FC Háje Jižní Město B 0:4 FK Újezd nad Lesy

V 19. kole jsme hájili na hřišti Hájů Jižní Město "B" naši dosavadní jarní neporazitelnost. Háje se sice krčí na předposledním místě tabulky, ale nás čekala neoblíbená umělá tráva, takže jsme rozhodně nemínili soupeře podcenit.
Vstup do zápasu se nám povedl daleko lépe, než v minulém kole proti Partisanu. Byli jsme aktivní s míčem a dařily se nám pohledné kombinace, které nám spíš než soupeř brzdila rychlost umělky a často nám tak chyběl jeden krok ke slibné šanci.
Na nějakou výraznější akci jsme tak museli čekat až do 10. minuty, kdy se po autu u pravého rohu dostal k míči Foltman, probojoval se s míčem až k lajně u brány, ale zpětnou přihrávku před bránu přes obránce procedit nedokázal.
Domácí nebyli v zápase směrem dopředu příliš aktivní. Snažili se hrát především dlouhé míče na útočníky, ale každý takový nákop pohodlně sbírali naši dobře hrající stopeři. My jsme se naopak snažili přejít do útoku po lajnách a hledali jsme mezírky v obraně na průnikové přihrávky.
Taková přihrávka se podařila ve 12. minutě na levé straně, kde Kohout dostal pas za obranu, zatáhl do vápna a centroval před bránu. Míč však poslal o trochu víc nazpět, než potřebovali naši nabíhající hráči, ale domácí zblokovali pouze na roh, který jsme však vzápětí nevyužili.
V 17. minutě zahrával na levém rohu vápna trestný kop Bednář. Jeho dobře mířený prudký centr mezi malé vápno a penaltu si domácí jen těsně nesrazili do vlastní brány. Míč prosvištěl po nejistém zákroku obránce kolem levé tyče.
Hned o minutu později jsme se ale dočkali první gólové radosti. Kohout z pravé strany prošel horizontálně celým vápnem, poslal do levé strany na Bednáře, který z první našel před bránou nabíhajícího Borovičku a ten nekompromisní ranou z malého vápna otevřel skóre – 0:1.
Rychlost umělky nám v některých situacích dělala problémy. Byli jsme však daleko více ve hře, dařil se nám rychlý přechod do útoku a naše obrana rozbíjela útoky domácích ještě daleko před šestnáctkou.
Ve 37. minutě podseknul míč za obranu z trestňáku Novotný, centr si našel Kohout, ale hlavou mířil jen vedle brány. O dvě minuty později z podobného místa vypálil z dalšího trestňáku Cikhart, jehož ráně po zemi kolem zdi chybělo jen pár čísel, aby se vešla do sítě.
Před poločasem ještě zahrozil sváteční střelec Zeman. Na středu si navedl míč a z dobrých pětadvaceti metrů vyzkoušel levačkou pozornost brankáře. Dobrou, prudkou ránu, která však mezi tyče nemířila, brankář pro jistotu skokem vyrazil na roh.
Druhý poločas pak byl ve znamení naší jasné převahy, efektivnosti v zakončení, ale zároveň i pálení šancí. Odpor soupeře se začal lámat hned ve 49. minutě. Bednář dobře zatlačil na rozehrávku brankáře Hájů, ten si troufl na kličku, ale pak mu příliš dlouho trvalo rozehrát, o balon přišel a Cikhart z dálky bez rozpaků trefil technickou střelou prázdnou branku – 0:2.
V 53. minutě to již mohlo být o tři branky, to když Ludva našel dlouhým autem ve vápně Kohouta, který u lajny předvedl efektivní oblouček přes hlavu před bránu, kde Foltman vyskočil i výš než brankář, ale hlavou branku nakonec přestřelil.
Ale hned o dvě minuty později jsme mohli třetí branku oslavit. Jelen našel excelentním dlouhým centrem Kohouta nabíhajícího přesně mezi obránce, náš útočník si míč jen potáhl na vápně a prudce zakončil kolem vybíhajícího brankáře – 0:3.
Dnes skvěle hrající Bednář si v 64. minutě vystřihl sólo akci středem, kdy obešel hned několik domácích hráčů, ale vyběhnutého brankáře překonat nedokázal. Po něm ještě dorážel vyražený míč Kohout, ale jeho střela zamířila opravdu velmi vysoko nad branku.
V 70. minutě poprvé přímo ohrozili naši branku Háje. Po rohu byl nejvýše ve vzduchu Novák, který v Újezdě strávil jednu sezónu, ale Pecho byl pozorný a Novákovu hlavičku nepustil za svá záda.
Závěrečné minuty zápasu byly již plně v naší režii a bez zbytečných emocí. Soupeř už zápas spíše dohrával a na hřiště se tak podívali i zcela sváteční hráči, kterým kouká z palec z kopaček.
V 82. minutě po několikátém úniku završil dnešní skóre Foltman, který si gól po řadě nevyužitých příležitostí zasloužil – 0:4.
V úplném závěru se ještě mohl blýsknout gólem mladý útočník Kny, ale Kohoutův centr, který přeletěl i brankáře, poslal rybičkou nad břevno prakticky z brankové čáry a to se vidí málokdy.
Zápas s Háji jsme tak dovedli k pohodlnému vítězství. V první půli naše akce trochu brzdila umělá tráva a soupeř byl v soubojích důrazný, ale ve druhém dějství jsme hráli to, co jsme potřebovali a přidali jsme k povedeným akcím i gólové radosti a zaslouženě si odvážíme již čtvrtou výhru v řadě. Na jaře jsme body dosud neztratili, kéž by nám to vydrželo co nejdéle.