Muži B: FK Újezd nad Lesy B – FK Klánovice 1:4 (0:3)

Sobota 28. září 2019 od 16:00 hodin (Újezd nad Lesy)

FK Újezd nad Lesy "B" – FK Klánovice 1:4 (0:3)

sestava FK Újezd nad Lesy "B":
Golka - Pechač, Zeman, Novotný, Borovička (K), Pekárek, (68´Dlabal), Bednář, Grečl, Polák K. (56´Mruvčinský), Šebesta, Hovorka (56´Heteš)

branky: 72´ Heteš - 14´ Škvor, 15´ Barták, 45´ Fleišman, 86´ Novotný

Poslední zářijovou sobotu jsme na našem hřišti přivítali v sousedském derby Klánovice. Předchozí dvě prohry a postavení v tabulce nám velely naplno bodovat. I když z posledních vzájemných utkání jsme věděli, že derby nikdy nemá favorita a veškeré papírové předpoklady se mažou.

Začátek zápasu se nám vůbec nepovedl a po úvodní čtvrthodince jsme v rozmezí dvou minut obdrželi dvě branky. Nejdříve ve 14. minutě po chybě našich stoperů při rozehrávce šel sám na brankáře Golku hostující Škvor a nemýlil se. O minutu později jsme zase neuhlídali soupeře při rohovém kopu, kdy si na přední tyč naběhl Barták. A tak jsme v 15. minutě prohrávali již 0:2. Tato „sprcha“ nám nedodala moc sebevědomí do dalšího průběhu zápasu. Kupili jsme řadu nepřesností při kombinacích, nebyli jsme včas u soupeře při obraném postavení a v podstatě ani neohrozili branku soupeře. Když už jsme si mysleli, že do kabiny půjdeme za nepříznivého i když pro vedoucí tým vždy velmi ošemetného výsledku 0:2, hosté ještě při jednom ze svých útoků vybojovali penaltu, kterou bezpečně proměnil Fleišman. Poločas 0:3 tak byl opravdu odrazem dění na hřišti.

Úvod druhého dějství se nesl v podobném duchu jako celý první poločas. Na soupeře jsme nevytvořili téměř žádný tlak. To se změnilo až s příchodem, dorostence Heteše, který pro nás v 72. minutě vykřesal naději, když překonal klánovického gólmana. Bohužel nedošlo k očekávanému tlaku na soupeře a v závěru si ještě nešťastně srazil míč do vlastní sítě náš stoper Novotný.

Za takový výkon jsme si opravdu žádné body nezasloužili a tak doufejme v lepší výkony v dalších utkáních podzimní části.

Michal Krejčí