Havel - Mora, Andras, Krejčí, Kuchař, Jáchym, Němeček, Zeman, Scherks, Chumlen, Mareš - střídal Jirsa

Branky: Chumlen 4, Mora, Kuchař, Mareš

Komentář:

První mistrovský zápas po dlouhé pauze jsme sehráli doma proti družstvu PROPOM.

A pauza byla na výkonu znát, spousta nepřesností a zbytečných pasů, které soupeř v pohodě sbíral. Hráli jsme zbytečně složitě, nicméně nějaké šance jsme si postupem času i tak vypracovali. Paradoxně jsme první gól dali asi v 5.minutě, když Fanda trefil spoza vápna a za dalších 5 minut proměnil nadvakrát samostatný únik. To nás asi ukolébalo, do hry se dostal soupeř hrající o 10 a spoléhající zejména na brejky. Z jednoho to nejdříve vypadalo na penaltu, kterou soupeř ale sportovně odmítl, že se nejednalo o faul. Do konce půle jsme nakonec přidali ještě jednu branku, když se vepředu zapomněl Martin a po Fandově pasu se po dlouhé době trefil za SG - blahopřejeme. Byl to další z pěkných dárků pro Martina toho dne.

Začátek druhé půle byl z mého pohledu hrozný. Složitost naší hry nabrala na obrátkách a když už jsme se dostali do šance, tak jsme ji zahodili. A tak soupeř hrající v klidu na brejky najednou snížil z penalty a za 5 minut to už bylo 3:2. Trochu jsme znervózněli ale naštěstí i zapnuli směrem dopředu a během 10-ti minut vstřelili 3 branky a pak už se jen dohrávalo.

Na začátek dost neurovnaný výkon, se zbytečně složitou a neproduktivní kombinací, navíc proti nekompletnímu soupeři jsme nakonec zvládli. Příští týden nás čeká výlet do Třebáně, tak snad navážeme na výkon z konce druhé půle.

2.kolo 7.9.2020

Ostrovan ZT - SG Újezd 5:5 (2:1)

Havel - Mora, Šneider, Krejčí, Mareček, Jáchym, Jašek, Zeman, Scherks, Chumlen, Němeček

Branky: Chumlen 2, Jáchym, Scherks, Němeček

Komentář:

Tradiční výlet k Berounce k nevyzpytatelnému soupeři nás čekal ve druhém kole.

Krásné počasí, ale bohužel na výlet za fotbalem to vylákalo pouze 11 našich hráčů, takže jsme hráli bez střídání. Úvod jsme měli ale výborný, během 10-ti minut 3 loženky, ale ani jednu jsme neproměnili. Soupeř se oklepal, dorazili mu další posily a tak jsme z první vážnější akce inkasovali - 1:0. Soupeř ožil a my se měli co obracet. Ale podařilo se nám vyrovnat, když Fandův centr doklepnul Renda - 1:1. Bohužel do poločasu jsme ještě jednou zaspali v obraně a soupeř šel opět do vedení - 2:1.

Druhá půle byla jak na houpačce, výsledek se přeléval na obě strany a vyhrát mohla obě družstva. Takže to shrnu pouze telegraficky:

- 2:2 - Fanda Chumlen v podstatě hned z výkopu

- 2:3 - Fanda Chumlem proměnil samostatný nájezd

- 3:3 - Soupeř se nevzdává a vyrovnal

- Zéma za nerozhodného stavu nedal penaltu (mimochodem minule ji proměnil i Fanda Kuchař :-) - Zémo, s penaltama jsi skončil !!

- 4:3 - Klasické nedáš-dostaneš a soupeř opět na koni

- 5:3 - Domácím narostly křídla a s námi to vůbec nevypadá dobře

- 5:4 - Honza Jáchym trefuje zblízka centr, do konce chybí 7 minut

- 5:5 - Konečně se trefil Něma, i když z hodně krkolomné pozice - 2 minuty do konce

Bohužel jsme v zápase vyhořeli na neproměňování šancí a opět chvilkama složité hře. Někdy to prostě stačilo kopnout dopředu na Fandu. Ale pro nezaujatého diváka dobrý zápas. Příště hrajeme doma s Trobicem, tam už snsd hru vyladíme.