Spartak Kbely 2:4 FK Újezd nad Lesy

V 17.kole jsme vyzvali na jejich hřišti Spartak Kbely. Počasí se na začátku zápasu příliš nelišilo od toho z minulého týdne, ale pršet záhy přestalo, a hřiště samotné bylo oproti bahennímu ringu z minulého týdne v opravdu luxusním stavu.
Náš soupeř vstoupil do zápasu v dobrém tempu, chtěl nás zaskočit a bylo vidět, že je namotivovaný. Nám se však podařilo okamžitě srovnat krok a po první desetiminutovce oťukávání jsme udeřili.
V 11‘ minutě si Bednář narazil míč na středu, počkal si na pohyb Borovičky, který si skvěle našel místo za obranou a dostal od Bednáře ideální přihrávku do běhu. Před brankářem náš záložník zpomalil a místo zakončení nabídl gól Kohoutovi před prázdnou bránu – 0:1.
Vstřelený gól nás nabudil. Hned o minutu později Borovička zachytil rozehrávku a šel znovu sám na brankáře. Opět se rozhodl přihrávat na Kohouta, ale domácí tentokráte přihrávku zablokovali.
V této fázi zápasu se hrálo nahoru dolů. Soupeř se připomněl hned z následující akce. Z pravé strany přišel centrovaný míč, na který Pecho nedosáhl, na zadní tyči však útočník domácích minul hlavou branku.
V 17‘ minutě znovu prošly Kbely po pravé straně a centr tentokráte mířil do penaltového prostoru. Útočník dostal až příliš mnoho prostoru, ale zakončil jen vedle levé tyče.
O dvě minuty později soupeř dokončil pětiminutovku, kdy měl řadu šancí za sebou. Kbely se probily středem a nabíhající útočník dostal dobrou přihrávku za obranu do vápna. Sochovič sice byl s útočníkem tělo na tělo, ale hráči domácích se z blízkosti podařilo zakončit, gólu však zabránil skvělým zákrokem Pecho.
Ve 21‘ minutě si Šebesta dovolil individuální průnik po levé straně, zatáhl míč a následným centrem překonal brankáře, ale na zadní tyči nikdo nedobíhal a domácí odvrátili na rohový kop.
Soupeř útočil zuřivěji a více se tlačil k zakončení. Nám však vycházelo, na co jsme šáhli, takže soupeř sice měl lehkou převahu, ale my jsme vyučovali v efektivitě.
Podruhé jsme slavili v 25‘ minutě. Centr z levé strany byl ještě odvrácen, míč si však za vápnem sebral Cikhart a zkusil vypálit. Střela mu vůbec nevyšla, ale vznikl z toho skákavý míč, který se vrátil do vápna, a který se ještě po jednom přiťuknutí dostal až k Bednářovi na malé vápno a ten se z blízka nemýlil – 0:2.
Domácí zbraně rozhodně nesložili. Hned o minutu později už zase ohrožovali naši branku. Po levé straně vyšel centr za obranu, následovala střela křížem, ale jen kolem pravé tyče.
Ve 29‘ minutě jsme předvedli akci ze zlatého fondu újezdských kvalit, které chyběla jen pomyslná třešnička. Grečl se na prostředku pomazlil s míčem, rozeběhnul po pravé straně krásnou přihrávkou Borovičku, který pár doteky míč zatáhl, poslal krásný přetažený centr na zadní tyč, kde již číhal Bednář, který z první sklepával pod sebe, kde viděl Šebestu, ale obránce se na poslední chvíli stihl vložit do přihrávky a míč odkopl.
O tři minuty později Borovička poslal do běhu Kohouta, ten mu míč prostrčil kolem obránce zpět a přestože měl Borovička míč pod sebou, pokusil se vystřelit a jeho překvapivá střela nakonec skončila na tyči.
Jenže soupeř špatně rozehrál, Borovička míč zachytil a znovu místo střely našel před bránou úplně volného Kohouta, který však z penaltového prostoru prázdnou bránu přestřelil!
Poslední slovo měl v prvním poločase soupeř. V poslední minutě zahrozily Kbely z pravé strany, centr byl ještě odvrácen, ale míč byl vrácen za naši obranu, kam si zaběhl útočník domácích, ale vyněhnutý Pecho jeho následnou střelu fantasticky vychytal.
Druhý poločas už byl na počet ofenzivních akcí poněkud chudší, přestože co se týče emocí a tempa, tak byl naopak bohatší. Tempo zápasu ovlivnila především přísná penalta z 51‘ minuty, kdy Šebesta údajně zahrál rukou. Pecho dobře umístěnou penaltu vystihl, ale prošla mu mezi rukama - 1:2.
Domácí ucítili šanci dostat se do zápasu a pustili se zuřivě do útoku. Bylo potřeba rychle skórovat, abychom mohli být znovu o trochu více v klidu.
To se nám naštěstí splnilo velmi brzy. Běžela 56‘, když Cikhart nadýchaným obloučkem za obranu poslal do samostatného úniku Bednáře, kterého před zakončením stihl obránce doběhnout a do zakončení vložit nohu, ale náš záložník si situaci pohlídal a zakončil včas po zemi k tyči kolem brankáře – 1:3.
S blížícím se koncem zápasu jsme se čím dál více propadali do bránění. Soupeři se sice nedařilo přímo ohrožovat naši bránu, ale ze hry začali mít o trochu více. Navíc začaly plát emoce a několik našch zákroků bylo oceněno žlutou kartou. V 69‘ minutě byl jeden z takových zákroků potrestán. Dobře zahranou standartní situaci od levé lajny někdo před bránou tečoval a Pecho už nestačil reagovat – 2:3.
Začali jsme se strachovat o výsledek, protože soupeř začínal tlačit. Pak ovšem zaúřadoval faktor vedení našeho týmu. Vedoucí mužstva Cikhart prosadil k zahrání rohového kopu z pravé strany Boušku, který míč svou levačkou zatočil natolik přesně a se štěstím, že si hráč domácích na přední tyči míč sám srazil do brány – 2:4.
Přestože hlavně v posledních minutách soupeř ještě sahal po snížení, žádná další akce gólem neskončila a my si ze hřiště soupeře odvážíme poctivě vybojovanou výhru, kterou především v první půli ověnčil velice precizní a soustředěný výkon, okořeněný o řadu povedených akcí.

Sřelci:

FK Újezd nad Lesy: Kohout 11', Bednář 25' 56', Bouška (Haniak - vlastní) 74'