Odpověď "sponzorovi"

Tento článek je odpovědí na příspěvek anonymního autora do veřejné diskuse na stránkách FK Újezd nad Lesy s podpisem "sponzor". Čtenářům proto doporučuji, aby si pro snažší pochopení nejprve přečetli příspěvek "sponzora" do diskuze.

K takto rozsáhlé odpovědi a touto formou jsem byl přinucen několika okolnostmi. Jedním z důvodů je skutečnost, že příspěvek ve stejném duchu tento anonymní autor již do diskuse jedenkrát zanesl. Příspěvek jsem smazal, protože anonymní příspěvky mající charakter pomluvy do diskuse na FK Újezd nepatří a nebudou tolerovány. Pro anonymní příspěvky je na internetu dostatek jiných diskuzí, přičemž www stránky FK Újezd slouží pro potřeby neanonymních osob s klubem spojených.

Dalším důvodem této mé odpovědi je nepodložené obvinění klubu z čachrů. Příspěvek "sponzora" má bezesporu charakter pomluvy nikoli podnětu k diskusi. Domnívám se, že "sponzor" vůbec netuší na jakých principech, a zejména pak morálních, vedení klubu funguje.

Proto malé vysvětlení. FK Újezd je klub řízený dobrovolnými a neplacenými činovníky, kteří si nikdy nečinili nárok na odměnu, zároveň věřím, že tomu tak bude i nadále. Tito funkcionáři nemají a neměli potřebu provádět jakékoli čachry - které zmiňuje "sponzor". Jediným cílem těchto činovníků je rozvíjet klub a udělat něco pro fotbal a dobrou věc jako takovou. Možná je pro "sponzora" v dnešní době naprosto nepochopitelné, že někdo něco dělá zadarmo bez nároku na odměnu a bez postraních úmyslů. Ale to nechávám na jeho vlastním posouzení.