Tempo Praha - FK Újezd nad Lesy   9:1  (3:0)

branka : Petr Foltman

Sestava : Ševčík - Doležal, Rubeš, Andras, Černý T. - Garnot, Podlipný D., Foltman, Mrazík - Baudyš, Jašek

Připraveni : Votava

V souběžně hraném utkání s A mužstvem jsme nastoupili převážně s mladšími žáky a na soupeře s převážně ročníkem 93 jsme nestačili. Všichni zaslouží pochvalu za snahu a poděkování za doplnění našeho B mužstva starších žáků. Soupeř byl lepší a zaslouženě vyhrál, v závěru jsme se dostali do několika šancí, kdy jednu také využil pěknou střelou do "šibenice" Petr Foltman.

FK Újezd nad Lesy - Slavia Praha dívky   2:2 (1:0)

Branky : Tomáš Plašil, David Garnot

Sestava : Ševčík - Huang, Jaroš, Kuštein, Santarius - Bumbálek, Podlipný D., Borovička, Mach - Plašil, Chmelík

Připraveni : Garnot, Andras, Podlipný J., Rubeš

V tomto zápase jsme narazili na mužstvo dívek Slavie, což bylo pro naše hráče příjemné zpestření. V podzimním utkání jsme prohráli těsně 1:0, byli jsme horším mužstvem, ale nyní jsme se dívkám zcela vyrovnali. Do vedení jsme se dostali po rychlé akci vedené Honzou Chmelíkem, který křížnou přihrávkou našel nabíhajícího Tomáše Plašila a ten obstřelil vybíhající gólmanku hostí přesně k pravé tyči. Do poločasu jsme ještě stihli zahodit několik šancí a je škoda, že jsme nezkoušeli více střílet na branku. Jinak soupeř moc šancí neměl a co se dostalo za obranu, tak opět pokryl Robert Ševčík. Ve druhém poločase soupeř trochu zvýšil pohyb a po našich několika chybách v řadě, jsme mu nabídli vyrovnání. A nedlouho poté jsme se nechali zaskočit ještě jednou. Najednou jsme byli u všeho později a soupeř často hrozil rychlým brejkem, především přes jejich nejrychlejší hráčku na naší levé straně. Naštěstí se jí Viktor Santarius přinejmenším rychlostně vyrovnal a zabránil tak velmi nepříjemným situacím u naší branky a dalším brankám. Jinak jsme ale zápas "nezabalili" a snažili se vyrovnat ( což u nás není vždy běžné). Asi pět minut před koncem , po rychlé akci z levé strany kdy odcentroval Honza Mach do šestnáctky , se k míči nejpohotověji prodral David Garnot a v pádu levačkou zamířil k levé tyči. Sláva, alespoň bod je doma. Ale při větší koncentraci jsme mohli mít opět více...

FK Újezd nad Lesy  "B" - Přední Kopanina   0:2 ( 0:1)

Sestava : Ševčík - Doležal, Chmelík, Kuštein, Garnot - Huang, Borovička, Podlipný D., Bumbálek - Mach, Jašek

Připraveni : Andras, Podlipný J., Rubeš

V tomto utkání bylo od začátku vše špatně. S mužstvem Kopaniny, které bylo o jednu příčku za námi,  jsme chtěli a měli bodovat. Bohužel se nejprve na utkání nedostavil bez omluvy Marek Štěrba, na kterého jsme opět spoléhali a při rozvičení se ještě Honza Kanta zranil při hledání míče za brankou tak, že byl odvezen na šití nepěkně vypadající rány nad kolenem  do nemocnice na  Bulovku. ( Přejeme brzké uzdravení).

Utkání bylo v celku vyrovnané, hrálo se především uprostřed hřiště, ale hosté byli o něco nebezpečnější než my. My jsme hrozili především z rychlých protiútoků, které tentokrát vedl Honza Mach, ale do zakončení ho soupeř moc nepustil nebo zakončil nepřesně. Ale byl to náš nejnebezpečnější hráč a soupeř si ho musel hodně všímat a zdvojovat. Často jsme propadali při výkopech hostujícho gólmana, kdy jsme nechali míč skákat a nesebrali ho  " z první ". Tím jsme soupeři připravili několik nebezpečných situací u naší branky. První gól jsme dostali do "šatny" ve 34.minutě po několika nedůrazech v naší obraně.

Po přestávce jsme museli vystřídat a pustit některé hráče A mužstvu, které odjíždělo na zápas , ale hra ráz hry se moc nezměnil. Po obdržené brance , asi v 55.minutě, jsme přece jenom začali trochu více bojovat a měli jsme i dobré šance na zdramatizování zápasu, ale nic nám nevyšlo. Honza Mach trefil po pěkném samostatném úniku z téměř nulového úhlu tyč a míč se bohužel odrazil od vnitřní tyče ven. Další šanci měl těsně před koncem David Rubeš, kdy se k němu odrazil míč na malé vápno, ale bohužel nezakončil přesně. Takových zápasů je škoda, protože bylo v našich silách bodovat.

Doufám, že dokážeme tyto ztráty nahradit v příštích zápasech.

Braník  - FK Újezd nad Lesy "B"    8:0  ( 4:0 )

Sestava : Ševčík - Doležal, Chmelík, Andras, Kanta - Garnot, Podlipný D., Podlipný J.,Mrazík-Bumbálek, Jašek

Připraveni : Černý, Vaníček, Votava, Havel

V tomto utkání ,souběžně hraném s utáním A mužstva SŽ , jsme neměli k dispozici všechny hráče a mužstvo jsme doplnili z mladších žáků, což na vedoucí mužstvo naší tabulky nemohlo stačit. Od začátku jsme se bránili, chvíli úspěšně, protože první gól jsme obdrželi až někdy v půlce prvního poločasu. Další branky ale následovaly v rychlém sledu a po rovnoměrném přídělu v obou poločasech jsme jich obdrželi osm. Všichni ale bojovali a snažili se i při nepříznivém vývoji. Soupeř byl velmi silný a více udělat nešlo.

FK Újezd nad Lesy "B"  - Optimum Sport        3:3  ( 3:0 )

Branky : Marek Štěrba 3x

Sestava : Ševčík - Kanta,Chmelík,Kuštein,Mach-Bumbálek, Borovička, Podlipný D., Garnot - Štěrba, Jašek

Připraveni : Andras,Podlipný J.,Doležal,Mrazík,Rubeš

První půle byla z naší strany velmi kvalitní a hráli jsme asi náš nejlepší zápas v tomto ročníku. Bohužel pouze v první půli, kdy jsme hráli výborně kombinačně a v útoku jsme neustále hrozili rychlými brejky vedenými především Markem Štěrbou. Také jsme se brzy dostali do vedení po pěkném zakončení Marka Štěrby. Druhý gól jsme přidali z penalty za faul na Dandu Podlipného, kterou s přehledem umístil do sítě Marek Štěrba. Do poločasu jsme stihli skórovat ještě jednou po rychlém protiútoku se trefil opět Marek Štěrba. Bohužel po poločase jsme již nedokázali hrát hru z prvního poločasu a od začátku druhé půle jsme byli naprosto pasivní a nechali soupeře hrát, čehož také využil a na konci zápasu jsme se museli strachovat dokonce i o ten jediný bod. Nenašel se nikdo, kdo by ostatní strhnul a zvrátil nepříznivý vývoj ve druhém poločase. Bod je sice se silným soupeřem dobrý, ale vzhledem k vývoji utkání a našem výkonu z první půle, jsme zápas zbytečně ztratili.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Podzim

AFK Union Žižkov - FK Újezd nad Lesy "B"  7:0 ( 4:0 )

Sestava : Ševčík-Kanta, Štěrba, Kuštein, Jaroš (60´Andras)-Bumbálek (53´Mrazík), Borovička ( 68´Baudyš), Chmelík, Santarius (65´Rubeš), Mach (36´Podlipný D.)-Plašil

Připraveni : Garnot, Podlipný J.

Nejprve pochvala - k dnešnímu zápasu s druhým týmem tabulky jsme přistoupili daleko lépe, než k předešlým zápasům s mužstvy z čela tabulky. Všichni bojovali, a i když nás zápas docela bolel ( soupeř hrál docela tvrdě ), tak jsme se nepoložili a snažili se vzdorovat. Zálohu jsme vyztužili pěticí záložníků, kteří docela dobře doplňovali našeho jedného útočníka, a tím se nám povedlo i několik rychlých protiútoků, které jsme ale nedotáhli k úspěšnému zakončení. Bohužel jsme v první půli inkasovali po individuálních chybách, kdy jsme zbytečně ztratili míč a rychlou akci soupeře jsme již nestačili zastavit. Několikrát nás opět podržel brankář Robert Ševčík. Druhou půli jsme odehráli o něco lépe než první a dlouho jsme drželi stav 4:0 z první půle. Až skrumáž před naší brankou ukončil rozhodční odpískáním gólu na pokyn pomezního rozhodčího, kdy prý míč již přešel brankovou čáru ( to viděl ale pouze pomezní rozhodčí soupeře). Po tomto gólu, kdy se naši hráči cítili poškozeni, jsme obdrželi ještě dvě branky. Kromě zbytečných individuálních chyb se dnes nedá moc co vytýkat, soupeř byl převážně starší ročník 93 a fyzická vyspělost některých jeho hráčů byla hodně znát. Tak snad příště doma získáme opět nějaký ten bod.

FK Újezd nad Lesy "B" - Sokol Kolovraty 4:0 ( 1:0 )

Branky : 18´Štěrba, 36´Plašil, 45´Mrazík, 53´Plašil

Sestava : Ševčík - Kanta, Jaroš, Kuštein (55´Andras), Chmelík ( 36´Santarius)- Bumbálek (36´Mrazík), Borovička ( 58´Rubeš), Podlipný D.,Mach - Plašil, Štěrba ( 61´Podlipný J.)

Zápas s posledním celkem tabulky, který zatím nezískal ani bod , jsme opět nezačali dobře a prvních pět minut jsme bez pohybu a přesné přihrávky často pouze sledovali pohyb soupeře, který již v první minutě mohl při lepším zakončení jít do vedení. Když jsme zjistili, že bez bojovnosti, pohybu a přesné přihrávky to nepůjde, tak jsme  se začali do hry dostávat i my a naši útočníci dostali i občas kloudnou přihrávku. V první půli nám vyšel rychlý brejk kdy Marek Štěrba v 18. minutě utekl obraně a nedal brankáři šanci (1:0) . Jinak jsme toho v první půli moc neukázali a hosté se dotali k nebezpečnému zakončení především po našich chybách.

Ve druhé půli jsme začali lépe kombinovat a hned to bylo znát. Nikdo míč moc nedržel a hned se snažil najít spoluhráče, čímž jsme se velmi pěknými kombinacemi dostávali do výborných příležitostí, které jsme i pěkně zakončili. Výsledkem byl gól Tomáše Plašila ze 36. minuty, který dostal krásný pas za obranu a sám proti brankáři zakončil neomylně (2:0). Další branku přidal Štěpán Mrazík ve 45.minutě, kdy jeho zřejmě tečovaná střela z levé strany překvapila brankáře a skončila v síti (3:0).  Poslední branku vstřelil z trestného kopu v 53.minutě opět Tomáš Plašil, jehož střelu před brankářem někdo z hostujících hráčů tečoval a brankář již nemohl zareagovat (4:0). Za předvedený výkon především ve druhé půli musím všechny hráče pochválit a pokud budeme hrát takový kombinační fotbal jako ve druhé půli, tak můžeme pomýšlet i na vyšší příčky tabulky.

Sokol Dolní Počernice - FK Újezd nad Lesy "B"  9:1 ( 6:1 )

Branka : 30´ Plašil

Sestava : Ševčík - Kanta, Kuštein ( 60´Mrazík), Podlipný D., Nikl ( 36´Bednář)- Bumbálek, Borovička, Santarius, Mach- Plašil (60´Karbus) , Štěrba

Připraveni : Podlipný J.

Dnešní zápas se nám moc nepovedl. Přestože jsme hráli se třetím celkem  tabulky, tak jsme očekávali, že budeme důstojnějším soupeřem. Bohužel jsme nestačili v rychlosti, nasazení a často jsme míče pouze odkopávali.První branku jsme obdrželi hned ve 2.minutě, kdy jsme zcela otevřeli střed hřiště a přes naše stopery se přehnal útočník soupeře a bez problémů vstřelil branku. Poté přišla pasáž zápasu, ve které jsme se snažili projít na polovinu soupeře, což se nám vinou nepřesností moc nedařilo a když už jsme se dostali před branku, tak jsme nezakončili. A za nepřesnosti, malý pohyb a volnost , jakou jsme dávali soupeři při bránění , nás soupeř začal trestat brankami. Do poločasu jich stihl ještě pět a my jsme pouze korigovali pěknou brankou Tomáše Plašila, kdy z levé strany pokutového území přehodil brankáře k bližší tyči. To však bylo z naší strany vše a to nejenom v první půli. Ve druhé půli jsme začali o trochu více bojovat, ale stále chyběl pohyb a soupeř nás stále přehrával především pohybem. Ve druhé půli jsme sice obdrželi "jenom" tři branky, ale často bylo před naší brankou "horko" a se štěstím jsme někdy odvraceli z brankové čáry, či dobře zakročil brankář Rober Ševčík. Na tento zápas raději zapomeneme a příště musíme k zápasu přistoupit zcela jinak a hned to při nepříznivém vývoji nevzdávat.

FK Újezd nad Lesy "B" - SK Modřany  2:1 (1:0)

Branky : 25´ Kuštein Richard , 57´Podlipný Jakub

Sestava : Ševčík  ( 36´Podlipný D.) - Kanta , Jaroš, Kuštein, Mrazík -           Bumbálek ( 36´Rubeš), Borovička, Podlipný D. ( 36´Andras), Mach- Chmelík, Podlipný J. ( 62´Baudyš)

Tak jsme se dočkali ! Po remíze a dvou porážkách o jeden gól jsme dokázali vyhrát a  konečně získat 3 body , které jistě mužstvo povzbudí do dalších utkání.

Začali jsme trochu vlažněji a soupeř si vypracoval především v prvním poločase několik nebezpečných situací, které hrozily brankou. Byly to často průniky hráče ze středu zálohy, který v rychlosti a technice jasně převyšoval naše hráče a jen z těžka jsme mu bránili v zakončení. Soupeř zkoušel časté zakončení střelbou, což mu naštěstí moc nevycházelo, a i když to byly prudké střely, tak často míjely naší branku. My jsme se pokoušeli zahrozit z rychlých brejků a využívali jsme k tomu rychlosti Honzy Chmelíka. Zhruba 10 minut před přestávkou se ve středu hřiště Richardovi Kušteinovi podařilo projít přes dva protihráče a zakončit střelou ze cca 20 metrů pod břevno ! ( 1:0). Hned po rozehrání jsme sice "vyrobili" nepřesnostmi málem vyrovnání, ale skvěle nás podržel Robert Ševčík, a i díky jemu jsme udrželi do přestávky vedení.

Do druhého poločasu jsme bohužel museli pro zdravotní indispozici střídat výborného gólmana a nahradil ho Danda Podlipný. Obraz hry se moc nezměnil, ale my jsme hrozili stále častěji brejky a dařilo se nám zastavovat jejich nejlepšího hráče zdvojováním, někdy s trochou štěstí a dvakrát výborným vyběhnutím Dandy Podlipného a skluzu pod nohy útočníka soupeře. Dva brejky jsme dotáhli až téměř ke gólu, ale při prvním nám rozhodčí nezapískal evidentní stažení Jirky Borovičky ve "vápně", což nám při druhém brejku již odpískal ( faul na Honzu Chmelíka) . Bohužel  penaltu Richard Kuštein neproměnil. Polovysokou střelu do prostředka brány brankář vyrazil! Naštěstí se nám brzy podařil další rychlý protiútok po pravé straně Honzou Chmelíkem a jeho pěkný centr tečoval nohou k tyči soupeřovy branky Kuba Podlipný! ( 2:0 ). Již se nám dýchalo lépe, ale v závěru jsme po našem špatně rozehraném rohovém kopu nechali soupeře rozběhnout samotného na naší branku a snížit na 1:2. V závěru jsme se snažili hru kontrolovat a především po vyloučení jednoho hráče soupeře za kopnutí do Davida Rubeše bez míče se nám podařilo udržet vítězství. Díky bojovnosti jsme snad zaslouženě získali 3 body. Pochvalu zaslouží všichni hráči.

SK Klánovice - FK Újezd nad lesy "B"   5:2 (2:2)

Branky : Cikhart (penalta), Štěrba

Sestava: Jaroš - Zach,Kuštejn (Mach), Borovička, Santarius - Šebesta (Bumbálek),Gottfried,Pecho - Cikhart, Podlipný, Štěrba

Komentář: první poločas se hrál vyrovnaný zápas se šancemi na obou stranách. Hráči Klánovic skórovali 2x z rohového kopu. Újezd vyrovnával gólem z penalty po faulu na Cikharta a hned v další minutě po rychlé kombinaci se prosadil Štěrba. Druhý poločas nás Klánovice přehrály hlavně jejich útočnou hrou.  My jsme měli několik šancí, ale nedokázali jsme je bohužel zakončit.

------------------------------------------------------------

FK Újezd nad Lesy - Tempo "B"    3:4 ( 0:2 )

30.9.2007 od 10,00 hodin na domácím hřišti

Branky : Plašil Tomáš 2x, Štěrba Marek

---------------------------------------------------

SK Slavia Praha - dívky - FK Újezd nad Lesy"B"  1:0 (0:0)

23.9.2007 od 12,00 hodin na hřišti SK Slavia (UMT)

Podrobnosti připravujeme .........

--------------------------------------------------------------

Přední Kopanina – FK Újezd nad Lesy „B“    3:3 ( 2:2)

16.9.07 od 10,45 hodin na hřišti v Přední Kopanině

branky : Chrást, Kuštein, Plašil (PK)

Podrobnosti připravujeme…………

---------------------------------------------------------------

FK Újezd nad Lesy „B“  – Braník „B“    1:12 ( 1:3)

9.9.07 od  10,00 hodin na hřišti v Újezdě n.L.

branka : 30´ Santarius

Sestava : Ševčík ( 36´Mrazík) - Chmelík, Štěrba, Kuštein, Jaroš
               Bumbálek ( 45´Pivoda), Santarius, Mach, Mrazík ( 36´Rubeš)
               Plašil, Baudyš ( 36´Podlipný J., 55´Andras)

Připraveni : Andras, Pivoda, Podlipný J., Rubeš

I v našem druhém utkání , prvním na domácím hřišti , jsme nastoupili proti
 silnému soupeři,což bylo na hřišti postupně vidět. Nezačali jsme ale nějak
 špatně a i když nás soupeř zatlačil, tak se zprvu nemohl prosadit. Po nějakém
 čase se nám podařilo i pár rychlých protiútoků, které jsme ale nedotáhli
k nějakému výraznějšímu ohrožení branky. První branku jsme obdrželi
z přímého kopu, kdy brankář neudržel míč a nešťastně si ho srazil do branky.
 Vzápětí jsme inkasovali podruhé, ale ještě do poločasu se nám zásluhou
Santariuse podařilo skórovat a do kabin se šlo za stavu 1:3.
Ve druhé půli jsme chtěli ještě soupeře potrápit a pokud možno vstřelit
 nějakou branku, ale skutečnost byla úplně jiná . Brzy jsme obdrželi branku
 a soupeř, který začal ve druhé půli i lépe kombinovat,  nás již k ničemu nepustil.
 Nestačili jsme ani fyzicky a někteří  i „ztratili“ motivaci a zbytek zápasu prakticky
odchodili. Doufám, že se výkon z této druhé půle již nebude v soutěži opakovat
a všichni kdo příště nastoupí, tak nechají na hřišti všechno, i když se prohrává.