Muži B: FK Újezd nad Lesy B – SK Ďáblice B 4:0 (2:0)

Sobota 12. října 2019 od 15:30 hodin (Újezd nad Lesy)

FK Újezd nad Lesy "B" – SK Ďáblice "B" 4:0 (2:0)

sestava FK Újezd nad Lesy "B":
Golka - Šimek (46´Heteš), Kučera (46´Otopal), Sochovič (K), Borovička, Foltman (61´Polák K.), Moudrý, Mruvčinský (81´Dlabal), Grečl (86´Podlipný), Pekárek, Novotný

připraven na střídání: Kny

branky: 10´Mruvčinský, 36´ Novotný, 70´ Pekárek a 75´ Otopal

Po minulém kole, kdy se nové zaskakující trenérské dvojici podařilo prolomit sérii porážek, se nám vrátila radost z fotbalu. Do domácího utkání 10.kola proti Ďáblicím „B“ jsme nastupovali v silné sestavě a dokonce v nebývale hojném počtu, kdy jsme museli i odmítat pomoc dorostenců, což je něco vskutku ojedinělého.

Obranu pro tento zápas vyztužili Šimek s Kučerou z „A“ mužstva a jejich přínos byl především v první půli velmi znát. Byl to právě Šimek, který vedl naši první nebezpečnou šanci ze čtvrté minuty. Chvíli jsme drželi míč před vápnem, až se objevilo okénko na levé straně, kterého Šimek využil, zatáhl míč do vápna a předkládal střílenou přihrávku na zadní tyč, kde jen o krok na prudkou přihrávku nedosáhl Pekárek.
Jen o několik minut později jsme předvedli, jak účinný může být jen pouhý důrazný tlak na balon. Kučera posílal dlouhý míč za obranu, který byl pro naše příliš dlouhý. Dobrým okamžitým napadáním, ale vyvedli obránce z rovnováhy a ten se pokusil situaci zachránit hlavičkou brankáři, nevšiml si však, že brankář už mezitím vyběhl. Míč skákající do prázdné branky ještě z čáry odehrál dobíhající obránce, nicméně jeho nepodařený odkop skončil na malém vápně přímo u Mruvčinského, který se zblízka nemýlil – 1:0.

Hráli jsme v obrovské pohodě. Kontrolovali jsme jak držení míče, tak celý průběh zápasu. Občas nám již tradičně vázla rozehrávka, která končila nepřesnostmi, ale obrana dnes stála pevně a vyvarovala se zbytečných chyb, případně je dokázala ihned zažehnat. Soupeř se tak dostal k prvnímu zakončení až ve 25.minutě a to byla ještě střela vedle ze střední vzdálenosti. Nám se naopak dařilo zavírat soupeře do tlaku, ale scházela nám lepší příprava do koncovky. Většina našich šancí byla zblokovaná na rohové kopy.
Dobrou šanci na zvýšení skóre přinesla až 28.minuta. Mruvčinský dostal míč do lajny, zkušeně zasekl obránci a poslal ideální centr na penaltu, kde se do míče opřel hlavou Novotný, ale bohužel hlavičkoval ze stoje, takže střela neměla potřebnou razanci a gólman ukryl míč do rukavic.

Ve 36.minutě si Mruvčinský s Novotným spolupráci zopakovali. Po akci hostů jsme vyrazili do rychlého protiútoku ve třech lidech. Borovička bleskově vyvezl míč. Prudkým pasem přenesl na druhou stranu, kde Novotný z prvního doteku sklepl Mruvčinskému, ten zatáhl míč pár metrů, pak obránci zasekl a poslal parádní přihrávku do ulice, kam si mezitím seběhl Novotný. Náš útočník to zabalil do vápna, ale pak si ještě dovolil jednu zasekávačku obránci, po níž se již dostal do těsné blízkosti brankáře a druhého z obránců, ale ve složité situaci se mu povedlo ještě skluzem míč umístit do branky – 2:0.
Druhý poločas začal šancí Ďáblic, které vyslaly důrazné varování obraně, aby nepodcenila zbytek zápasu. Po několika soubojích a odražených míčů pálil útočník hostí z levé strany na přední tyč, kde však stál sice připravený Golka, ale prudká střela mu nadělala trochu problémy.

V 50.minutě se dostal do první šance mladý střídající útočník Heteš. Pekárek se skvěle probil několika souboji po lajně a předložil ideální zpětnou nahrávku na Heteše, který si dobře zpracoval míč do prostoru mezi obránce, nabral tím rychlost a už se řítil sám šikmo na brankáře, střelou nakonec mířil na zadní tyč, ale brankáři se ji povedlo špičkou kopačky vychýlit těsně kolem tyče.

Jen o minutu později si Heteš sólo zopakoval. Tentokrát se parádní přihrávkou za obranu blýsknul Borovička. Ve druhém kole mini-souboje Heteš versus brankář zvítězil však opět gólman hostí. Včasným výběhem zmenšil střelecký úhel a náš mladý útočník tak zamířil jen vedle pravé tyče.

V 70.minutě se naskytla možnost trestného kopu z dobrých 25 metrů. Trenérský tandem Cikhart-Fišer si prosadili, aby šel zahrát standardku Pekárek. No a ten se jim za důvěru odměnil měrou vrchovatou. Jeho pumelenice si našla mezírku ve zdi a brankář mohl jen smutně koukat, jak Pekárkova rána rozvlnila síť u pravé tyče – 3:0.

Jen o pět minut později jsme se mohli radovat počtvrté. A byl u toho znovu Pekárek. Tentokrát si vzal k rozehrání trestný kop u pravé lajny a kopnul nádherný centr na přední tyč, kde v náběhu míč jen lehce přizvedl pod břevno na přední tyči navrátilec Otopal – 4:0.

Hosté už závěr zápasu úplně vypustili. Ještě se nám tak naskytly další šance na zvýšení skóre. Heteš nejprve skvěle prošel mezi obránci, ale ukousl si poslední kličkou až příliš velké sousto a brankář už byl příliš blízko, na to, aby zakončil. A hned o minutu na to neproměnili Mruvčinský s Hetešem sólový únik 2 na 1, kdy si fotbalově neporozuměli a nebylo z toho ani zakončení.

Se závěrečným hvizdem jsme si mohli vítězně zakřičet. Navázali jsme na vítězství z minulého kole. Udrželi jsme nulu a hlavně jsme soupeře přehráli s chutí na všech frontách a zaslouženě jsme si připsali další tři body do tabulky.

Daniel Podlipný