FK Újezd nad Lesy

Přeskočit navigaci
FANSHOP
TÝMY

Naše týmy


Fotbalový klub Újezd nad Lesy
Čentická 1470

190 16 Praha 21 - Újezd nad Lesy

Sekretář klubu: Zeman Tomáš
Tel: 603 101 900
              
Pro další kontakty využijte v hlavním menu Kontakty...

       

Informace o klubu + kontakty, hrané soutěže a rozpis všech zápasů naleznete  zde.

Mapu hřiště Čentická naleznete zde.

Mapu hřiště Pilovská naleznete zde.

 

Na jakém postu je náš A-tým mužů nejsilnější?
Brankaři 130 (12%)
Obránci 65 (6%)
Záložníci 94 (9%)
Útočníci 362 (33%)
Realizační tým 444 (41%)
Celkový počet hlasů: 1095

Komentáře ze zápasů

Neděle 14.4.2019

 
čtvrtý zápas jsme připravili doma, pro hosty z Libuše. Očekávala se výrazná převaha našich, i přes stále trvající omluvenky Adama Vanouška a nově přibyvší od Matouše Kůly a Honzy Hořáka.

 
Prvních 14 minut se v podstatě nic nedělo (tedy kromě ofsajdového gólu Jirky Levrince). Usadili jsme se na polovině soupeře a poctivě mu odebírali balony a dobývali branku.

 
První úspěšný pokus zaznamenal Šimon Fajkus, který se ve vápně nejlépe zorientoval a střela, kterou vyslal, skončila v síti.

 
Deset minut jsme si přihrávali (stále na polovině soupeře) a přišel další gól - z kopačky Jirky Levrince (tentokrát ne z ofsajdu). Svitla tedy mírná naděje, že Jirka doma večeři dostane.
Dvě minuty nato trefil volný prostor v brance Patrik Meloun, po průniku „kuželovým způsobem ve stylu pojď sem, kam jdeš?“. Tím jsme uzavřeli první polovinu za stavu 3:0 pro nás.


Na začátku druhého poločasu jsme si zase dali desetiminutovku, kterou završil gólem, z branky střídající, Kuba Roman (po nedorozumění s dresy ho má napsanej Jonáš).

 
Uběhlo dalších 15 minut, ve kterých se střelecky prosadil opět Patrik Meloun, který se nám pokusil dokázat, že by na zápas asi mohl stačit sám. Mezitím stihl ještě, o večeři hrající, Jirka Levrinc spálit fajnovou tutovku, takže to vypadalo, že nebude ani studená mísa.

 
Jirka to ale nevzdal, zabral a byly z toho dva individuální průniky zakončené gólově – to byla 69. minuta. Z brány se ozval Jonáš, že bychom mohli dát ještě gól. Žádost byla přijata Vítkem Vlkem, který stihl ještě v 70. minutě zakončit a pečetit tak celkový výsledek na 8:0 pro nás.

 
Celkově to byl fajn fotbal se spoustou pěkných kombinací, centrů a v neposlední řadě také individuálních průniků.


STŘÍPKY Z UTKÁNÍ: Jirka má hattrick a k večeři zajištěnou minimálně studenou mísu, Kryštof zase fauloval, Vilda kope přísný rohy, Kuba Roman byl v ofsajdu (rozhodčí to viděl).

LK 

________________________________________________

Sobota 6.4.2019

 
Ke třetímu zápasu jsme nastoupili na hřiště Kunratic s jasným úkolem, zůstat na vítězné vlně. Sestavu jsme dovezli oslabenou o Adama Vanouška, Honzu Hořáka, Vítka Vlka a Patrika Tupého. Zpět do hry se po nemoci zase vrátil Kuba Roman. Každopádně na střídání byli připraveni pouze tři hráči.

 
V první polovině sezóny jsme Kunratice dost jednoznačně přehráli 7:1 a tak jsme tak nějak očekávali, že si zápas v poklidu „pohlídáme“. Nastala však opačná situace – Kunratice hráli disciplinovaně, do větších šancí nás nepouštěli, naopak sami měli několikrát ke gólu velmi blízko.

 
Ve 22. minutě ale přišla naše standardní situace, které se zhostil Patrik Meloun a nekompromisně „zeď nezeď“ trefil pod břevno. Vedli jsme 1:0.

 
Dál se hrál fyzicky náročný fotbal, zvonily nám břevna, ale jednobrankový náskok jsme stále drželi. Ve 30. minutě si pro centr z pravé strany došel Martin Tošner a kolenem uklidil do sítě na 2:0. Radost z dvoubrankového náskoku nám v příštích osmi minutách pokazil domácí nejlepší hráč Patrik Fíla, který ve 32. minutě snižoval na 1:2 a o dalších 6 minut později srovnal na 2:2 – to byla už 38. minuta.

 
Druhý poločas jsme tedy začínali „od začátku“. Řekl bych ale, že jsme ještě přidali, běhali víc a zpřesnili přihrávky. Bylo vidět, že kluci chtějí vyhrát. Ve 44. minutě se ke střele dostal Kryštof Kulhavý a trefil. Zase jsme vedli…

 
Do konce vypjatého zápasu zbývalo asi 25 minut a nutno říct, že musely hodně bolet. Některé souboje ze strany soupeře byly totiž hodně za hranicí...

 
V poslední minutě utekl zase Kryštof Kulhavý po pravém křídle a s vypětím všech sil se mu podařilo, mezi třemi bránícími hráči, odcentrovat do vápna, kde zase připravený Martin Tošner pojistil konečný výsledek na 4:2 pro nás.

 
STŘÍPKY Z UTKÁNÍ: Kunratice mají málo balonů; Martin Tošner ví kam se postavit, aby dal gól ; krásný bojovný výkon, za který všem hráčům patří velké DÍKY!


LK
________________________________________________

Neděle 31.3.2019

 
Ke druhému zápasu jsme pozvali Pragovku, která po polovině sezóny obývá předposlední místo tabulky - „papírově“ jsme tedy měli navrch. Zápas se podle toho ale moc neodvíjel. Góly jsme sice dávali, avšak fotbal moc hezky nevypadal, srovnám-li ho se zápasem v Uhříněvsi. Mohlo to být i tím, že jsme dali dva rychlé góly v prvních osmi minutách, o které se postaral aktivní Vilda a během dalších pár minut přidal ještě jeden Patrik Meloun. Při vedení 3:0, po deseti minutách, se pak snadno ztratí motivace…

 
Náš výkon by se dal asi přirovnat k lehce ospalému rybářovu ránu nad mlžnou řekou. S pocitem gólové rezervy jsme více méně akceptovali soupeřovo tempo (neplést s Tempo) a nic pořádně nevytvořili, přestože jsme se pohybovali spíše na soupeřově půlce.

 
Navzdory unavenému výkonu přidal v 17. minutě další gól Honza Hořák čímž gólově uzavřel první poločas s výsledkem 4:0 pro nás.

 
Druhý poločas pokračoval až do 54. minuty v podstatě stejně – prostě to nemělo jiskru.
Ale abych zas jen nekritizoval – ve zmíněné 54. minutě se zablýsklo na lepší časy. Max krásnou střelou z otočky, na hranici vápna, zvýšil náskok na 5:0. Pak už to bylo lepší, „koukatelnější“. Víc jsme kontrolovali hru, zpřesnili přihrávky a Patrik Meloun přidal další dva góly.

 
Konečný výsledek je tedy 7:0 pro nás.

 
STŘÍPKY Z UTKÁNÍ: Šimon nedostal gól, rozhodčí „laik“ byl přísnej, Vilda má skoro hattrick, Patrik Meloun má zas hattrick, Pragovce se u nás nelíbí

LK 

________________________________________________

Neděle 24.3.2019

Druhou polovinu sezóny jsme otevřeli večerním zápasem proti SK Čechie Uhříněves, na soupeřově umělce.

Zimní přípravu jsme nepodcenili – ať už počtem zimních zápasů nebo „přísnými“ pátky, po kterých i ti nejodolnější pocítili některé své nevyužité svalstvo.
Takže očekávání příznivého výsledku bylo vpravdě velké.

Myslím že i ten gólový hlad nechyběl, což nám předvedl Patrik Meloun, který si v prvních 30-ti minutách „ukousl“ tři pro sebe. Soupeř se ozval obratem a korigoval na 1:3.
Pak tady, kolem 40-té minuty, vidím vlastní gól domácích (našeho střelce ještě dopíšu). Následuje „rychlík“ Max na 1:5 a „míchač“ Jony na 1:6. Pak zase trefil soupeř po naší chybě, tedy tu máme 2:5.
Následuje s chutí hrající Vilda, který vybojoval a následně i zakončil na 2:6, pěkná akce. Pak přišla Adámkova chvíle – padlo to tam na 2:7. Vzápětí, asi po minutě, Uhříněves snižuje na 3:7.

Hrálo se povětšinou směrem k soupeřově brance, i když nutno přiznat, že i přes náš relativně velký náskok, nám pár věcí úplně nevyšlo, tak aspoň máme na čem zapracovat.

A to ještě není všechno – další gólový příděl přidali Denis Král, znovu Jony a na závěr z velmi pěkné akce, kterou založil Patrik Tupý, z voleje „profesor“ Vítek.
Za mě pěkný kombinační fotbal, doplněný o mnoho pěkných individuálních výkonů.

Myslím, že konečný výsledek 3:11 v náš prospěch si kluci zaslouží a diváci ocení.

STŘÍPKY Z UTKÁNÍ: Max jezdí jak „motorová myš“, Kryštof fauluje , Jony „míchá“, Šimon dobře chytá, Denis je zraněnej (z minulého zápasu), Jirka nedostal večeři, protože nedal gól , Vilda si dovoluje, Patrik Meloun má hattrick.
 

LK