Brankaři 135 (12%)
Realizační tým 447 (41%)
Celkový počet hlasů: 1103

FK Újezd nad Lesy 2:1 Partisan Prague F.C

Již podzimní zápas s anglickým soupeřem se nesl ve znamení planoucích emocí a tvrdé hry. Podobný průběh utkání jsme očekávali i v sobotní jarní odvetě. A zápas skutečně nakonec byl podobný našemu prvnímu střetnutí.
Úvod utkání nám vůbec nevyšel. Soupeř nasadil svoji tradiční tvrdou hru, ale zároveň měl daleko lepší pohyb. Vůbec se nám nedařila rozehrávka a soupeř z toho těžil.
Již ve 4. minutě přišla první vyložená šance zápasu. Bouška špatně rozehrál, Novotný promáchl odražený míč a útočník hostů šel sám na našeho brankáře. Naštěstí si míč navedl o trochu víc doprava a Pecho křižnou střelu výběhem fantasticky zlikvidoval.
V 6. minutě jsme poprvé zahrozili my. Grečl vybojoval míč na středu hřiště, středem i prošel, před vápnem rozdal do levé strany vápna na Kohouta, který míč před obráncem zasekl a našel na druhé straně vápna úplně volného Poláka, který z hranice šestnáctky tvrdě vypálil, ale bohužel jen orazítkoval břevno.
Hosté byli v prvních minutách nebezpečnější, ale jejich akce končili před šestnáctko vinou ofsajdů a dobré hry naší obrany, která se sice v první polovině poločasu nedařilo zachytávat náběhy hostujícího útočníka za obranu, ale s každou další minutou se hra naší obranné řady zlepšovala.
V polovině poločasu jsme zahrozili sérií standartních situací. Nejprve po faulu na Poláka přišel dobrý centr na zadní tyč, který byl těsně před našimi hlavami odvrácen. Poté rozehrával Bouška svou levačkou dva rohy z pravé strany. Oba dva rohy byly dobře a tvrdě kopnuté, ale první byl zablokovaný na přední tyči a na druhý jen těsně nedosáhl hlavou na zadní tyči Grečl.
Ve 24. minutě přišel první významný moment utkání. Nedisciplinovanost a zákeřnost útočníka hostí znamenala druhou žlutou v utkání a předčasný odchod pod sprchy. Na soupeři však díky své tvrdé nátlakové hře nebylo do konce poločasu poznat, že by hrál o deseti.
Hra se hodně kouskovala. Značné množství faulů a nepřesností v rozehrávce znamenaly časté přerušení hry. Nedokázali jsme se dostat do tempa a herní pohody.
Ve 31. minutě Moudrý dobře centroval z levé strany, brankář jen těsně vyrazil vysoký míč. Na vápně se dostal k dorážce Šimek, ale míč poslal vysoko nad bránu.
O deset minut později byl ve výrazné šanci Kohout. Trochu delší míč za obranu sice doběhl, ale před vybíhajícím brankářem nedokázal míč špičkou usměrnit do brány, přestože se mu povedlo brankáře přehodit.
Ve 42. minutě jsme se na chvíli usadili před vápnem soupeře. Několikrát se míč vyměnil z leva doprava, ale byla z toho nakonec jen Borovičkova nepříliš připravená střela vysoko přes ochrannou síť.
Vzápětí jsme si ale vypracovali snad největší gólovou šanci zápasu vůbec. Ludva dobře prošel po levé straně a prudkým pasem po zemi našel na malém vápně úplně volného Borovičku, kterému stačilo jen usměrnit míč do sítě, ten však míč neuvěřitelně minul a jen ho protečoval na zadní tyč, kde dobíhající Polák z voleje bránu přestřelil.
Před poločasem ještě zahrozili z brejku hosté. Záložník Partisanu prošel po levé straně až na hranici vápna a jeho dobrá střela křížem naštěstí o kousek minula pravý horní roh branky.
Do poločasové přestávky jsme tak odcházeli za bezbrankového stavu a věděli jsme, že musíme zlepšit především rozehrávku, která nám po celý poločas vázla.
Druhý poločas sice začal opět našimi nepřesnostmi, přesto jsme mohli jít do vedení již ve 49. minutě. Kohout prostrčil pěkně za obranu na Borovičku, který tak šel do samostatného úniku. Před zakončením si sice zpomalil a zamířil, ale branku bohužel v této obrovské šanci netrefil.
Začátek druhé půle byl z naší strany ve znamení sympatické snahy hrát. V 54. minutě jsme zahráli roh na zpětnou přihrávku, Borovička poslal přízemní centr, který propadl až na zadní tyč ke Kohoutovi, ten si stahovačkou položil obránce, ale těsně před zakončením mu jiný hráč míč vypíchl.
O tři minuty později už jsme se však konečně mohli radovat. Kohout si potáhl míč středem, obě strany mu dobře roztáhli rozbíhající křídla a stopeři příliš dlouho couvali. Kohout se dostal až do vápna, kde si míč postrčil a tvrdou střelou kolem stopera uklidil míč k tyči – 1:0.
Běžela 63. minuta, když si soupeř nesmyslně řekl o další vyloučení. Střídající hráč, který již měl jednu žlutou kartu si ještě před opuštěním hřiště svlékl dres a rozhodčí nemohl jinak, než mu udělit druhou žlutou kartu a s tím i červenou. Střídání se tedy nekonalo a Partisan dohrával o devíti lidech.
V 65. minutě Šimek dobře centroval z pravé strany do vápna, kde byl nejvýše Kohout, ale hlavičkoval vedle. Hned o tři minuty později střílel tvrdě z dálky Grečl, Mruvčinský se dostal k dorážce, ale byl příliš blízko brnkáře, který vychytal i jeho střelu.
V 72. minutě prošel Mruvčinský individuálně z pravé strany, navedl si míč až do středu na vápno a zkusil levačkou překvapit brankáře, ale mířil vysoko nad.
Zbývalo posledních 15 minut do konce zápasu, když do Pecha při rozehrávce hosté vrazili, on špatně vyhodil míč, kterého se hráči Partisanu zmocnili, poslali před bránu a bylo vyrovnáno – 1:1.
Vyrovnávací branka soupeře velmi výrazně povzbudila. I v devíti lidech hráli agresivně a chtěli zápas ještě otočit. Přestože jsme měli převahu dvou mužů, trochu zbytečně jsme hráli ustrašeně dozadu a netlačili se víc do útoku.
Nervozita stoupala, protože remíza s takto oslabeným soupeřem, který dokázal vyrovnat, by byla stejná jako prohra. Bohužel se nám nedařilo dostat se do nějakého souvislého tlaku a k ohrožení branky.
Výrazná šance přišla až v 86. minutě. Borovička zleva dobře vystřelil, jeho pokus brankář vyrazil, ale na zadní tyči dorážel Bednář, měl to však až příliš z úhlu a jeho střelu tak brankář dokázal nohou vytěsnit.
Nakonec jsme však početné domácí publikum nezklamali. V poslední minutě zápasu centroval z pravé strany Sochovič, centr byl sice odvrácen, ale jen na vápno k Borovičkovi, který se nerozmýšlel a rovnou ze vzduchu míč napálil do brány – 2:1.
Čest byla uhájena, blamáž odvrácena. V utkání se nám sice příliš nedařilo, často jsme chybovali, ale nakonec jsme, i proti oslabenému soupeři, vítězství se štěstím vydřeli a stále si tak držíme jarní neporazitelnost.