Muži B: FK Union Strašnice - FK Újezd nad Lesy B 3:1 (2:0)

Sobota 21. září 2019 od 10:45 hodin (Strašnice T.)

FK Union Strašnice - FK Újezd nad Lesy "B" 3:1 (2:0)

sestava FK Újezd nad Lesy "B":
Golka - Hovorka, Sochovič (K), Moudrý (88´Podlipný), Borovička, Polák L. (52´Hlubuček), Foltman, Cikhart (36´Zeman), Bednář, Fišer (68´Heteš), Mruvčinský

branky: 24´, 45´ a 79´ Filo - 56´ Bednář

Po nepovedeném výkonu v minulém kole jsme vyjeli na hřiště Unionu Strašnice, abychom zapomněli na poslední zápas a vrátili se k dobrým výkonům z prvních kol. Absence brankáře Pecha, který supluje v „A“ mužstvu, nás však trápila i v šestém soutěžním kole.

Strašnice vstoupily do zápasu o trochu lépe než my a hned ve 4. minutě měli příležitost při standartní situaci v dobré pozici z pravé strany. Zahrávaný centr našel na zadní tyči volného hráče domácích, který však naštěstí hlavičkoval vedle.

Oproti minulému zápasu jsme přistoupili k utkání s daleko větší chutí a nasazením. Ihned po rozehrání předchozího trestňáku soupeřem jsme tak vyrazili do rychlého protiútoku. Na míč za obranu si na pravé straně naběhl Mruvčinský a prudkým míčem vyzval početnou dobíhající vlnu našich dresů ke skórování, ale míč byl o malinký kousek příliš dlouhý.

V 17.minutě jsme nechali příliš mnoho prostoru na levé straně, kam přišel míč z druhé strany, ale hráč Strašnic si netroufl proti dobíhající obraně a zkusil tak technickou střelu z dálky na zadní tyč, bránu však netrefil.

O pět minut později jsme se dostali ke stoprocentní šanci ke skórování. Fišer s Lukášem Polákem dobře přečetli situaci a řítili se ve dvou na jediného obránce. Fišer si dobře počkal na pohyb obránce a ideální přihrávkou poslal Poláka do samostatného úniku. Náš útočník však situaci nevyřešil dobře, pouze trefil vyběhnutého brankáře, od něhož se míč odrazil do vzduchu, brankář sice stále ležel, ale Polák už musel absolvovat vzdušný souboj s dobíhajícím obráncem, který sice vyhrál, ale zakončení skončilo pouze na tyči.
Vzápětí po rohu však Bednář centroval na přední tyč, kde se k zakončení dostal Fišer, ale gólman jeho obtížné zakončení vychytal.

Aby toho nebylo málo, tak soupeř okamžitě vyrazil do protiútoku. V záloze nás přečíslil, dobře roztáhl hru na celou šířku, čímž se znovu uvolnil prostor na levé straně, kam přišel centr z pravé strany a hráč domácích tentokrát svou střelu z rohu vápna umístil přesně za pravou tyč, kam Golka nedosáhl – 1:0.

Šancí nebylo v zápase mnoho, oba týmy hrály důrazně ve středu hřiště a gólové příležitosti přicházely jen sporadicky. Oproti minulému zápasu jsme hráli dobrý fotbal, kterému chybělo místy i trochu štěstí, aby z toho byla dobrá šance.

Naše obrana se také vyvarovala většiny chyb z minulého utkání, bohužel jeden slabý moment si nakonec vybrala také. V poslední minutě první půle naše obrana špatně vystoupila a mohl tak přijít míč do ulice, kterou Strašnice zužitkovaly v samostatném úniku bezezbytku – 2:0.

Ve druhém poločase naši hru oživil především příchod rychlého Hlubučka. Od prvních minut druhého poločasu jsme Strašnice přehrávali. Začali jsme vyhrávat drtivou většinu soubojů a díky viditelné herní převaze z nás sálala touha urvat ze zápasu alespoň bod.
Šanci na body vykřesal ve 12.minutě Bednář, který na přední tyči důrazem zužitkoval centr Borovičky z pravého rohu, který tam nejprve minutu motal domácí u rohového praporku. Byl to šťastný gól v souboji po odrazu, ale dobře reflektoval naši chuť a bojovnost.

Strašnice ve druhém poločase úplně herně odpadly. Prakticky jsme domácí nepustili na naši polovinu. Bohužel se nám však nedařilo zakončovat šance. Velkou příležitost měl v 60. minutě Mruvčinský, kdy jsme zachytili rozehrávku, Fišer poslal Mruvčinskému do běhu, ten zasekl míč obránci, navedl si na střed a octil se tak na vápně prakticky sám před brankářem, ale střela mu nevyšla vůbec dobře a gólman takovou polovičatou střelu lehce chytil.

O pět minut později byl v šanci znovu Mruvčinský. Prudký míč po zemi byl střílený spíš na brankáře, ale Mruvčinský tam šel dobře skluzem a podařilo se mu zakončit před padajícím brankářem domácích, který však míč ještě dokázal vyrazit, následně z otočky se pokoušel zakončit Hlubuček, ale levačkou mířil jen vedle.

V závěru utkání nás definitivně srazil smolný gól ze standartní situace, který vypadl z rukou Golkovi, nicméně takovou branku nemůžeme našemu patnáctiletému záskoku vyčítat.

Ve Strašnicích jsme prohráli druhé utkání v řadě, ale náš výkon byl o dvě stě procent lepší, než v minulém kole a především za druhý poločas, kdy jsme na hřišti jasně dominovali jsme si alespoň bod určitě zasloužili. V příštím kole v domácím derby s Klánovicemi snad konečně přerušíme nelichotivou bilanci posledních kol.

Daniel Podlipný