Brankaři 135 (12%)
Realizační tým 447 (41%)
Celkový počet hlasů: 1103

ČAFC Praha B 1:1 FK Újezd nad Lesy

V rámci 9.kola jsme zavítali na hřiště ČAFky, kde jsme se měli utkat s místní rezervou na předpokládané umělé trávě, nakonec jsme se však dočkali trávy přírodní, nicméně jsme museli urychlit rozcvičku a začít o chvíli dřív kvůli absenci umělého osvětlení.
Díky souběžnému utkání našeho „A“ jsme do zápasu vstupovali ve značně omlazené sestavě. Přesto jsme však i tak měli dokonce pět hráčů na střídačce. Roli zkušených starých mazáků si tak v tomto zápase střihli pouze Zeman s Kohoutem.
První šanci zápasu jsme si připsali my. Nedlouho po začátku, v 6‘ se k trestnému kopu ze střední vzdálenosti postavil Cikhart a podařilo se mu vyslat velice povedenou a tvrdou ránu, kterou brankář vytěsnil pouze na roh, který jsme však vzápětí nevyužili.
V 11‘ se blýskla staronová posila, šikovný a rychlý Vácha, který prošel po pravé straně do vápna a pokoušel se najít zpětnou přihrávkou Poláka, ten však svou střelu namířil jen vedle brány.
V 17‘ poprvé výrazně zahrozili domácí. Obloučkem za obranu se dostali do vápna a centr mířený na penaltu hlavičkoval útočník naštěstí příliš vysoko a vedle.
V polovině poločasu jsme předvedli ukázkový brejk s podporou druhé strany. Vácha na prostředku krásně prostrčil míč Kohoutovi, který akci zatáhl až na hranici vápna, kde zpomalil a následně poslal ideální přihrávku na druhou stranu, kam sbíhal úplně volný Polák, který tím pádem šel sám na brankáře. Bohužel situaci odsoudil k záhubě již první dotek, kterým si Polák míč nepříliš dobře zpracoval, musel ho dobíhat a ocitl se tak před vybíhajícím brankářem v horší pozici, než mohl být. Dobrou střelou šajtlí však trefil v této stoprocentní příležitosti jen břevno.
Šancí v tomto zápase nebylo mnoho. Obě obranné řady fungovaly bez výrazných chyb a útoky se tak na obou stranách rozbíjely přes nepřesnosti v rozehrávkách. Ve středu hřiště se nám místy dařila dobrá kombinace, ale málo jsme využívali náběhů do lajn, nebo se nám nedařilo adresovat přesné přihrávky do náběhů a v krajních případech nás zadržel ofsajd. Soupeř na tom však nebyl nijak lépe. Daleko více než my se snažil o dlouhé nákopy, zatímco my jsme se snažili hrát fotbalověji po zemi.
Po delším půstu bez výrazné šance se nám ve 31‘ podařilo vyrobit hrubou chybu v rozehrávce. Zeman u naší zadní lajny špatně přihrál zpětnou přihrávku přímo na kopačky domácích, Pecho ještě stačil vyběhnout, ale i tak dostal jesličky, míč však naštěstí zamířil mimo bránu do zámezí.
O malou chvíli později ČAFka zahrozila znovu. Po rohovém kopu byl jeden z jejich hráčů nejvýše a jeho nebezpečná hlavička jen těsně minula naši branku.
ČAFka byla v této části hry nebezpečnější, přestože na míči jsme byli ve větší míře my. Završením této části byl trestný kop ze 38. minuty. Domácí rozehrávali z levé strany a centr před brankou někde jen lehce tečoval do protipohybu Pecha. Míč však k naší nesmírně úlevě skončil jen těsně vedle tyče.
Pověstné nedáš, dostaneš, nakonec zafungovalo v náš prospěch. Po této sérii nevyužitých šancí domácích jsme se na chvíli utábořili před brankou ČAFky a několikrát jsme se pokoušeli probít se skrz obranný val. Nakonec se ujala přihrávka do ulice za obranu, na kterou si naběhl Grečl a přestože byl z velkého úhlu na pravé straně, svou tvrdou střelu z kroku nasměroval až do levého rohu branky – 0:1.
Za jednobrankového vedení jsme šli do poločasové přestávky. Hra byla vyrovnaná. Rozhodčí místy pouštěl fauly, ale jinak vedl utkání dobře a zápas se nijak nevymykal kontrole.
Druhá půle nasvědčovala, že ČAFka se bude tlačit za vyrovnáním. Hned ve 47‘ nastala nebezpečná situace po autovém vhazování. Pecho vysoký míč pouze vyrazil a domácí v chumlu vybojovali míč a následně se pokoušeli přehodit našeho brankáře obloučkem do prázdné branky, ale přestřelili.
V 55‘ jsme se hnali do vyložené šanci po rychlé akci ve středu hřiště. Překvapili jsme soupeře rychlým vystoupením a rázem jsme šli ve třech proti jedinému obránci. Přihrávka na vápně Kohoutovi se však od našeho útočníka nešťastně odrazila a ČAFka situaci následně odvrátila.
O minutu později zahrával Šebesta trestný kop z dobré pozice na levé straně. Rozhodl se pro střelu na bránu, ale povedla se mu ta, že by i ragbyové tyče měly potíže pojmout tuto střelu.
S blížícím se koncem se pomalu stupňoval tlak domácích. Změnili formaci na tři stopery a tlačili se za každou cenu do útoku. Naší obraně se však dařilo jejich šance rozbíjet, protože soupeř stále vsázel nejčastěji na dlouhé nakopávané míče, které se nám dařilo bez větších komplikací likvidovat.
My jsme naopak vsázeli na rychlé brejky do otevřené obrany. Do útoku šel střídající Kny, mladý a hlavně rychlý, který měl jediný úkol, utéct a dát gól.
Málem se mu to podařilo již po pěti minutách na hřišti. V 57‘ pláchl obraně, ale skákavý míč dával pod kontrolu příliš dlouho a obránce jej stihl doběhnout a šanci zablokovat.
Domácí měli velmi nebezpečné hlavičky po standartních situacích a nám se nedařilo správně pokrývat hráče. Přesvědčili jsme se o tom v 64‘, kdy na zadní tyči po rohu hlavičkoval domácí hráč úplně osamocený, ale naštěstí vedle. Vzápětí ČAFka střílela z vápna, ale Pecho střelu dobře viděl a pokryl.
Naše poslední větší šance v zápase přišla v 80‘. Kohout se proháčkoval z pravé strany až do vápna, kde se pokusil překvapit brankáře ranou z úhlu. Domácí vyraženou střelu horkotěžko zachránili na roh před našimi dobíhajícími hráči.
V posledních minutách zápasu nás ČAFka výrazně tlačila, ale dokázali jsme odolávat. Střely domácích mířily většinou vedle. V nastaveném čase však přišel velmi hořký okamžik. Rozhodčí trochu nepochopitelně obrátil rozehrávku od brány v roh ve prospěch soupeře a domácí ČAFka nakonec se všemi hráči i s brankářem ve vápně dotlačila míč do sítě – 1:1.
Zápas byl vzápětí ukončen a my jsme tak museli spolknout na závěr velmi trpkou pilulku a nedá se nám upřít pocit křivdy, nicméně měli jsme situace v závěru zápasu řešit lépe. Takovéto utkání se musí za každou cenu ubojovat a i přes pomoc rozhodčích, soupeř byl holt v závěru hladovější.