Záložníci 94 (8%)
Realizační tým 448 (41%)
Celkový počet hlasů: 1106

Memoriál bratří Kasperů FC Lobkovice

Ve středu 8.5.2019 se konal sedmý ročník turnaje mladších žáků, kterého jsme se poprvé zúčastnili i my. Turnaj  navštívily následující týmy: Tišice, Kralupy 1901, Obříství, Veltrusy, Neratovice, Nelahozeves, Lobkovice, Kolovraty, Nehvizdy.

Hrálo se 1x 20 minut na dvě skupiny a postup do finále měly zajištěny dva nejlepší celky z každé skupiny. Hřiště bylo postaveno na celou půlku – postranní čáru tedy tvořila čára branková (vč. překážky v podobě brankové konstrukce). Hřiště tedy bylo poněkud širší, než jsme zvyklí.

V naší skupině jsme postupně narazili na Tišice, Veltrusy, Kralupy 1901 a Obříství. Pro nás týmy vcelku neznámé.

Tišice: těžký soupeř s několika skvěle hrajícími individualitami (vč. vyhlášeného nejlepšího hráče soutěže). Věděli jsme, že první zápas je důležitý, takže k tomu tak i kluci přistoupili. Utkání bylo plné střetů a hrálo se svižně. Na naší straně jsme viděli i žlutou kartu (naštěstí jen za „kecy“), takže jsme byli na dvě minuty oslabeni. Zápas se nám ale podařilo vyhrát 1:0.

Veltrusy: tak tady mělo být všechno jasné, 17 minut tlaku na soupeřově půlce vyústilo k jednomu brejku soupeře, ze kterého jsme dostali smolný gól. Do konce zápasu se nám vyrovnat nepodařilo a prohráli jsme 0:1.

Kralupy 1901: vyrovnaný soupeř, kterého jsme však přehráli a nedovolili mu skórovat. Konečný výsledek byl 2:0 pro nás.

Obříství: jsme jednoznačně přehráli a gólově si pochutnali s konečným výsledkem 6:0 pro nás.

Na konečnou pozici v tabulce jsme čekali do posledního zápasu, který nás měl ponechat na druhém, či posunout na první místo. Tišice v něm přehráli Veltrusy a my jsme tím pádem v tabulce skončili první.

V souboji o finále jsme se potkali se Sokolem Kolovraty, kterému jsme měli co vracet ze zimní ligy. Při zpětném pohledu na všechna odehraná utkání to byl zřejmě nejtěžší soupeř, se kterým jsme měli nejvíce práce. K naší radosti jsme ale byli o chloupek lepší a nakonec vyhráli 2:0.

Ve finále jsme narazili na nejlepší celek druhé skupiny – Neratovice, které ve své skupině nadělovali i dvojciferné výsledky. Očekávali jsme tedy tuhý boj a nestyděli bychom se ani za prohru…

Co se ale nestalo, naši kluci byli tak nabuzení, že si Neratovice v podstatě nekoply. Sevřeli jsme je na jejich polovině a v desáté minutě už jsme vedli 2:0. V závěru ještě přibyla pojistka v podobě třetího gólu.

TURNAJ JSME TEDY VYHRÁLI!!!

Střípky a shrnutí: bojovný výkon, skvělé centry od obou křídel, nejlepší obrana v turnaji, inkasovaný pouze 1 gól, všichni si šáhli až „na dno“, individuální ceny v mezi-soutěžích: Jirka Levrinc ve sprintu (2. místo) a Honza Hořák v přesnosti střely na dálku (2. místo).

Obrovská pochvala tedy patří všem hráčům za skvělé výkony, týmový přístup a zápasové nasazení.