Útočníci 351 (33%)
Realizační tým 436 (41%)
Celkový počet hlasů: 1054

FK Újezd nad Lesy 1:0 FK Klánovice

V 8.kole I.B třídy narazilo naše „B“ mužstvo v malém derby na sousední Klánovice. Tým z našeho těsného sousedství jsme hostili na domácím pažitu a souboj odvěkých rivalů sliboval dobrou podívanou.
Do utkání jsme vstupovali v plné sestavě a dokonce se čtyřmi náhradníky. Od úvodní minuty jsme navíc diktovali tempo zápasu.
V prvních minutách byla nejaktivnější levá strana. Především rychlonohý Borovička se v úvodu několikrát dostal po lajně za obrannou linii hostů. První náběh měl hned po rozehrání míče, kdy jej přesným míčem vyzval Šebesta, Borovičkovi se však nepodařilo procedit centr přes dobíhajícího obránce.
Začátek zápasu jsme ovládali, byli jsme více na míči, snažili jsme se kombinovat a hrát přes rychlé kraje. Bohužel nám nevycházela finální přihrávka, nebo nás zastavil na poslední chvíli ofsajd. Borovička se v první části zápasu dostal hned třikrát k centru z levé strany, ale ani jednou jej nedokázal protlačit až do vápna.
Po prvních minutách, kdy jsme jasně kontrolovali hru, se k útočení osmělili i klánovičtí. Nejprve zahrozili povedenou střelou téměř od půlky, kterou Pecho nepříliš jistým krokem nakonec jen „zkontroloval“, když přeletěla břevno. Druhá akce byla povedenější, z pravé strany se podařilo hostům prohodit míč přes hlavy naších obránců a byla z toho střela z pravé strany šestnáctky, se kterou si však Pecho v klidu poradil.
Na šance hostů jsme navázali opět rychlou akcí po levé straně. Borovička si drze dovolil projít až do vápna, kde navázal zpětnou přihrávkou pod sebe na nabíhajícího Kohouta, který však míč dostal o trochu více na paty, než by potřeboval a následná střela byla jen nekontrolovaným padáčkem, který se snesl až za bránou.
O chvilku později klánovičtí jen horkotěžko zabránili změně skóre. Pekárek skvěle centroval z pravé strany, před brankou šli do souboje s brankářem a obráncem Grečl s Kohoutem a dvojitý souboj napůl vyhráli, odražený míč z hranice vápna parádně trefil Novotný, ale jeho prudkou ránu dokázal brankář ještě vyrazit na rohový kop. Následný Šebestův roh si opět našel nikým nehlídaný Novotný, bohužel však hlavičkoval příliš do země a brankář tak jeho zakončení v klidu pokryl.
Naše šance se pozvolna stupňovaly. Utahovali jsme jak se tak říká šrouby. Po faulu u lajny centroval ze standartky na přední tyč Šebesta. Kohout si na míč naběhl a jen ho jemně přizvednul na branku. Brankář hostů míč jen stěží chytil.
Následně náš stoper Zeman zachytil rozehrávku soupeře před jejich vápnem a neohroženě zamířil přímo do šestnáctky. Průchod obrannou řadou mu těsně ale vyšel, jenže následně se pokusil ještě vybídnout do lepší pozice Kohouta a přihrávce bohužel scházela přesnost.
O chviličku později byl u míče znovu Zeman, tentokráte vyslal dlouhý přetažený centr z hloubi pole až na zadní tyč, kde si míč doběhl Borovička a vracel hned prudkým centrem do vápna, obrana zblokovala pouze k Bednářovi, který ihned vypálil, ale obrana znovu zblokovala na roh, který jsme následně nevyužili.
Klánovickým se naskytla dobrá pozice ve 33‘, když jsme faulovali před vlastním vápnem. Následné zakončení z ideální pozice sice přeletělo zeď v dobré výšce, ale střela šla naštěstí vedle.
Před poločasovým hvizdem navázal na úvodní minuty zápasu Borovička. Nejprve ho vyzval do brejku skvělým míčem Šimek, ale Borovička znovu neprocedil centr před bránu skrz obránce, následně Borovička znovu od lajny nasadil sólo akci do šestnáctky, ale centr do malého vápna mu byl znovu zblokován.
Do kabin jsme tak po první půli šli s rozporuplnými pocity. V zápase jsme byli jednoznačně aktivnější, nicméně vůbec se nám nedařila finální přihrávka a případnému zakončení také vždy něco málo scházelo. Klánovice s námi po horším vstupu srovnávaly krok a ve středu hřiště byla hra víceméně vyrovnaná. Nás držela pevná obranná řada, kterou dirigoval Šimek, a která nepouštěla Klánovice ani do náznaků šancí.
Druhá půle byla ze strany hostů daleko aktivnější. První čtvrt hodina druhé půle byl fotbal nahoru dolů, ale ani jedné straně se nedařily přihrávky do zakončení, centry zůstávaly zablokované nebo akce ztroskotávaly v soubojích jeden na jednoho.
Až v 60‘ přišlo první ohrožení branky. Klánovický Nejedlý prošel středem pole a zamířil šikmo až do vápna. Grečl ho sice dobíhal a brzdil, ale Nejedlý se přesto dostal a k nepříjemnému zakončení, které Pecho s obtížemi kryl na roh.
Jen o dvě minuty později však přišla první radost. Pecho dlouhým nákopem vybídl do brejku Kohouta, ten si míč na půli jen přiťukl hlavou do běhu a mazal až do vápna, kde prudkou přihrávku do malého vápna adresoval přesně na nohu dobíhajícího Bednáře, který pohodlně skóroval – 1:0.
Klánovice obdržená branka hnala do útoku. V 65‘ nás na několik minut zamkli v naší šestnáctce a bylo z toho několik velmi nepříjemných situací. Tou největší byl odražený míč po střele ze zpětné nahrávky, který si našel na zadní tyči málo hlídaný Nejedlý, ale naštěstí z velmi dobré pozice zakončil vedle.
Chvilku na to jsme se vymanili ze sevření a po centru z trestňáku hlavičkoval před bránou Bednář, jeho střelu však brankář vyrazil na roh. Následný roh našel nejvýše Grečl, ale hlavičkoval příliš vysoko.
V 74‘ přišla další z vyložených šancí hostů. Klánovice zahrávaly standartní situaci přesně z hranice vápna, střela však skončila jen v naší pevné zdi.
S blížícím se koncem však klánovičtí stupňovali aktivitu. Snažili se procházet hlavně po lajnách, kde měli rychlé hráče. Částečně se jim to i dařilo, ale my jsme naopak zvládali následné přihrávky blokovat.
Poslední velká šance zůstala na naší straně. Ve 40‘ prokličkoval Pekárek pravou stranou do vápna a naservíroval míč na penaltu, na úplně volného Zemana, ten se však vyložené šance zalekl a míč poslal holení úplně mimo branku.
Zápas jsme tak k závěrečnému hvizdu dovedli za hubeného, ale herně přesvědčivého vítězství 1:0. Do příštích zápasů potřebujeme zlepšit finální přihrávku a zapracovat na přesnějším zakončováním. Neustálé zahazování šancí by se nám mohlo v jiných zápasech vymstít.