Muži B: SK Hostivař B - FK Újezd nad Lesy B 2:3 (0:2)

Sobota 7. září 2019 od 10:30 hodin (Hostivař T.)

SK Hostivař "B" - FK Újezd nad Lesy "B" 2:3 (0:2)

sestava FK Újezd nad Lesy "B":
Pecho - Šimek, Novotný, Sochovič (K), Moudrý, Borovička, Polák (68´Heteš), Grečl, Cikhart, Bednář (88´Podlipný), Mruvčinský (46´Foltman)

připraven na střídání: Kapek

branky: 11´Cikhart, 14´Borovička a 50´ Bednář - 46´Kučera a 90´ PK Pečenka

První čtyři kola zvládlo béčko bez ztráty bodu a spolu s TJ Kyje B jsme se dělili o první místo. Do pátého kola jsme tedy na hřišti předposledního Hostivaře B vstupovali v roli papírového favorita.

Úvodní minuty ukázali nasazení, s jakým do zápasu obě mužstva vstoupila. Prvních deset minut se hrálo prakticky bez přerušení nahoru dolu. Nejprve jsme zahrozili po rohu nakrátko, kdy Bednář vyzval krátkým rohem ke střele Novotného, jehož levačka se stočila jen těsně kolem levého horního rohu. Pak však přišly dvě obrovské příležitosti domácích. Nejprve nepřehledný závar před naší brankou, kdy jsme jen se štěstím dokázali zblokovat několik zakončení z bezprostřední blízkosti a v 11.minutě přišla největší šance, když Novotnému nevyšla klička a útočník Hostivaře se tak zjevil s míčem těsně před brankářem Pechem, který však šanci vyrazil a následná dorážka z druhé vlny mířila naštěstí vedle.

Že při nás stálo fotbalové štěstí jsme dokázali hned o minutu později, co jsme přežili tyto veliké šance. Po pěkné souhře sérií narážeček uprostřed hřiště se k míči dostal Cikhart, míč si ve vzdálenosti pětadvaceti metrů připravil na pravačku a vypálil. Nebyla to sice nejpovedenější rána, ale míč dostal rotaci od šajtle, stočil se přesně k tyči, těsně před brankářem pak ještě skočil a překvapený strážce domácí svatyně již nestačil reagovat – 0:1.

Hned o dvě minuty později jsme v krátkém sledu udeřili podruhé. Bednář se dostal k míči na pravé straně, kde se mu otevřel až příliš velký prostor. Náš záložník potáhl míč po lajně a našel křižným prudkým míčem za obranou domácích rozeběhnutého Borovičku, který levačkou v těžké pozici prostřelil brankáře – 0:2.

Bednář s Borovičkou si spolupráci zopakovali hned o další dvě minuty později. Tentokrát Bednář prostrčil míč mezi obránci na naše rychlonohé křídlo, ale Borovička v křižném úniku na branku zařízení netrefil.

Soupeř i přes dvě obdržené branky s námi držel krok a nebyl v zápase horším týmem. Útoky se střídaly na obou stranách. Naši obránci se však vyvarovali chyb a tak útoky domácích končily převážně střelami zpoza vápna, se kterými si Pecho vždy v klidu poradil.

S blížícím se poločasem jsme začínali čím dál více chybovat. Ztráceli jsme jednoduše balóny nepřesnými přihrávkami a zbytečnými kličkami, což trošku sráželo náš jinak skvělý výkon z první půle.

V závěru poločasu jsme vyloženě odmítli jít do tříbrankového vedení. Nejprve Polák z pravé strany našel centrem na zadní tyči Borovičku, který si obtížný centr zpracoval na prsa a pálil rovnou z voleje ze vzduchu, míč však brankář konečky prstů vytáhl na rohový kop.

Poté však v poslední minutě první půle přišla ta doposud největší šance. Borovička vyčkal na vlastní polovině s náběhem a vyrazil v pravou chvíli, kdy Mruvčinský poslal jemnou přihrávku přesně za obránce. Borovička šel úplně sám na brankáře, ale ten ho bohužel ve stoprocentní šanci vychytal.

Vstup do druhého poločasu by vydal na román. Hrát v klidu a hlavně si nenechat dát gól, bylo heslo pro druhý poločas.

Samozřejmě hned po rozehrání šel vysoký míč do našeho vápna, kde balón neznámo jak propadl úplně mezi všemi hráči a domácí křižnou střelou snížili – 1:2.

Aby toho nebylo málo, tak jen o minutu později Polák fauloval ve vápně a byla nařízena penalta proti naší brance. Vyrovnání během dvou minut by byla opravdu velmi studená sprcha. V tuto chvíli jsme však sáhli do rezerv fotbalového štěstí podruhé. Kapitán domácích penaltou minul branku a hned pověstné nedáš – dostaneš, zafungovalo okamžitě.

Hned z rozehrávky dlouhý míč prodloužil Polák ideálně do lajny na Bednáře, který utekl všem obráncům a šel sám na brankáře. Ve vápně si dovolil oblíbenou kličku doprava a přes obránce, který míč tečoval, procedil míč do prázdné brány – 1:3.

Druhá půle se nesla spíše ve znamení boje ve středu hřiště. Soupeř neskládal zbraně a my jsme mu situaci kolikrát ulehčovali nepřesnou rozehrávkou. Největší šance však přišly až ve druhé polovině druhého poločasu.

Nejprve v 73.minutě soupeř prošel po levé straně a po zpětné přihrávce vypálil hráč domácích takovou ránu, že Pecho ani nestačil reagovat, naštěstí rána jen rozezvonila levou tyčku naší branky. O pět minut později jsme my měli dvě vyložené šance na definitní rozhodnutí zápasu. Bednář znovu utekl obraně, tentokrát z levé strany, ale v tomto případě brankáře neprostřelil, míč se však odrazil příhodně pro Heteše, který dobíhal z druhé vlny, ale ani on dorážkou nepropálil hradbu těl před sebou, míč se znovu odrazil a do třetice zkoušel ještě z dálky Grečl, ale ani on neuspěl.

Závěr utkání se nám nepodařilo dohrát v klidu. Rozhodčí minutu před koncem pískl nepochopitelnou penaltu proti nám a tentokráte se již domácí nemýlili – 2:3.

Nastavené minuty znamenaly ještě poslední nápor domácích, kteří šli tvrdě za vyrovnáním, ten jsme však již ustáli a vyválčili plný počet bodů. I po pátém kole zůstáváme neporaženi a s plným bodovým ziskem.

Daniel Podlipný