Muži B: ČAFC Praha B – FK Újezd nad Lesy B 0:1 (0:0)

Sobota 5. října 2019 od 10:30 hodin (UMT ČAFC)

ČAFC Praha "B" – FK Újezd nad Lesy "B" 0:1 (0:0)

sestava FK Újezd nad Lesy "B":
Golka - Pechač, Novotný, Sochovič (K), Moudrý, Zeman (27´Kanta), Otopal, Bednář (87´Podlipný), Mruvčinský, Hovorka, Heteš (68´Damborský)

branky: 78´ Damborský

V devátém kole jsme zavítali na hřiště ČAFC Praha B. Z posledních utkání nás strašila černá série tří proher v řadě. Zlomit nepřívětivou formu měl nový trenérský tandem. Při absenci trenéra Křeliny se koučování zhostili zranění hráči „B“ týmu Cikhart s Fišerem.
Naše nové trenérské duo muselo hned řešit zásadní problém s nedostatkem hráčů. Do zápasu tak nakonec byli povoláni i hráči, kteří již ukončili aktivní působení v újezdském týmu mužů. Nakonec se však tato rozhodnutí ukázala jako klíčová.

Do branky se opět postavil mladík Golka, který stále zaskakuje za Pecha, který se stal, po zranění Blažka, jedničkou „A“ mužstva. Přestože obdržené góly nejdou z většiny na jeho vrub, do teď nás mladíček v bráně k bodům nedovedl.

Zápas na neoblíbeném umělém povrchu začal ve velkém tempu. Obě mužstva ukázala hned od prvních minut velkou chuť po vítězství. Hra se velmi kouskovala vinnou důrazných soubojů, kterých bylo plné hřiště. Přísný rozhodčí posuzoval vše víceméně na obě strany férově. Do poloviny prvního poločasu se tak oba týmy dostaly k šancím pouze ze standartních situací. Ty nejvážnější byly shodně po dvou na obou stranách a v těsné blízkosti vápna.

Ani jeden z týmů šance neproměnil, byť první pokus Bednáře měl ke vstřelení branky nejblíže, ale jen těsně se otřel o břevno.

Přestože rozhodčí nasadil relativně tvrdý metr na posuzování faulů, ke karetním trestům se neuchyloval, přestože zákrok na Heteše, který se prokličkoval do samostatného úniku a byl zastaven podražením zezadu, důrazně volal po červené kartě. Na druhé straně byl však podobný zákrok odpuštěn i Novotnému, takže férovost byla zachována, ale fotbalovost příliš ne.

Díky pevnému vedení rozhodčího však zápas nesklouznul do nějakého vyhrocení a zůstal jen u tvrdého boje především ve středu hřiště. Tam operoval neúnavný Otopal, jeden z těch, kteří již ukončili kariéru, což na něm však nebylo ani na vteřinu znát. Naopak podal jeden ze svých nejlepších výkonů. Byl u všeho podstatného, rozdával míče, velmi tvrdě zastavoval šance soupeře a nedělal chyby. Vedle něj zdatně sekundoval Bednář, který se díky dobré práci Otopala nemusel tolik věnovat bránění a hrál s velkou chutí, takže soupeř měl velmi mnoho práce, aby jej odstavil od míče. Většina faulů soupeře byla právě na něj.

Stav 0:0 trval po většinu zápasu. Přestože jsme především ve druhém poločase převzali otěže hry, byli jsme aktivnější a viditelně jsme šli po gólu s větším hladem, než domácí, nedařilo se nám dostat se do nějaké tutovky. Heteš byl v několika dobrých střeleckých příležitostech, ale nedokázal je využít. Snažili jsme se hrát po stranách a centrovat do vápna, ale domácí bránili poctivě a překvapivě hbitý brankář oproti své postavě dobře četl hru a sbíral míče vysoko ve vápně.

Soupeře jsme ve druhém poločase pustili pouze do jedné vyložené šance, ale ta byla stoprocentní. Jedna chyba obrany a domácí šli sami na brankáře. Golka však dobře vyběhl a skvělým zákrokem střelu vyrazil. Na druhé straně pak byl ve vyložené šanci Otopal, když po rohu skákal na zadní tyči prakticky nehlídaný, ale svou hlavičku namířil příliš vysoko.

Rozhodující moment přišel až v 79. minutě. Damborský, další z našich veteránů, který přišel jen na toto utkání, si po deseti minutách na hřišti naběhl na přihrávku za obranu. V úniku míč zkušeně zasekl a nechal kolem neškodně projet dobíhajícího obránce a pak napálil míč vysoko na přední tyč – 0:1. Byla to zasloužená odměna za naši bojovnost a vůli s jakou jsme především ve druhé půli šli za tím gólem.

V závěru se ČAFC pustili z posledních sil do dobývání naší branky, ale ani série rohových kopů a přímáků jim k vyrovnání nestačila. Poslední minuty jsme přežili a mohli jsme tak konečně slavit hubené, ale těžce vydřené vítězství, kterým jsme zlomili nepříznivou sérii tří porážek v řadě.

Daniel Podlipný