FK Újezd nad Lesy

Přeskočit navigaci
FANSHOP
TÝMY

Fotbalový klub Újezd nad Lesy
Čentická 1470

190 16 Praha 21 - Újezd nad Lesy

Sekretář klubu: Zeman Tomáš
Tel: 603 101 900
              
Pro další kontakty využijte v hlavním menu Kontakty...

       

Informace o klubu + kontakty, hrané soutěže a rozpis všech zápasů naleznete  zde.

Mapu hřiště Čentická naleznete zde.

Mapu hřiště Pilovská naleznete zde.

 

Kde sledujete výsledky našich týmů?
Webové stránky FK ÚnL 98 (51%)
FB našeho FK ÚnL 31 (16%)
Stránky PFS fotbalpraha.cz 40 (21%)
Stránky FAČR fotbal.cz 16 (8%)
Jiné 6 (3%)
Celkový počet hlasů: 191

Hodnocení podzimní sezóny 2019

A-tým mužů pohledem trenéra Pepy Šimka:

Při hodnocení našich výsledků po odehrání poloviny soutěže je třetí místo velice dobré umístění. Je to ale pouze polovina soutěže a jarní část bude neméně náročná.
Musím ale říci co vše se za úspěchem skrývá: kvalita a přístup hráčů, vedení FK, skvělí fanoušci a spolupráce mezi A a B týmem, díky mixu tohoto jsou oba týmy dospělých ve svých soutěžích úspěšní.

Musím ale řici, že celá soutěž je velice vyrovnaná a na soupeře, kteří mají A-tým ve vyšší soutěži je těžké se připravit.

Nyní si od fotbalu trochu odpočineme a v lednu 2020 se začneme připravovat na jaro.

                   

B-tým mužů:

S podzimní částí sezóny jsme velice spokojení, protože jsme předváděli ve většině zápasů pohledný fotbal a podařilo se nám získat 34 bodů, což nás řadí na druhé místo v soutěži a pouhé tři body za prvním. Do týmu se daří začlenit několik mladých dorostenců, kteří se již stali platnými členy týmu.

Základ našeho úspěchu stojí na pevné obraně a kouzelníkem v bráně, dýky čemuž jsme s pouhými 18-ti obdrženými góly nejlepší v této statistice v celé hrané soutěži I. B třídy.

Budeme se snažit o co nejlepší výkony i na jaře a uvidíme, na jaké konečné umístění to bude stačit. Hlavní ale je, že nás fotbal baví a máme skvělou partu.

                                

Starší dorost pohledem trenéra Matěje Folaufa:

4. místo ze 14 týmů a 28 bodů - 9 výher, 1 remíza, 3 prohry při skóre 55:30.
Nové složený tým staršího dorostu z ročníků 2001 - 2004 začal sezónu letní přípravou a soustředěním v Horním Bradle. Hned po návratu ze soustředění se naplno rozjela soutěž.

V zápasech se klukům většinou dařilo a lze říct, že žádný soupeř nás výrazně nepřevyšoval ani nepřehrál, byť jsme v několika zápasech narazili na věkově starší týmy složené zejména z ročníku 2001-2002. Mrzí hlavně domácí prohra se Smíchovem 0:2 a také nešťastná prohra v Hrdlořezích 4:3.

Tahouny týmu byly dva střelci Honza Heteš (20 gólů), Jirka Jelínek (13 gólů), a také kapitán a základní stavební kámen v obraně Dominik Hájek. Před sezónou se nám podařilo získat dvě posily z Xaverova a dvě z Kyjí, které rozšířily náš kádr. Bohužel před sezónou i v jejím průběhu se projevil velký problém dnešní doby a dnešní mládeže, kdy několik kluků s fotbalem skončilo z různých důvodů. Většinou bylo důvodem, že je už fotbal nebaví. U některých hráčů je to velká škoda, jelikož měli perspektivu i do budoucnosti. Všichni doufáme, že kluci, kteří zůstali v týmu, budou pokračovat, pracovat na sobě a na jaře se pokusíme zabojovat o "bednu".

                                
Starší žáci pohledem trenéra Matěje Veselovského:

Po sestupu z Pražského přeboru v minulé sezoně jsme si dali za cíl do nové sezony bojovat o přední příčky tabulky a pokusit se postoupit zpět do vyšší soutěže. Již od začátku jsme se ale vinou mnoha zranění potýkali s velmi vysokou marodkou, a tudíž první zápasy nevypadaly fotbalově dle našich představ. Postupem času, kdy jsme začali do naší kategorie zapracovávat i mladší kluky, šla kvalita naší hry rapidně nahoru, což se projevilo i na konečných výsledcích.

Po podzimní části soutěže jsme se umístili v první polovině tabulky, ale v jarní části se budeme snažit, co nejvíce bodově dotáhnout na první pozice a poprat se o postup zpět do Pražského přeboru.

                                 
Mladší žáci pohledem trenérů Jožo Haláka a Martina Veselého:

Mladší žáci odehráli i přes výrazné oslabení sestavy způsobené početnými zraněními hráčů velmi pěknou podzimní část sezóny. Od začátku sezóny se pohybují na předních místech tabulky. V každém zápasu se kluci snažili hrát rychlý kombinační fotbal. Do další části sezóny je to tedy velmi pěkný start a věříme, že kluci se ještě posunou o nějaké to místo v tabulce výše.

                                    

Starší přípravka 2009 pohledem trenérů Víta Romana a Radka Ptáčka:

Přípravu začala starší přípravka v létě na našem každoročním soustředění v Horní Bradle, které se nachází v chráněné krajinné oblasti Železných Hor. Na začátku se nám sešlo 15 dětí, které fotbal v Újezdě baví a to je přeci to nejdůležitější.

Podzimní část jsme začali poněkud zostra, kdy k nám přijel Meteor Praha. Již od tohoto zápasu se kluci snažili převádět hezkou kombinační hru, hrát týmově a ukázat, že my jsme Újezd! Přišly i újezdské výhry, kdy jsme porazili např. Viktorii Žižkov na domácí půdě, naprosto famózní zápas asi jeden z nejhezčích zápasů za celý podzim!

U starší přípravky se podle rozhodnutí fotbalové asociace České republiky (FAČR) nevyhlašují tabulky, cíl má být, aby se nehrálo jen na výsledky, ale abychom naše děti my trenéři něco naučili, abychom rozvíjeli jejich talent!

V aktuální sezóně na podzim jsme čtyřikrát dokázali porazit našeho soupeře a čtyřikrát jsme prohráli.

Plán na jaro je jasný, chceme hlavně, aby to kluky bavilo, aby je bavilo hrát fotbal, budeme se snažit předvádět hezký fotbal a uvidíme, jak to na konci sezóny vlastně dopadne!

                        
Starší přípravka 2010 pohledem Martina Poláka:

Jelikož se nám tato kategorie stále rozrůstá (naštěstí) jak o nové členy tak i o potřebné trenéry, tak jsme tuto kategorii rozdělili na samostatně trénující a zápasy hrající r. 2009 a 2010. Jelikož jsme se rozhodli jít cestou, aby se mohlo účastnit soutěží co nejvíce našich borců tak nám r. 2009 hraje samostatnou soutěž a r. 2010, který je početnější, na sebe musel převzít nelehkou odpovědnost povinnosti naplnit statut starší přípravky, což znamená hrát nově v systému 5+1 s větším míčem č. 4 a na dvou hřištích.

Nelehká úloha spočívá v tom, že ve většině případů hrajeme proti starším ročníkům, kteří jsou ještě k tomu na tento systém již zvyklí. Zhostili se ho ovšem s vervou a nadšením a s výsledky jednou výhra jednou prohra.

Na druhou polovinu sezony se připravíme mimo pravidelného trénování i účastí na několika vybraných turnajích.

                                            
Mladší přípravka pohledem trenéra Petra Foltmana:

Mladší přípravka si na podzim výsledkově nevedla nejlépe, ale účast na trénincích je vysoká, děti se baví a je na nich vidět zlepšení. Doufejme, že nám to vydrží i přes zimu a na jaře budeme vítězit častěji!

                               

Ministar pohledem Karla Nováka:

Kategorie ministar je určená pro nejmenší fotbalisty, kteří ještě nehrají oficiální soutěž. Ministar se pravidelně zúčastňuje turnajů, kde se střetávají hlavně proti svým vrstevníkům z Prahy a okolí. Nejdůležitější v této kategorii je, že dětí trénují, baví je to a chodí jich na tréninky dost. Tréninky probíhají hlavně formou her, tak aby to kluky co nejvíce bavilo a na tréninky se těšily. Samozřejmě se trenéři do kluků snaží dostávat i fotbalové základy jako jsou: rychlost, koordinace pohybu, základní práce s míčem, obratnost atd.