Muži B: TJ Kyje Praha 14 B - FK Újezd nad Lesy B 0:2 (0:2)

Sobota 2.11. od 10:15 hodin (Kyje T)

TJ Kyje Praha 14 "B" - FK Újezd nad Lesy "B" 0:2 (0:2)

sestava FK Újezd nad Lesy "B":
Pecho - Pechač, Novotný, Cikhart (K), Pekárek, Mruvčinský (86´Dlabal), Grečl (88´Podlipný), Foltman, Hovorka (84´Zeman), Vít, Heteš (75´Fišer)

branky: 8´ Hovorka a 34´ Heteš

ČK: 63´ Řehoř

I v utkání 13. kola jsme narazili na silného soupeře. Kyje zatím obývají sousední druhé místo tabulky, což papírově signalizovalo těžké utkání.

Na rozdíl od minulého domácího zápasu nás soupeř od začátku nepřehrával. První šanci si však připravili domácí hned v prvním útoku. Rychlý útok po pravé straně končil zaseknutím a centrem, který však v klidu odvrátil Cikhart.

Naši první šanci řídil také Cikhart. Dobrým centrem z půlky vyzval Grečla k hlavičce, ale ta mířila vedle levé tyče.

Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Ani jeden tým neměl převahu, ale hrál se rychlý fotbal.

V 6. minutě soupeř rychle přenesl doprava, po rychlém zatáhnutí přišel centr do vápna, kde zůstal jeden z hráčů domácích úplně osamocený a jeho hlavička naštěstí skončila nad bránou.

Hned vzápětí jsme se osmělili k šanci my. Hovorka hladově pálil z velké dálky a střela mu příliš nesedla, nicméně tečí jsme z ní vydolovali rohový kop, který skvěle rozehrál Vít na přední tyč, kam si naběhl právě Hovorka a hlavou procedil skrze obránce míč do sítě – 1:0.

Ve 14. minutě předvedl něco ze svého umění Mruvčinský. Skvěle vykličkoval obranu na pravé straně, ustál řadu soubojů a dostal se až do vápna, kde udržel míč u čáry na hrací ploše a předložil zpětnou na Heteše, který z voleje posílal střílený centr do malého vápna, ale soupeř těsně před našimi kopačkami odvrátil na roh.

Kyje nebyly zvyklé prohrávat a zápas se začal trochu vyostřovat. Padlo hned několik ostrých zákroků na obou stranách, ale rozhodčí většinou hru nechal běžet.

Ve 27. minutě po jednom z již odpískaných faulů domácí skórovali, ale naštěstí nás zachránilo ofsajdové postavení soupeře a gól tak nebyl uznán.

Ve 33. minutě jsme to byli naopak my, kdo se radoval. Zachytili jsme rozehrávku na středu. Grečl počkal na vhodný moment a poslal skvělou přihrávku za obranu na rozeběhnutého Heteše, který pádil v samostatném úniku na bránu. Obránci už nestíhali křižovat a Heteš zachoval chladnou hlavu a poslal míč levačkou křížem k pravé tyči – 2:0.

Do druhé půle jsme tak nastoupili s příjemným dvoubrankovým vedením, které je však vždy zrádné. Naštěstí dnes se nám dařil hrát aktivní fotbal, s přesnou kombinací. Hlavně na křídlech jsme byli silní. Na levé straně hrál velmi dobře obránce Pechač, na druhé pak odváděl efektivní důraznou práci Hovorka a vepředu skvěle držel míč Vít. V kombinaci s dobře hrající obrannou řadou a neprůstřelným Pechem v brance jsme se neměli čeho obávat.

V 58. minutě se dobře hrající Vít téměř dočkal gólu. Z pravé strany zkusil vystřelit z dobrých pětadvaceti metrů. Střela se pěkně nesla, ale bohužel jen těsně minula levou tyč.

Střelami z dálky jsme obecně zkoušeli často zaměstnávat brankáře domácích. Vít s Grečlem si oba po sobě zopakovali střelu ze střední vzdálenosti, ale obě gólman zvládl pokrýt.

V 60. minutě se ocitl ve velké šanci Foltman, mířil sám na brankáře z velkého úhlu z levé strany a zkoušel překvapit střelou na přední tyč, bohužel jeho zakončení skončilo jen na boční síti.

O minutu později šli Foltman, Heteš a Vít do přečíslení. Míč si postupně posunuli až skončil na pravé straně u Víta, který byl ve vápně sám před brankářem. Rozhodl se pro tvrdou, nechytatelnou ránu, nicméně však pouze nešťastně rozezvučel přesně spojnici. Míč se ještě odrazil k Foltmanovi, ale ten už střílel bez přípravy velmi nepřesně.

V 64. minutě přišel zlomový okamžik. Úplně zbytečné vyhrocení situace a zákrok z odplaty znamenal červenou kartu pro jednoho z domácích hráčů. Od té chvíle už byl zápas v našich otěžích. Domácí sice ještě vyrazili do útoku a v 67. minutě měli velkou šanci, kdy po rychlém brejku a zpětné přihrávce pálil hráč domácích bombu jen těsně vedle levé tyče, ale nám se oslabením soupeře hodně otevřelo hřiště a dokázali jsme na něm kombinovat a držet míč.

S postupujícími minutami odpor domácích pomalu uhasínal a závěr zápasu jsme si tak bez větších problémů pohlídali. Ze hřiště silných Kyjí si tak odvážíme cenné tři body a dorovnali jsme svého souseda bodově v tabulce a od prvního místa nás dělí jen tři body.

Daniel Podlipný