Muži B: FK Újezd nad Lesy B - SK Třeboradice B 1:3 (1:1)

Sobota 14. září 2019 od 16:30 hodin (Újezd nad Lesy)

FK Újezd nad Lesy "B" – SK Třeboradice "B" 1:3 (1:1)

sestava FK Újezd nad Lesy "B":
Golka - Šimek (65´Fišer), Novotný, Sochovič (K), Borovička (65´Heteš), Bednář, Cikhart, Grečl, Moudrý, Šebesta (24´Polák K.), Polák L. (90´Podlipný)

branky: 21´ Borovička - 33´ Farkaš, 50´ a 51´ Podaný

ČK: 67´Žofák

Prvních pět kol jsme zvládli bravurně a bez ztráty bodu jsme se dělili o první místo s taktéž neporaženými Kyjemi. Naopak Třeboradicím se v prvních kolech příliš nedařilo, do tohoto domácího utkání jsme tedy vstupovali jako favorité.

Protože se „A“ týmu zranil Jaromír Blažek, musel jej zastoupit náš gólman Pecho. Rezervě tedy musel znovu vypomoct teprve mladší dorostenec Golka.

Okamžitě po začátku jsme viděli, že utkání vůbec nebude lehké. Hned v první minutě vyslali hosté obraně důrazný signál, že si musí dávat velký pozor. Míč za naše záda prošel až příliš lehce a úplně volný útočník Třeboradic se z levé strany řítil sám na našeho mladého brankáře, který vytáhl skvělý zákrok a šanci zlikvidoval.

Z úvodního varování jsme si však ponaučení nevzali. Hned o pár minut později se stejná situace opakovala tentokrát na středu. V této situaci hostující hráč překonal Golku obloučkem, ale ten naštěstí skončil pouze na břevně.

Absolutně se nám nedařilo dostat do tempa. Prakticky každou druhou přihrávku jsme poslali hrůzostrašně nepřesně, v soubojích jsme propadali a byli v nich pokaždé druzí. Jako by nás svazovala podivná nervozita.

K vápnu soupeře jsme se dostali až v 17.minutě, kdy dostal na pravé straně více prostoru Lukáš Polák a posílal prudký křižný míč vápnem na nabíhajícího Borovičku, ale brankář hostí se dokázal natáhnout a míč uklidil do rukavic.

Ve 22.minutě se nám podařilo soupeře zaskočit. Přestože jsme do té doby neměli žádnou pořádnou šanci a soupeř nás jasně přehrával, tak se nám podařilo vstřelit branku. Šebestovi se ne úplně povedla původně zamýšlená přihrávka, ale míč skončil ideálně za obranou příhodně v dosahu Borovičky. Brankář, přestože by byl u míče pravděpodobně dříve, než náš záložník, zaváhal, a i když to měl Borovička v těžké pozici z levé strany, dokázal křižnou ranou na zadní tyč překonat couvajícího brankáře Třeboradic – 1:0.

Že by nás ale vstřelená branka nějak uklidnila a vrátila nám fotbalovou pohodu, to se bohužel nestalo. Hosté byli nadále aktivnější a nám se stále vůbec nic nedařilo. V obraně se nám vytvářelo až příliš mnoho oken pro útoky hostů.

Další stoprocentní gólovou šanci již soupeř potrestal. Opět, do třetice, tatáž situace, lehká přihrávka za obranu, nezachycený náběh a útočník tváří v tvář brankáři, se tentokrát nemýlil – 1:1.

Poločas skončil za nerozhodného stavu a dával jistou naději, že by se situace mohla ve druhé půli zlepšit. Vstup do druhého poločasu však dopadl katastrofálně a definitivně zpečetil náš osud v tomto zápase.

V 51.minutě a 52.minutě soupeř předvedl jako přes kopírák dvě stejné akce, které náramně připomínaly šance z prvního poločasu. Dva lehké míče za obranu, doprovázené nezachyceným náběhem a dva slepené góly, která nás stály zápas – 1:3.

Druhý poločas byl od rychlého inkasování jen trápením. Nedokázali jsme dát naší hře řád a přesnost, a po dvoubrankové ztrátě se zcela vytratila i chuť, a to i přesto, že jsme od 67. minuty hráli proti oslabenému soupeři červenou kartou.

Lehké oživení přišlo s příchodem Fišera, který se na újezdský trávník vrátil po několikaletém trápení s operovaným kolenem, ale ani on při své obnovené premiéře nedokázal strhnout tým k přinejmenším vyrovnání, přestože se chvíli po svém nástupu na hřiště blýskl nůžkami, kterým mnoho nechybělo, aby skončily v síti.

Po závěrečném hvizdu jsme tak museli skousnout první porážku v sezóně. Nicméně soupeř dnes zvítězil zaslouženě, protože nám nevyšlo vůbec nic, chyběla chuť a ani jsme tak o výsledek příliš nezabojovali.

Daniel Podlipný