Muži B: Partisan Prague F.C. - FK Újezd nad Lesy B 2:5 (1:1)

Sobota 24. srpna 2019 od 15:00 hodin (Běchovice T.)

Partisan Prague F.C. - FK Újezd nad Lesy "B" 2:5 (1:1)

sestava FK Újezd nad Lesy "B":
Pecho - Foltman, Cikhart, Sochovič (K), Borovička, Polák (87´Heteš), Grečl, Bednář, Hlubuček (75´Mruvčinský), Kuč (90´Zeman), Vít

připraven na střídání: Podlipný

branky: 5´ a 88´Vít, 53´Polák, 78´Grečl, 90´Borovička - 31´ a 56´Garner

Po dvou vítězstvích v úvodu nové sezóny jsme k zápasu třetího kola vyjeli do sousedních Běchovic, kde nyní svá utkání hraje Partisan Prague. Tým složený převážně z Britů měl na svém kontě taktéž dvě vítězství, takže se dal očekávat především tvrdý boj o tři body, jak je u tohoto mužstva zvykem.

Zápasy s Partisanem bývají velmi emotivní a zatím pokaždé silně vyhrocené v závěru utkání. Chtěli jsme proto rychle vstřelit branky a utkání v klidu kontrolovat, abychom se vyhnuli případným karetním trestům z roztržek způsobených emocemi.

Úvod zápasu nám vyšel náramně. Soupeř se ani nestačil rozkoukat a my jsme šli do vedení. Rohový kop zahrál Bednář skvěle na zadní tyč, kde se do hlavičky ideálně položil Vít a otevřel skóre – 0:1.

Následné minuty jsme na hřišti dominovali a domácí, kteří většinu prvního poločasu jen nakopávali míče dopředu, jsme jen sporadicky pouštěli na vlastní polovinu. Přesto však Partisan hrál s poměrně dobře zformovanou obranou, takže se nám nedařilo kombinovat do vyložených šancí. Za to jsme však hrozili z nebezpečných střel ze střední vzdálenosti. Nebezpečnou ránu vyslal Cikhart, který byl při chuti po minulém zápase, kdy vstřelil dvě branky, jeho pěknou střelu však brankář vyrazil. Několikrát se ke střele zpoza vápna dostal Vít, ale střelám vždy pár centimetrů chybělo a na první gól tak nenavázal.

V prvním poločase jsme měli jednoznačně navrch, udělali jsme prakticky jen jednu velkou chybu a soupeř ji bohužel okamžitě potrestal. Po přímém kopu z pravé strany, který však byl excelentně kopnutý, jsme nechali na hranici malého vápna naběhnout úplně volného hráče domácích, který se zblízka nemýlil a propálil Pecha – 1:1.

Šancí na znovunabytí vedení jsme měli celou řadu, tu nejnebezpečnější nabídla až poslední minuta první půle. Polák nacentroval na Hlubučka, který se prosmýkl z levé strany kolem obránců až do vápna, kde dával míč pod sebe na Víta, ten si míč na hranici vápna potáhl na pravačku, ale následná střela skončila jen těsně vedle pravé tyče.
Do druhé půle jsme vstoupili opět skvěle. Polák si naběhl na Borovičkův kvalitní centr z levé strany a ve výskoku zakončoval nohou za záda brankáře domácích - 1:2. Od té chvíle se však druhý poločas zdál jako úplně jiný zápas. Partisan hodně přitvrdil a rozhodčí přestal zvládat řídit utkání. Sérií několika přinejmenším velmi podivných rozhodnutí nás vyvedl z tempa a nás to stálo soustředění a vzápětí i vedení. Po vyloženém faulu na Borovičku rozhodčí nechal ve hře pokračovat a soupeř z té samé akce vyrovnal.

Následující část zápasu byla enormně vyhrocená, ale především na stranu rozhodčích. Partisan předváděl tvrdou hru, ale nepředváděl pro něj typické nesportovní provokace. Rozhodčí utkání absolutně nezvládli.

Uklidnění přišlo až v 78.minutě. Polák z pravé strany dobře nacentroval do vápna, kde si míč zpracoval Grečl, potáhl si ho ještě podél obránce a pak vyslal křižnou bombu na zadní tyč – 2:3. Byl to takový gól navzdory příkoří, kterému nás vystavil sudí, a proto byl dvakrát tak cenný.

Partisan poté otevřel hru a tlačil se za vyrovnáním, tím se nám však otevřel obrovský prostor především ve středu hřiště, kde se nám dařilo zastavovat útoky a přecházet rovnou do protiútoku. Do jednoho takového brejku unikli Vít s Kučem. Kuč byl zastaven, ale stihl předat míč Vítovi, který si potáhl na vápno, ale bohužel trefil pouze tyč.

O pár minut na to, už jsme se však mohli radovat z definitivní branky úlevy. Vít zachytil rozehrávku mezi stopery a nekompromisně zvýšil na - 2:4.

V poslední minutě zápasu si pak dal ještě zasloužený gól Borovička. Za půlící čárou jsme zastavili útok domácích, k míči se dostal Borovička. Na půlící čáře si obhodil obránce a mazal přes celou polovinu v samostatném úniku. Nezakončil sice extra s přehledem, ale branku neminul – 2:5.

Na dnešní tři body jsme se nadřeli. Kdybychom především v první půli proměnili více šancí, nemuselo by se to vinou špatných sudích proměnit ve druhé půli v takovou kovbojku. Ukázali jsme však sílu a zasloužené vybojované tři body míří k nám do tabulky.

Daniel Podlipný