TJ Sokol Písnice 1:3 - FK Újezd nad Lesy B

Jarní část sezóny zahájil „B“ tým na hřišti TJ Sokol Písnice. Na podzim jsme s Písnicí uhájili všechny body na vlastní půdě. Dnes však proti nám nestál jen soupeř, ale i počasí. Chybělo nám několik hráčů ze základu a navíc jsme hráli souběžně s naším „A“ mužstvem. Na lavičce jsme tedy disponovali pouze třemi náhradníky.
Zápas byl od prvních minut poznamenaný již zmíněným prudkým deštěm. Hřiště se velmi záhy proměnilo v jeden velký bahnitý ring a zápas připomínal spíš boj. Bylo jen otázkou času, než někdo podklouzne a nabídne soupeři slibnou šanci.
A první bahenní chyba na sebe nenechala dlouho čekat. Pecho podklouzl, špatně vykopl a útočník domácích se řítil sám na našeho brankáře, který při obranném zákroku znovu podklouzl a střelec domácích Pecha snadno obešel, ale klička mu utekla a následnou střelu dokázal zblokovat skvěle se vracející Zeman.
Na dlouhou dobu to byla jediná šance zápasu. Hra se odehrávala především ve středu hřiště, kde to byl urputný boj o míč a zároveň stabilitu.
Ve 43‘ minutě jsme se ujali vedení. Podařilo se nám zachytit rozehrávku na naší polovině a vyrazili jsme v několikanásobném přečíslení. Šebesta si nevedl míč na střed a pěkným křižným pasem našel rozeběhnutého Poláka. Ten míč zatáhl a předložil před bránu prudkou přihrávku po zemi, kterou Kohout chladnokrevně umístil na zadní tyč – 0:1.
Druhý poločas jsme začali aktivně. Borovička zatáhl míč po levé straně, prostrčil si míč na střelu, která brankáři vypadla a dobíhajícímu Grečlovi chyběl krok, aby míč dorazil.
V 63‘ minutě opět úřadoval terén. Sochovič při rozehrávce podklouzl a hráč domácích šel sám na Pecha. Náš brankář se však vyznamenal skvělým zákrokem.
Běžela 70‘ minuta, když jsme mohli slavit druhou branku. Borovička zatáhl po levé straně a poté přízemním centrem našel rozeběhnutého Kohouta, který se ani podruhé nemýlil – 0:2.
Druhý poločas jsme zahráli zkušeně. Nepouštěli jsme soupeře do šancí, a naopak jsme sami vyráželi do útoků hlavně po křídlech. Neúnavný tandem Bouška – Borovička hlavně v závěrečné fázi zápasu soupeře hodně zaměstnával.
A právě Borovička zaslouženě vstřelil naší třetí branku. Grečl si dovolil od pravé lajny dvě kličky do středu a pak poslal nádherný pas levačkou za obranu, na který si naběhl právě Borovička, který měl dobrou rychlost, klička golmanovi mu na špatném terénu naštěstí vyšla a následně uklidil míč do prázdné branky.
Soupeř ještě korigoval stav utkání v 88‘ minutě, kdy míč nešťastně proklouzl naší obranou a Pecho proti zakončení z bezprostřední blízkosti neměl nárok.
Z Písnice si tedy odvážíme plný počet bodů za utkání, které sice silně ovlivnilo počasí, ale my jsme si s tím dokázali lépe poradit, ustáli jsme urputný boj a připravili jsme si více šancí, které jsme proměnili.

Branky:

FK Újezd nad Lesy: Kohout 43' 70', Borovička 84'