Muži B: FK Újezd nad Lesy B – SK Újezd P-4 B 1:1 (1:0)

Sobota 26. října 2019 od 14:30 hodin (Újezd nad Lesy)

FK Újezd nad Lesy "B" – SK Újezd Praha 4 "B" 1:1 (1:0)

sestava FK Újezd nad Lesy "B":
Pecho - Pechač, Kučera, Sochovič (K), Borovička, Vít, Polák K. (68´Moudrý), Mruvčinský, Grečl, Cikhart (79´Fišer), Pekárek, Novotný (58´Heteš)

připraveni na střídání: Dlabal, Podlipný

branky: 35´ Novotný - 89´ Gregor

Ve 12.kole jsme hájili domácí prostředí proti vyzyvatelům z jiného Újezdu a to Újezdu Praha 4. Souboj s jedním z týmů vrchní poloviny tabulky sliboval řádné prověření našich schopností, pokud bychom chtěli přemýšlet o přezimování na pomyslné „bedně“.

Úvod zápasu nám však vůbec nevyšel podle představ. Soupeř na nás vyrukoval s rychlou a precizní kombinaci a celkově větší aktivitou. Nestíhali jsme ve všech ohledech a museli jsme přistoupit k tvrdší hře. Rozhodčí však nastavil velmi citlivý metr při posuzování obranných zákroků a to nám vůbec nesvědčilo. Darovali jsme tak soupeři hned v úvodu velké množství standardních situací. A bohužel také již ve 4. minutě penaltu, která však byla více než přísná, protože rozhodčí viděl nějaký faul v chumlu před brankou, při rozehrávání rohového kopu.

Pecho však dobře kopnutou penaltu vynikajícím zákrokem vychytal a víceméně tím stanovil ráz celého utkání.

V 8.minutě se hosté dostali k další výrazné šanci. Po sérii několika trestných kopů na dosah šestnáctky se odrazil míč na hranici vápna k jednomu z útočníků, který si míč připravil a mířil technickou ranou k pravé tyči, ale ve skvělé formě chytající Pecho, chytil i tuto šanci.

Vázla nám kombinace. Naší stoperské dvojici a celé obranné řadě se sice dařilo rozbíjet většinu útoků soupeře, ale hra se především z důsledku naší nepřesnosti a faulů hodně kouskovala a nemohli jsme se dostat pořádně do tempa a vyrovnat hru.

První střelu na branku jsme vyslali až ve 27. minutě. Vít zůstal na středu osamocený proti přesile a tak zkusil překvapit brankáře ranou z dálky, ale brankář se zaskočit nenechal a míč ukryl pohodlně do rukavic. Tato střela však předznamenala následující sled našich šancí.

Hned o minutu později jsme však vybojovali míč a hnali jsme se do dobré šance. Vít poslal precizním obloučkem za obranu Polákovi na levou stranu vápna, a ten posílal prudký míč z voleje na zadní tyč, kde však nebyl v dosahu nikdo z našich, nicméně hosté odvrátili pouze na roh.

Přetažený míč z rohu se po několika odrazech dostal zpět na pravou stranu, kde Grečl dokázal vymíchat obránce na brankové čáře a téměř se mu podařilo i předložit míč do ohně před bránu, ale nakonec byla i tato šance zblokovaná na další roh.

Při následujícím rohu jsme bohužel propadli a soupeř se hnal do brejku. Polák jen marně stíhal soupeře, ale ve vápně se mu ho podařilo rozhodit a spolu se skvělým výběhem brankáře Pecha dokázali šanci zastavit. Ve vzduchu se vznášelo nebezpečí penalty, ale píšťalka hlavního sudího zůstala tentokrát němá.

A hned po rozehrání se šance přelila zas na naši stranu. Novotnému se otevřel prostor na středu hřiště, a tak se také odhodlal ke střele zdálky. Rána to nebyla špatná, ale gólman hostů ji s přehledem pokryl.

Posledních pět minut jsme však na hřišti jasně dominovali. Byli jsme najednou rychlejší a chytřejší. I hosté se tudíž museli uchýlit k faulům. K jedné ze standardek z dobrých dvaceti metrů se postavil Vít a vyslal nádhernou ránu do levého horního rohu. Byla velká škoda, že to bylo na stranu brankáře, který neudělal ani půlkrok za zeď a skokem se mu podařilo vyškrábnout míč na rohový kop.

Tato nádherná rána nepokrytě volala po gólu. Naštěstí jsme však nemuseli smutnit dlouho. Rohový kop byl sice odvrácen, ale Kučera se za vápnem zmocnil míče, zkušeně ho podržel a v pravý okamžik rozdal přihrávkou do levé strany, kam si naběhl od praporku Vít, a který poslal prudký míč skrz vápno, až na Novotného, jenž si na zadní tyči udělal prostor a centr uklidil do brány – 1:0.

Do druhého poločasu jsme tak šli s jednobrankovým vedením, ale bylo jasné, že soupeř půjde tvrdě za vyrovnáním, protože kromě závěrečné čtvrthodiny, kdy jsme vstřelili gól a byli lepší, tak měli hosté více vyložených šancí a celkově lehkou převahu.

Velké varování vyslali hosté v 54. minutě. Kvalitní oblouček za obranu vyústil v samostatný únik útočníka. Fantastický Pecho však vyběhl a skvěle skluzem šanci zastavil.

S přibývajícími minutami plály emoce. Přišlo pár ostřejších zákroků, rozhodčí víceméně držel nastavený citlivý metr, ale ke kartám se příliš neuchyloval. Na lavičce hostů byla nervozita velmi znát a svými výroky na adresu sudích a okolí vytvářeli nepříjemně dusnou atmosféru.

V 59. minutě jsme mohli zvýšit vedení. Vít centroval z trestňáku dobrý míč do vápna, kde se nejvýše dostal Grečl, ale jeho hlavička bohužel skončila jen těsně vedle levé tyče.

V 65.minutě vyrazili do rychlého útoku Heteš s Mruvčinským. Mruvčinský zatáhl míč, zasekl a zkoušel zpětnou přihrávku, která však byla zblokovaná, ale míč se příhodně odrazil do druhé vlny ke Grečlovi, který vyslal pěknou střelu k pravé tyči, ale bohužel příliš vysoko.

Hosté z výkopu šli hned do brejku na druhé straně. Centr z levé strany prošel do až do vápna, kde se míč odrazil do druhé vlny a dobíhající hráč hostů pálil z voleje ze vzduchu, naštěstí vedle.

Poslední část zápasu byla dost vyhrocená. Faulů přibývalo. Hra se přelévala ze strany na stranu. Nás držel bezchybný Pecho, na druhé straně jsme měli docela smůlu, že většina našich střel končila jen těsně vedle tyčí. Důkazem mohla být šance Pekárka ze 77. minuty, ke kterému se příhodně odrazil míč na pravé straně a pálil opět jen těsně vedle.

Už to vypadalo, že závěr ubojujeme do vítězného konce, pak ale přišla poslední minuta zápasu. Vít byl za půlkou u lajny faulován, pomezní rozhodčí signalizoval nedovolený zákrok, my jsme tak trochu přestali hrát, nicméně hlavní rozhodčí ponechal hru pokračovat, velmi zvláštně vzhledem k nastavenému metru pískání. Hosté založili rychlý útok do našich překvapených řad. Po centru z pravé strany nakonec zůstal jeden z hráčů hostů úplně volný ve vápně a svou střelou se nemýlil a bohužel prostřelil i skvělého Pecha 1:1.

Byl to zápas, ve kterém sice soupeř měl lehkou herní převahu, více šancí, ale i tak skončil lehkou křivdou. Kdyby gól padnul v 60. minutě, asi by se dalo říct, že remíza byla zasloužená. Gól v poslední minutě tak zůstává plným pohárem hořkosti.