sáhl, ale Bouška posvětil míč takovou razancí, že brankář nestihl reagovat včas – 0:1.
Druhý poločas jsme hráli s ještě větší jistotou než ten první. Na soupeři byla vidět chuť hrát a útočit, proto se nám začala čím dál tím více otevírat okénka v obraně domácích, které jsme využívali k rychlým brejkům.
První ze samostatných úniků měl jeden z našich mladíků Kny. Těsně před brankářem však na něj znatelně dolehla nervozita a nedokázal míč zamířit do sítě. O chvilku později po dobré, rychlé kombinaci na středu šel do samostatného úniku Kny znovu. Pořádně se nadechl a tentokráte proměnil umístěnou přízemní střelou k levé tyči – 0:2. Viditelně si po brance oddychl a právem si zasloužil první gól v mužích.
Od druhé vstřelené branky byl zápas plně v naší režii. Vycházely nám především rychlé brejky po lajnách s narážečkami za obranu. Skóre mohlo být daleko vyšší, kdybychom se prosadili z dalších několika tutových šancí.
Tu největší z nich měl do jiný, než Borovička. Po akci z pravé strany k němu doskákal míč před branku, zaskočený Borovička však z malého vápna nechtěl přestřelit nějakou ranou, a tak zvolil umístěnou střelu, která mu však vůbec nesedla a trefil jen hráče stojícího na čáře, od kterého se míč odrazil znovu k Borovičkovi, který však nedokázal propálit hradbu ani napodruhé.
Utkání jsme tak dovedli k závěrečnému hvizdu za stavu 0:2 a mohli jsme si připsat zasloužené tři body. Stále se tak „B“ tým drží v těsném dosahu prvních příček v tabulce.

Střelci:

Újezd nad Lesy: Bouška 36', Kny 51'